Reklama
Reklama

Andrea Hochelová: Volebné právo v praxi

Počet zobrazení: 854

Upravený zákon 180/2014 (o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov – pozn. red.) v praxi, resp. ako jednoducho nám vezmú právo voliť (resp. dnes už niektorým vzali):

Dnes sa konali voľby v niektorých mestách a obciach a niektorým občanom bolo podľa paragrafu 4 odobraté právo voliť!

Vraj z dôvodu prekážky ochrany verejného zdravia, tzn. dnes to boli všetci, ktorí sú evidovaní v karanténe kvôli covidu.

Moja otázka je – kde sa stratilo GDPR, keď sa do zoznamu voličov uvádza údaj o zdravotnom stave?

Ďalšia otázka – „prsili sa“, že nikomu právo voliť neberú, že sa určí samostatným predpisom, ako takí ľudia odvolia. A čo sa stalo? Bohapusté NIČ! Úplne tých ľudí odignorovali, v podstate ich reálne vyškrtli zo zoznamu voličov!

Prečo ľudia s ,,prekážkou práva voliť kvôli ochrane verejného zdravia” nedostali inú možnosť  voľby (napr. prenosná urna či voľba cez internet)?

Dochádza vám niekomu, aký je ten paragraf aj pre budúcnosť nebezpečný?

Dochádza vám niekomu, že stačí si spojiť zákon 355/2007 (o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov – pozn. red.) kde píšu o podozrení z choroby… a spojiť to s prekážkou práva voliť a skončili ste?

Uvedomuje si niekto, že dnes je to občan s prekážkou v karanténe a zajtra to môže byť každý občan bez očkovania či bez testu?

Nie, to sa určite nestane. To sú konšpirácie…. povedzte to tým, čo dnes nemohli ísť voliť, sú zdraví, nič im nie je, len mali tú smolu, že ich pochybný test označil za pozitívnych, alebo sa len stretli s pozitívnym, alebo len docestovali spoza hraníc….

(Status na FB 23. októbra 2021, titulok Slovo)

a._hochelova_c._1_250.jpg

a._hochelova_c._2_250.jpg

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy