Reklama
Reklama
Počúvanie je nové čítanie

Čudný spôsob leta 2014...VI. Dokončená humanitárna pomoc alebo husársky kúsok?

Počet zobrazení: 2698

Využívam blogerskú možnosť upraviť svoj blog už po uverejnení a upravujem ho v názve a v tomto konštatovaní:

Humanitárna pomoc sa podarila! Napriek kriku a náreku kyjevskej vlády bojujúcej proti vlastnému obyvateľstvu a napriek kriku NATO Rasmusena i euroatlantických jastrabov sa Rusom podarilo doručiť celý konvoj Kamazov s humanitárnou pomocou do Luhanska a iných postihnutých oblastí a už na druhý deň sa vrátiť späť cez hranice.

že sa okolo tejto pomoci rozpútala zas nežičlivá ideologická studená vojna, to už je príznačné a detinské - problémom je, že si Rusko trúflo dodať pomoc tam kde celá euroatlantická "kresťanská"civilizácia spolu so svojim "citom pre demokraciu" zlyhala.

A ak by tomu aj tak bolo, z čoho ich obviňuje Západ -že cestou späť vyviezli zo zbrojných závodov zariadenie a zásoby) čo nebolo a človek si to môže overiť  - (pozri  www.1tv.ru správy dnes o 16:00 nášho času) potom by sa to dalo považovať za ozaj husársky kúsok Rusov, ktorí vedia, že by takéto zbrojné závody padli do rúk "tretej sile" ktorá nie je kontrolovaná už inkým a ničím a akurát by sa pokračovalo v stupňovaní zabíjania... vyjadrujem im obdiv : 

pokračovanie ako predtým:

Nekončiaca tragédia slovanského obyvateľstva obetovaného v prospech globálneho kapitalizmu

 

I.

Donecká a Luhanská ľudová republika - oblasť juhovýchodnej Ukrajiny:

Dnes Pravda, 21.08.2014, citujem:

"...od marca zomrelo v spomínanej oblasti 951 ľudí a 1 748 utrpelo zranenie. Podobnú tragickú štatistiku denne oznamujú aj povstalci. Obe bojujúce strany však odmietajú podiel na vraždení nevinných obyvateľov vrátane žien, detí a starcov V tejto súvislosti sa v stredu objavilo podozrenie Vladimira Rubana, ukrajinského generála vo výslužbe a šéfa skupiny vyjednávačov, ktorí sa už tri mesiace zaoberajú výmenou zajatcov. Vďaka prirodzenej autorite generála, ktorú má na oboch znepriatelených stranách, sa mu podarilo oslobodiť zo zajatia už desiatky vojakov, gardistov, ale vrátiť späť aj zajatých vzbúrencov."...

...podľa jeho tvrdenia v článku: "„V oblasti bojov na juhovýchode aktívne operujú diverzanti. Bojujú proti ukrajinskej armáde aj separatistom,“ tvrdil generál v rozhovore pre denník Ukrajinskaja pravda. Podľa neho existuje akási tretia sila. Zatiaľ ju vraj tak volajú. Jej aktivisti v obývaných štvrtiach nešetria muníciou a z ťažkých zbraní kropia jednu aj druhú stranu."

... „Armáda aj separatisti sa teraz usilujú zistiť, čo sú to za ľudia. V Donecku aj v Kyjeve hovoria zatiaľ o tretej sile,“ povedal generál Ruban. Zároveň pripomenul, že v Donbase sú na oboch bojujúcich stranách aj žoldnieri.

„Medzi separatistami sú Rusi. V Doneckej i Luhanskej oblasti. Aj na strane ukrajinskej armády bojujú žoldnieri z členských krajín únie. Ako totiž ináč nazvať skutočnosť, že spolu s nami bojuje na našej strane Poľsko aj Švédsko?,“ pripomenul Ruban..."

Aký postoj zaujať k týmto tvrdeniam? (o faktoch hovorme až keď budú doložené a vyšetrené):

1. Ak by to nebolo tak tragické a rozhorčujúce, naskytá sa otázka: to už zasahujú "mimozemšťania?" , teda tí "zelení mužíčkovia"? Vieme dobre, že armády oboch strán sú v zelenom, rozdiel je v poznávacích znakoch, ak vôbec ich majú - aj u nás máte ArmyShop v každom okresnom meste.

2. Človek so skúsenosťou sledujúci od februára kyjevský "majdan" už má jasno - opäť nasadené a "kúpené" jednotky spoza opony, tým, kto ťahá nitky bábok v Kyjeve a znova a znova rozpaľuje horúci konflikt, ktorý by už možno dávno "zhasol" pre poznanie nezmyselnosti tejto vojny... KOMU TO PROSPIEVA?

3. Takéto diverzantské sily poznali aj krajiny strednej Európy, ktoré boli oslobodené Červenou Armádou a "niekomu" sa to neveľmi páčilo ...nielen wehrvolfovia, nielen banderovi...veď to trvalo do päťdesiatych rokov a práve kvôli tomu sa najmä česká spoločnosť akosi škaredo pozerá na poriadky, ktoré podnikla už ľudová československá moc proti týmto deverzantom. Začínam vnímať históriu akosi inak: aj tu by sa zišli pravidelné armádne jednotky, aby pochytali "zelených mužíkov" a rozhodne cítite z toho, že si nemyslím, že sú to "ruskí diverzanti"...šli by proti vlastným?

 II. Smutná vychladnutá pomoc...

...tých prvých OSEM bielych kamiónov KAMAZ, ktoré prešli hranicou Ukrajiny z ruskej strany (boli už vôbec pustené ďalej?), to je výsmech civilizovanej Európe! Ďalších 276 Kamazov nepúšťajú,  čaká sa na čo...?

Možno nejaký africký cisár by vedel poskytnúť rýclhejšie odbavenie na hraniciach svojho cisárstva ako civilizovaná vláda UA, ktorá chce do Európy...

III. ...a čo bude ďalej? ...

dúfam, že už konečne Merkelová donúti kyjevskú vládu pod prísľubom financovania prestať s vojnou.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Najčítanejšie

Matovičove referendá
Idioti v politike
Kto sa smeje naposledy
Čas na nových 2 000 slov
Esencia cynizmu a pokrytectva
Návrat posolstva Novočerkaska
Ad.: Idioti v politike
Čo dnes zasejete, to budete v budúcnosti žať!
Matovičove referendá
Budíček spoza Dunaja
Idioti v politike
Vrtieť Justitiou
Kam až môže klesnúť verejná morálka?
Ako Slovensko prichádza o verejnosť
Pod rúškom tma
Covid - Rozdelená spoločnosť