Reklama
Reklama

11.11.203

Počet zobrazení: 1890

11.11.203

Rozhodovanie o rozhodovaní

Na Slovensku prebehli komunálne voľby, a v Čechách ešte nezačali zostavovať vládu. Politickí komentátori sa predháňajú v zostavovaní politických komentárov.

Pripadá mi to tak, že činnosť politických komentátorov sa nelíši od činnosti kartárok. Pozbierajú okrajové informácie a snažia sa ich poskladať do zdanlivo logických celkov.

Neoplatí sa čítať politické komentáre. Stále si pripomínam dobré rady môjho priateľa Egona Bondyho, ktorý mi kládol na srdce že filozof by sa nemal zaoberať čerstvými informáciami, lebo sú zavádzajúce. Preto nečítal noviny a jeho prednášky boli zaplnené poslucháčmi, lebo im mal čo povedať.

Nie som filozof a chcem žiť trochu on-line  a preto si sem tam prečítam čerstvé správy a vždy ma to na nejaký čas znechutí.  Počúvam masmédia - najpohodlnejšie je počúvať televíziu a s hrôzou sa dozvedám že ľudia sa nezaujímajú o svoje peniaze, ktoré sú ukryté v sejfoch a na kontách bánk a sú k dispozícii iba "zvoleným orgánom" a o ich cestách a spotrebe  sa nikto nemá právo dozvedieť.

Tým že sme išli voliť sme rozhodli o tom ako sa bude narábať  s "našimi peniazmi" a tým pádom by sme mali byť šťastní.

 "Voliči" už dávno prišli na to že o ničom nerozhodnú  a že  ich "účasť" vo voľbách hovorí len o tom že systém prekukli a nemá im čo povedať.

SD

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy