Bábkový štát Amerika

Počet zobrazení: 4217

Paul Craig Roberts narodený 3. apríla 1939, je americkým ekonómom, národohospodárom a redaktorom rubriky, fejtónistom pre tvorivý syndikát, ktorý je nezávislým distribútorom komických článkov a sydikátových stĺpcov pre denníky hlavne v USA. Slúžil ako námestník ministra financií v Reaganovej administrácii, pričom sa stal slávnym ako spoluzakladateľ reagonomiky. Bol tiež bývalým editorom a fejtónistom pre noviny Wall Street Journal, Business Week a Scripps Howard News Service, kde svedčil pred komisiou Kongresu v 30-tich záležitostiach ekonomickej politiky. V minulých dňoch, počas blízkovýchodnej krízy, keď opäť eskalovalo napätie medzi okupačnými vojskami Izraela a palestínskym Hamasom, napísal hore spomenutý novinár článok, ktorý som si dovolil preložiť a ponúknuť čitateľom aby si mohli urobiť vlastný názor na to ako zmýšľa asi už nemalá časť aj občanov USA.

Bábkový štát Amerika

Vláda Spojených štátov a jej poddaní si myslia o USA , že je to "jediná svetová superveľmoc". Ale ako môže byť krajina superveľmoc, keď celá jej vláda a väčšina subjektov, najmä tých členov evanjelických cirkví, sa plazí pri nohách izraelského premiéra? Ako môže byť krajina veľmocou, keď nemá právomoc určiť svoju vlastnú zahraničnú politiku na Blízkom východe? Taká krajina nie je superveľmocou. Je to bábkový štát.

V posledných niekoľkých dňoch sme boli svedkami ako sa "americká superveľmoc" opäť plazila pri nohách Netanjahua. Keď sa Netanjahu rozhodol znovu vraždiť palestínske ženy a deti v Gaze, ďalej zničiť to, čo zostalo zo sociálnej infraštruktúry geta Gazy a vyhlásiť izraelské vojnové zločiny a izraelské zločiny proti ľudskosti iba za cvičenie "sebaobrany“, Senát USA, americká Snemovňa reprezentantov, Biely dom, a americké médiá všetci ihneď deklaroval ich podporu zločinom Netanjahua.

16. novembra Kongres "superveľmoci", Snemovňa aj Senát, schválili absolútnou väčšinou uznesenie napísané pre nich od AIPAC, izraelskou lobistickou organizáciou známou ako Americko Izraelský výbor pre verejné záležitosti, jediným zahraničným agentom, pre ktorého nie je nutné sa registrovať ako zahraničný agent. Global News Service židovského ľudu hlásil svoju moc nad Washingtonom s hrdosťou. (http://current.com/19su0kc). Obaja, demokrati aj republikáni si rozdelili hanbu slúženia Izraelu a zlu namiesto Amerike a spravodlivosti pre Palestínčanov.

Biely dom rýchlo poslúchol predvolanie z izraelskej lobby. Prezident Obama oznámil, že on "plne podporuje" útok Izraela v Gaze. Ben Rhodes, zástupca poradcu pre národnú bezpečnosť povedal dňa 17. novembra pre média, že Biely dom "chce to isté, ako Izraelčania ". To je prehnané, ako veľa Izraelčanov je proti zločinom izraelskej vlády, ktorý nie je izraelskou vládou, ale vládou "osadníkov", to znamená, že šialených, pôdy hladných prisťahovalcov, ktorí ilegálne, s podporou Netanjahua, kradnú pozemky Palestínčanov.

Netanjahuov Izrael je ekvivalentom Lincolnových republikánov pred 150 rokmi. Pritom tam nebol žiadny medzinárodný zákon na ochranu južných štátov, ktoré opustili dobrovoľne zväzok, zákonne podľa ústavy, aby sa vyhli zneužívaniu obchodnými záujmami Severu. Následne, armáda únie, po zničení juhu, obrátila sa proti americkým Indiánom a neexistoval žiaden medzinárodný zákon na ochranu Indiánov pred vraždením a vyhladením armádami Washingtonu. Washington tvrdí, že jeho invázne sily boli ohrozené indiánskymi lukmi a šípmi. Dnes máme medzinárodný zákon na ochranu obyvateľov Palestíny usadených na Západnom brehu a v Gaze. Avšak, zakaždým, keď sa svet snaží určiť izraelskú vládu zodpovednú za svoje zločiny, izraelská washingtonská bábka vetuje rozhodnutia OSN.

Predstava, že Izrael je ohrozený Palestínčanmi, je rovnako absurdná ako predstava, že USA sú ohrozené Afganistanom, Irakom, Líbyou, Jemenom, Sýriou, Somálskom, Pakistanom a Iránom. Žiadna vláda z týchto krajín doteraz nevydala výhražné vyhlásenie proti USA. Aj keby takéto vyhlásenia urobili, nemalo by to zmysel. Ak superveľmoc môže byť ohrozená takými impotentnými a vzdialenými krajinami, potom to nie je superveľmoc.

Démonizovanie obetí je spôsob, ako zakryť štátne zločiny. Americká tlač a televízne média sú k ničomu ako kontrola štátnych zločinov. Jediné zločiny uvádzané v médiách sú určené pre "teroristov", teda tých, ktorí vzdorujú americkej hegemónii, a pre Američanov, ako Bradley Manning a Sibel Edmonds, ktorí oslobodili pravdu zo štátneho tajomstva. Julian Assange z WikiLeaks zostáva v ohrození aj cez azyl, ktorý mu udelil prezident Ekvádoru, zatiaľ čo Washington má pramalú úctu k medzinárodnému právu.

V Spojených štátoch výkon prvého dodatku ústavy začína byť považovaný za zločin proti štátu. Účelom médií už nie je nájsť pravdu, ale chrániť oficiálne lži. Hovorenie pravdy v podstate zmizlo, pretože je to príliš nákladné pre novinárov, ktorí sa to odvážia urobiť. . Udržať si prácu znamená slúžiť Washingtonu a súkromným záujmovým skupinám, ktorým Washington slúži.

Vo svojej obrane najnovších izraelských vojnových zločinov z 19. novembra prezident Obama povedal: "Žiadna krajina na svete by netolerovala strely dopadajúce na svoje územie spoza hraníc." Ale, samozrejme, mnoho krajín toleruje rakety padajúce od USA. Vojnový zločinec Obama strieľa raketami v Afganistane, Pakistane, Jemene a rakety dopadali na Líbyu, Somálsko, Irak a Sýriu rovnako. Irán môže byť ďalší.

Nemecký útok na Varšavské geto je jedným z hororových príbehov zo židovských dejín. Takáto udalosť sa deje znovu, tentoraz Židia sú páchatelia namiesto obete. Žiadna ruka sa nezdvihla proti cieľu Izraela, ktorý deklaroval pri operácii izraelský minister vnútra Eli Yishaia "poslať Gazu späť do stredoveku."

(http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/israel-pounds-gaza-from-air-as-troops-assemble-8326924.html)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Viac od autora

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984