Reklama
Reklama

Anton Hrnko: Pre koho sa prijímajú zákony?

Počet zobrazení: 754

Človek by si myslel, že prirodzená odpoveď je: pre občanov štátu. To možno platí v štátoch, kde majú jasne stanovený národno-štátny záujem a všetci, čo sú pri moci, sa ho snažia napĺňať. Žiaľ, o Slovensku sa to povedať nedá. K moci sa dostanú často dezorientovaní jedinci, ktorí si myslia, že sú spasiteľmi, že sú priateľmi toho alebo toho, v skutočnosti sú však len marionetkami v rukých silnejších a prefíkanejších politikov. A čo je smutné, často zo zahraničia.

A preto sa musíme niekedy pýtať, pre koho sa prijímajú zákony? Ak by si niekto myslel, že zákon, resp. novelizácia zákona o štátnom občianstve sa pripravuje pre občanov Slovenskej republiky, tak je na veľkom omyle. Táto novelizácia sa pripravuje preto, aby cudzí štát mohol ľahšie uplatňovať svoje zákony na našom území. Áno, pripravuje sa preto, aby sa dal ľahšie uplatniť maďarský zákon o občianstve na našom území. Je smutné, že okrem B. Kollára a I. Korčoka sa proti tomuto zákonu nikto neozval. Ba práve naopak, zo strany niektorých poslancov OĽaNO sa ešte požaduje jeho zmiernenie.

No a na záver zlatý klinec. Jeden "ochranca" národno-štátnych záujmov SR sa prihováral za to, aby aj Slovensko prijalo zákon, ktorý by podobne ako maďarský zákon umožňoval rozdávať slovenské občianstvo. A teraz sa pýtam, je tento poslanec taký hlúpy alebo zaplatený? Múdry rabín by asi povedal, že oboje. Nemám slov.

(Status na FB 27. októbra 2021)

 

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy