Ako môžu takto zneužívať obeť zločinu?

Počet zobrazení: 5915

Keď vidím, ako sa Nicholsonová priživuje na smrti človeka, je mi z nej normálne nevoľno. Odrazu to vyzerá, akoby Ján Kuciak nemal lepšej kamarátky ako Luciu. Akoby nemal väčších kamarátov ako Galka, Matoviča a ďalších opozičných politikov. Preboha, oni si ho privlastňujú, akoby bol ich. To je niečo tak ľudsky odpudivé. Každému normálnemu človeku je ľúto, že o život prišli dvaja mladí ľudia a všetci sú vydesení z toho, že došlo k vražde. Ale je v poriadku, ak sa na ľudskej tragédii priživujú poslanci opozície?!

Haló, to neboli žiadni jeho osobní priatelia! To boli politici, o ktorých takisto veľmi kriticky písal. Bol to pán Kuciak, ktorý písal o prepojení politika SaS s Ladislavom Bašternákom. Bol to on, čo napísal článok o mafiánoch, vekslákoch a podvodníkoch z 90. rokov, ktorí tu rozkradli Slovensko kvôli privatizácii, ktorú tu, mimochodom, spustila pravica. Bol to on, čo sa v tejto súvislosti celkom správne pýtal: „A prečo väčšina týchto mafiánov nebola spravodlivo potrestaná?“ Ján Kuciak písal o machináciách strany NOVA Daniela Lipšica; písal o čudnom vynakladaní peňazí zo strany Nesrovnalovej bratislavskej radnice; písal veľa o Kočnerovi; písal o skupine Penta, ako cez ňu prepiera peniaze ekvádorský podnikateľ. Všetci títo sú teraz podozriví z jeho vraždy? Vrátane Penty, ktorá vlastní denník SME? Sem ideme zájsť?! Sem to chcú dohnať médiá?

Opozícia na jednej strane vytvára dojem, akoby bol Ján Kuciak ich najlepším kamarátom, ktorého milovali a obdivovali celý život – pritom písal aj o ich podvodoch a nemal s nimi žiadne osobné kamarátske kontakty. Ako môžu takto zneužívať obeť zločinu? Veď z toho až zimomriavky naskakujú, akí sú neľudskí a cynickí! Na druhej strane sa tu vytvára dojem, že vražda zákonite súvisí s jeho článkami, čo by ale znamenalo, že podozrivá je aj strana SaS vrátane Nicholsonovej a skupina Penta, vlastník denníka SME. Je toto normálne?

Každý slušný, nestranný človek vidí, že sa tento prípad iba zneužíva proti vláde a má slúžiť na rozvrátenie štátu. Oháňajú sa mŕtvym novinárom, ako veľmi im na ňom záleží, no robia všetko preto, aby jeho smrť zneužívali politicky – toto ozajstní kamaráti nerobia. Stopu o talianskej mafii, o ktorej sa písalo už pred dvoma rokmi a nikoho to doteraz nezaujímalo, zneužívajú na to, aby poľovali na Smer. A každý, kto poznal nejakého Taliana z východu, je odrazu implicitne označovaný za mafiána či vraha – bože, veď oni takto dokážu zničiť život desiatkam nevinných ľudí! Veď to je zločin, čo páchajú!

Všetko v tejto chvíli nasvedčuje tomu, že obeť poznala svojich vrahov, ale oni to nechcú pripustiť – pretože by sa im odrazu rozpadla šialená konštrukcia o tom, že Smer je napojený na mafiánske vraždiace monštrum. Potrebujú túto konštrukciu živiť bez ohľadu na pravdu: aby burcovali ulicu, aby šírili politickú nenávisť. A Ján Kuciak je pre nich len nástroj na politický boj. Nástroj, ktorý bezohľadne využívajú ako nejaký propagandistický leták. Mladého človeka, ktorý zomrel. Mne je z opozície normálne zle.

Ak týchto ľudí bude niekto voliť, myslím si, že má vážny morálny problém. Ľudia ako Nicholsonová, Matovič či Galko by mali byť v každej slušnej spoločnosti vylúčení z verejnej debaty ako nemorálne monštrá. Ján Kuciak si zaslúži spravodlivosť, nie opozičnú hystériu. Prosím, pamätajme na to. Uctime si obete tak, ako sa patrí – bez politiky a postranných cieľov.

Status na FB, 2. 3. 2018

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984