Reklama
Reklama

Artur Bekmatov: Najprv ľudia, až potom zbrane!

Počet zobrazení: 565

Touto cestou chcem sňať pomyselný klobúk z hlavy pred viceprezidentkou odborov Monikou Uhlerovou.

Po poslednom rokovaní tripartity totiž otvorene kritizovala výšku výdavkov na zbrojenie. Na rokovaní vyzvala Igora Matoviča na zníženie sumy, ktorú vynakladáme na zbrane.

A oprávnene. Cesty buď nemáme, alebo sú rozbité, nemocnice nám padajú na hlavu, máme množstvo obcí bez vodovodu či kanalizácie, ale na zbrane musí byť. Je to chorá filozofia.

Uhlerová dokázala, že má oveľa viac guráže, ako väčšina súčasných politikov, ktorí ešte pred časom sedeli a šúchali nohami, keď rôzni Glváčovia a Gajdošovia nakupovali hlava-nehlava americké zbrane.

Predpokladám, že s postupom času budú na kritike výdavkov na zbrojenie chcieť títo pokrytci parazitovať. Nesadnite im na lep!

Na druhej strane je dobre, že téma, s ktorou pracujú Socialisti.sk dlhodobo, začína mať odozvu. Pretože sa tu dlhé roky vytvárala atmosféra, že o tom sa nediskutuje.

Prednedávnom denník Štandard správne upozornil na to, že v západnej Európe je to úplne legitímna téma. A Socialisti budú tlačiť na to, aby sme o militarizácii Slovenska hovorili. Napríklad aj podporou petície, ktorú organizuje OZ Zjednotení za mier. Ak chcete prispieť k tomu, aby o tom rokovali poslanci, pridajte pod petíciu svoj podpis.

(Status na FB 15.októbra 2021)

 

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy