Artur Bekmatov: Extrémne konfrontační prívrženci Zelenského dnes znásilnili Slavín

Počet zobrazení: 935

Časť zástancov súčasného vedenia Ukrajiny si dnes uzurpovala vojenský cintorín a toto pietne miesto chcela premeniť na občianske bojisko. Inak ako provokáciou sa nedá nazvať obsadenie pietneho miesta v deň, keď si naň ľudia prichádzajú uctiť padlých. A čo je smutnejšie, že sa to dialo za asistencie samosprávy. Je totiž nonsens využívať miesto posledného odpočinku na politické zhromaždenia.

Aby ste pochopili, o čo dnes išlo: oslobodenie Slovenska Červenou armádou a porážka nacizmu sú totiž hodnoty, ktoré súčasná propaganda môže len veľmi kostrbato spochybňovať v rámci svojej rusofóbnej krížovej výpravy. A preto chceli včerajší a dnešný sviatok zvrhnúť na potupnú a nedôstojnú bitku. Aby na konci dňa mohli povedať: „Pozrite – prívrženci Červenej armády narúšali ako primitívi riadne ohlásené zhromaždenie chudákov proukrajinských aktivistov!"

Ale nevyšlo im to tak, ako si predstavovali. Môžu totiž okupovať jednu či druhú časť Slavína, nemôžu nám však zabrániť, aby sme našim osloboditeľom vzdali hold.

Za toto hanebné konanie však neodsudzujem en bloc všetkých, ktorí stoja na strane Ukrajiny. Na Slavín dnes prišla len marginálna, no o to bojovnejšia a extrémne konfrontačná úderka pomýlených ľudí, ktorí nevedia zaujať inak ako konfliktom. Konflikt je ich cieľom bez ohľadu na to, že okrem pamiatky padlých Červenoarmejcov dnes v konečnom dôsledku pošpinili aj pamiatku obetí vojne na Ukrajine.

Vážené obete oboch konfliktov, prepáčte, nie všetci na Slovensku sme takíto obmedzenci.

(Status na FB 9. mája 2022)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984