Reklama
Reklama
Počúvanie je nové čítanie

Aspoň niečo pozitívne – MDŽ

Počet zobrazení: 2905

V posledných dňoch si naozaj naši občania toho pozitívneho, vzhľadom na to, čo sa momentálne deje na Slovensku, len málo užijú. Samozrejme, situácia je vážna, treba sa jej venovať a pre pokoj nás všetkých ju treba aj čo najskôr vyriešiť. Mnohí hovoria, že je to preto, lebo doba je zlá. Omyl priatelia, doba je vždy taká, akí sú ľudia. Tá dnešná nie je žiadnou výnimkou. Predsa len by sme mohli aspoň 8. marca, jednu spoločne urobiť.

MDŽ – zaslúžený a opodstatnený sviatok všetkých žien na svete. Sviatok, ktorý by sme si mali vážiť a ctiť všetci bez rozdielu vyznania, politických sympatií, staršie i tie mladšie generácie. Sú to totiž ženy, ktoré vnášajú do života nás všetkých nielen lásku, ale aj radosť, porozumenie, súcit, úctu, teda všetko čo nám dnes tak veľmi chýba. Sú to hlavne ženy, vďaka ktorým je ten svet krajší, zaujímavejší a lepší. Pevne verím, že 8. marca bude aj Slovensko aspoň na chvíľu krajinou usmiatych a šťastných ľudí.

Nie je v našom živote veľa takých dní, ktoré by nás mohli a mali spájať. MDŽ nielen svojou históriou, ale i súčasnou potrebou, by sa malo radiť medzi tie najvýznamnejšie sviatky každej krajiny. Aj keď je to už 110 rokov, čo sa v New Yorku krajčírky postavili a zabojovali za svoje práva. Tento sviatok nestratil ani dnes na svojej hodnote a aktuálnosti. Každá demokratická krajina a ľudi, ktorí ju spravujú, by mali k sviatku žien pristupovať s maximálnou zodpovednosťou a úctou. Ženy na celom svete si to jednoducho zaslúžia.

Milé naše ženy, dovoľte mi, aby som vám nielen v svojom mene, ale hádam to môžem povedať aj za čitateľov Slova, naozaj veľmi úprimne zablahoželal k vášmu sviatku. Zaželal vám nielen veľa zdravia, lásky a porozumenia, ale aj dosť síl, odhodlania a viery, robiť život na tejto zemi, krajší, zaujímavejší a hlavne šťastnejší.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Najčítanejšie

Matovičove referendá
Idioti v politike
Kto sa smeje naposledy
Čas na nových 2 000 slov
Esencia cynizmu a pokrytectva
Návrat posolstva Novočerkaska
Ad.: Idioti v politike
Čo dnes zasejete, to budete v budúcnosti žať!
Matovičove referendá
Budíček spoza Dunaja
Idioti v politike
Vrtieť Justitiou
Kam až môže klesnúť verejná morálka?
Ako Slovensko prichádza o verejnosť
Pod rúškom tma
Covid - Rozdelená spoločnosť