Reklama
Reklama

Artur Bekmatov: FB mi obmedzuje stránku, prechádzam na novú. Pridajte sa.

Počet zobrazení: 645

Priatelia, chcem poprosiť každého z mojich takmer 13 tisíc fanúšikov, ku ktorým sa dostane tento príspevok, o dve veci:

1. Kliknite na "Páči sa mi to" pre stránku, ktorú zdieľam (nie na príspevok, ale na tlačítko pod fotkou zo Slavína)

2. Pozvite na túto stránku všetkých svojich priateľov.

Už tri mesiace sa doťahujem s touto sociálnou sieťou. Po tom, ako som uverejnil informáciu, že bieloruský novinár Roman Pratasevič sa presúšal po Donbase v uniforme Azovu, mi FB na 30 dní blokol niektoré funkcie. Okrem toho však voči mojej stránke začal časovo neobmedzene uplatňovať aj tzv. "obmedzenie distribúcie obsahu".

Znamená to asi toľko, že každý príspevok, ktorý zverejním, sa už nešíri prirodzene, ale FB jeho dosah cielene obmedzuje. Spravidla ho obmedzuje len na časť ľudí, ktorí už majú moju stránku lajknutú. Čiže, ak niečo zverejním, nemusí sa vám to zákonite zobraziť a ak niečo z mojej stránky lajknete, alebo zdieľate, tak to uvidí len malé promile vašich priateľov. Takže stránku vám nezrušia, len znehodnotia.

Aby ste mali predstavu, aký má takéto obmedzenie dopad: mesačný dosah stránky bol pred tým na úrovni 500-600 tisíc užívateľov. Teraz je to ledva sto tisíc.

V našich zemepisných šírkach to je cielená snaha zo strany sociálnej siete. Podobným praktikám čelí niekoľko nemainstreamových médií, ale aj verejne známe osoby. Najnovšie aj Ján Čarnogurský.

Priatelia, týmto statusom nenariekam. Som si vedomý, že máme dočinenia so súkromnou spoločnosťou, ktorá si nastavuje svoje podmienky po svojom. Ale zároveň vás chcem informovať o takýchto praktikách, ako aj o tom, že moje úsilie takéto polená pod nohami nezlomia.

Oni možno majú tisíce eur, ale nás sú tisíce. A moje postrehy sú medzi vami obľúbené. Preto verím, že to nepotrvá dlho a nová stránka dobehne dosah tejto pôvodnej. S vašou pomocou určite.

(Status na FB 31. augusta 2021)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy