Reklama
Reklama

Juraj Blanár: Faux pas v Ostrihome, ktorému asistoval premiér Heger

Počet zobrazení: 560

Nepíšem to rád, pretože som zástancom toho, aby sa pri obhajovaní slovenskej štátnosti a suverenity robila jednotná zahraničná politika, ale nemôžeme prejsť mlčaním včerajšie oslavy v Ostrihome za účasti nášho premiéra Hegera. Maďarská strana pripravila oslavy 20. výročia uvedenia mosta Márie Valérie cez Dunaj do prevádzky tak, že namiesto slovenskej zástavy vyvesila vedľa maďarskej ruskú. A premiér Heger bez toho, aby odmietol vystúpiť pod cudzou štátnou zástavou a požiadal o jej výmenu, pokojne rečnil. Nezmohol sa ani na diplomatické okomentovanie tohto faux pas maďarskej strany vo svojej reči, keď hovoril o dobrých vzájomných vzťahoch.

Slovo hanba je slabý výraz. Toto nemôže premiér zvrchovaného štátu prejsť len tak mlčaním! Ostáva mi len smutné konštatovanie, že premiér Eduard Heger opätovne ukázal svoju submisivitu, neschopnosť zastupovať a viesť Slovensko. Bohužiaľ pre Slovensko nielen na stretnutí s Viktorom Orbánom pôsobil ako servilný a nekritický hovorca nestabilnej, slabej a nedôveryhodnej vlády, ale to svojím vystúpením potvrdil aj v priamom prenose.

Slovensko potrebuje prirodzene sebavedomého a presvedčivého premiéra, ktorý dokáže viesť vládu a riadiť našu vlasť, čo bude vzbudzovať prirodzený rešpekt doma, ale aj v zahraničí. Iba takto si nás budú ostatní vážiť a rešpektovať.

(Status na FB 12. októbra 2021)

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy