Reklama
Reklama

Bude na ukrajinskom fronte občianskej vojny od piatka prímerie?

Počet zobrazení: 2655

Získal som zo správ TA3 a RTVS i Markíza a Joj dojem, že "Rusko zaútočilo na Ukrajinu", čo už je štandartný uhorkovosezonny nezmysel a médiá by sa mali spamätať.

Získal som však zo správ Russia Today a www.1tv.ru dobrú informáciu, že sa pripravuje z rokovaní v Minsku uzatvorenie prímeria v piatok 5.septembra o 15:00 moskovského času, teda o jednej nášho času.

Prímerie vyrokuváva bývalý prezident Ukrajiny Leonid Kučma a predstavitelia Doneckej ľudovej republiky a Luhanskej ľudovej republiky. Isteže, bude tam i ruský zástupca a smejem sa vyhláseniam médií, že "Putin musí uzavrieť mier" - ak to nie je zrejmé, treba si prečítať toť článok Braňa Fábryho na webe noveslovo.sk.

Predovšetkým treba povedať, že prímerie nebude dalším rozmarom čudne sa správajúceho prezidenta Ukrajiny voči vlastným obyvateľom ( po voľbách vyhlásil, že v žiadnom prípade nebudú ostreľované obytné súbory a nebude strieľané civilné obyvateľstvo). Prímerie bude dosť zúfalým krokom Porošenka zachrániť aspoň svoj "stolec", pretože armáda sa mu už zdemoralizovala a rozsypala a súkromné vojenské skupiny sklamané svojimi sponzormi sa pomaly obzerajú na Kyjev a je možné, že ak by prímerie nanastalo, napochodujú na Kyjev. Pretože Povstalci obrátili vojenskú situáciu, v ich stratégií obkľučujú demoralizované a zle organizované i vycvičené jednotky ukrajinskej armády i prápory súkromných armád a tak ako v Ilovajskom kotli postupne vytvárajú dalšie a dalšie obkľúčenia a "kotly" z ktorých odchádzajú zajatci odzbrojení tak ako nemecká armáda pod Stalingradom.

Tok utečencov sa zastavil a dnes bolo prvýraz možné pozorovať, že utečenci sa vracajú do vypálených miest.

Trápne vajatanie bruselských úradníkov a diplomatov o sankciách ktoré nikto nechce už potrebné nebudú:

Teraz nastane "iná sranda": Niekto bude musieť celú tú vojnovú udalosť  ZAPLATIT:

Budeš to Ty, občan Slovenskej republiky? Budú to "stredné triedy" obyvateľov Europskej Unie? Alebo to bude pár miliardárov ako sponzorov Euromajdanu v Kyjeve?

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy