Reklama
Reklama

Artur Bekmatov: Odísť by mala ministerka kultúry, nie riaditeľ Múzea SNP

Počet zobrazení: 693

Nátlak na Stana Mičeva zo strany ministerstva obrany a ministerstva kultúry včera vstúpil do finále. Riaditeľ Múzea SNP si k ministerke prišiel po rozhodnutie o odvolaní.

Podľa novín SZPB Bojovník stretnutie trvalo dve minúty. To, myslím, hovorí o postoji ministerky za všetko...

Riaditeľ končí, tragédia múzea sa začína

Príbeh tragického franforcovania Múzea SNP sa však teraz len začína. Nepomohlo vzdorovanie riaditeľa, nepomohli protesty SZPB, nepomohli apely žijúcich veteránov.

Koaličný parný valec si ide svoje vo všetkých oblastiach. Bohužiaľ, aj v kultúre. A, bohužiaľ, ministerka kultúry pri tom všetkom servilne asistuje.

Ľavičiari, držme konečne spolu!

Ľudia s iným názorom začínajú byť eliminovaní z profesného i spoločenského života.

Kladiem si otázku, kto bude ďalší. Kto sa najbližšie znepáči súčasnej moci pre svoje ľavicové postoje a kritické myslenie?

A toto sa netýka len Stana Mičeva či Eda Chmelára. Ale aj desiatok bežných ľudí pracujúcich na univerzitách, školách, ministerstvách, vo verejnej i štátnej správe. Buď stiahnete chvost a zavriete ústa, alebo: vyhadzov.

Myslím, že už niet na čo čakať. Ľavičiari by mali v tomto období odložiť žabo-myšie spory a stáť pri sebe.

Snahy rovnaké, spôsoby sofistikovanejšie

Na Medzinárodnom mierovom fóre, ktoré prebiehalo v Bratislave, bol aj Ján Čarnogurský. Položil som mu otázku, či ako bývalý disident vidí paralely medzi potláčaním iných názorov pred rokom 1989 a dnes.

Odpoveď?

Určite áno. Tieto snahy známe z obdobia normalizácie tu jednoznačne sú. Len prostriedky sú modernejšie a sofistikovanejšie.

(Status na FB 21. septembra 2021)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy