Reklama
Reklama

331 plus 1 zabitých - to je stav prímeria v Novorossii na Ukrajine

Počet zobrazení: 3325

Ale už ma tie naše masmédiá s....!

Na jednej strane obviňujú z porušovania prímeria dohodnutého Minskými rokovaniami povstalcov, na druhe strane stále tlmia a utajujú informácie o tom, ako vyzerá také "prímerie" vnímaním ukrajinských bojových skupín Pravého sektora, ale i súkromných armád a ukrajinskej armády:

Zahynulo už 331 ľudí na povstaleckom území, ale ani tak nie v priamych bojoch, pretože tie sa "nekonajú" a sú to skôr ojedinelé výpady po rôznych miestach frontovej línie, ktorá už mala byť dávno pod medzinárodnou kontrolou.Áno, aj donecké letisko už malo byť dávno pod kontrolou jednotiek OSN, veď ešte aj v Kosove to išlo...

A k tomu zomierajú ľudia, školáci, chlapi odkladajúci trosky, ale i ženy a starci po uliciach z náhodných striel náhodne vypaľovaných "od ukrajinskej strany frontu" raketami Grad /teda pôvodne Kaťušami/, raketami Smerč a mínometnou paľbou... uvidíte iba na www.1tv.ru...., pričom v zemi po ostreľovaní zostáva strašne veľa nevybuchnutých rakiet i mín a chlapci v školskom veku i dospelí hynú a sú poranení z týchto "náhodne"  a zákerne existujúcich striel, ktoré vybuchujú na dotyk alebo dokonca "iba tak" pri zmene tlaku...

kto ich môže zneškodňovať? ťažko iba požiarnici či ozbrojení dobrovoľníci, i keď už tvoria formujúcu sa armádu Novorossii - musia prísť školení pyrotechnici, po rusky "sapjori"- a kedže tu nie sú žiadni z OSN, tak kto asi dokáže odminovať rafinované zamínovania či zneškodniť taký nevybuchlý GRAD?

A naše médiá "sa tešia", lebo konečne oficiálne zahynul na doneckej pôde ruský vojak - sapjor.

Neviem, ja by som mu skôr postavil pomník za hrdinstvo.

Ak ste nečítali, preberám sem od ČTK uverejnené v Pravde dnes:

ČTK | Na webových stránkach ruskej armády sa v stredu večer objavila správa o smrti príslušníka špeciálnych ruských armádnych jednotiek z povolgskej Samary, ktorý zahynul v bojoch s ukrajinskými vojakmi pri východoukrajinskom Donecku. Na informáciu, ktorá neskôr z armádneho servera zmizla, vo štvrtok upozornila ruská opozičná televízna stanica Dožď. Dvadsaťdvaročný Maxim Medveď podľa armádneho webu prišiel o život, keď kryl ústup svojich bojových druhov. Medveď odišiel na ukrajinský Donbas krátko po vykonaní špeciálneho armádneho výcviku. Na Ukrajine sa pripojil k ženijnému oddielu prieskumnej jednotky.

„V Donecku a Luhansku vyčistil od mín stovky miest,“ uvádza sa v informácii ruskej armády, ktorá sa krátko objavila aj na Facebooku. Pri Donecku vraj padol guľkou ukrajinského ostreľovača. Ruské velenie opakovane odmieta informácie o tom, že na Ukrajine bojujú príslušníci ruskej armády. Podľa povstaleckých veliteľov ich na Donbase bojujú stovky, ide vraj ale o ruských vojakov na dovolenke. Podľa ruských zákonov žiadny príslušník ozbrojených síl nesmie vycestovať na dovolenku do zahraničia bez výslovného súhlasu veliteľov."

ale do čerta, tak to je v poriadku, že územie odkiaľ ustúpili ukrajinské jednotky zostalo zamínované?

a je v poriadku, že od striel a nevybuchnutej munície zomierajú ľudia, ktorí uverili, že už bude mier a húfne sa vracajú do zrumovaných domovov?A hynú na troskách svojich domov, kde na nich číha mína?

a je to v poriadku, že sapjora, teda pyrotechnika, ktorý takto vlastným nasadením chráni civilné obyvateľstvo zabije zákerne ukrajinský ostreľovač?

čo je vlastne nekorektné?

aha, podľa našej západnej demokracie to, že to bol ruský vojak... sme my ale...fuj!

 

 

 

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy