Socialisti? A prečo nie!!!

Počet zobrazení: 6873

Akoby sa roztrhlo vrece so zakladaním politických strán. Mnohé strany sklamali, ďalšie už nemajú čo ponúknuť. Zrejme nastal čas na politické prepriahanie. Predovšetkým na pravej strane to začína vrieť. Najmä terajšie opozičné strany si už rozdávali funkcie a p. Sulík sa už videl novým premiérom. Do pravicového rybníka však vnikli noví predátori. PS, Spolu, KDH, Za ľudí majú rovnaké ambície ako súčasná opozícia. Ich najväčším politickým súperom už asi nie je Smer SD, ale konkurenčné strany na pravej strane politického spektra. To by mohla byť, aspoň podľa mňa, malá výhoda pre ľavicové spektrum. A tomu sa chcem v najbližších dňoch, mesiacov maximálne venovať.

Ľavica, sociálne spravodlivé Slovensko, pomoc tým najslabším, slušný život pre tých, ktorí pracujú, to sú myšlienky, ktoré v našej spoločnosti stále rezonujú. V poslednom čase, a to si musíme priznať, však dostáva slovenská ľavica na frak. Prečo je to tak, keď vláda SR urobila množstvo opatrení na zlepšenie života bežných ľudí, to nechám na profesionálnych politológov. Minulosť môžeme len komentovať, či hodnotiť, no nemožno ju zmeniť. Tak sa venujme tomu, čo môžeme ovplyvniť, či zmeniť.

socialisti.jpg

Veľa toho môžeme zmeniť už v marci roku 2020. Mnohí hovoria, že to budú prelomové voľby. Dá sa s týmto názorom súhlasiť. Pravicoví voliči môžu byť spokojní. Na výber majú . nespočetné množstvo možností. Ľavicový volič to má zložitejšie. Smer-SD mnohých jednoducho sklamal. Ani nie tak reálnymi krokmi vlády ako s kauzami a prešľapmi, na ktoré je ľavicový volič citlivý. Keď k tomu prirátame nie najšťastnejšie personálne obsadenie strany na vrcholových i regionálnych postoch, tak nie sa čomu čudovať, že popularita i preferencie strany klesajú. Ľavicový volič sa preto snaží hľadať volebnú alternatívu. Nech mi odpustia priatelia z KSS, ale pre terajšieho ľavicového voliča už táto strana nie je alternatívou. Tak čo s tým? Sám som zápasil s touto otázkou. Nevoliť je tiež alternatíva, no nie je správna. My ľavičiari nie sme zvyknutí byť v kúte a čakať, ako to všetko dopadne. To by nám história nikdy neodpustila. Aj preto vítam, že vzniká šanca na novú ponuku na ľavej strane politického spektra. Nemám nasadené ružové okuliare, ale som rád, že sa Edo Chmelár rozhodol pre tento krok. Nebude to mať jednoduché, ale to je ľavicové. Zabojovať!!! Zabojovať o myšlienky, idey, o hodnoty. Tu totiž nie je hanbou ani prehrou neuspieť, ale nepokúsiť sa zabojovať. Hrával som aktívne vyše 30 rokov futbal. Aj keď som vedel, že súper je lepší, nikdy som nešiel na ihrisko s tým, že prehrám. V živote jednoducho musíme ísť na doraz a nebáť sa riskovať. Nakoniec aj lode sa nestavajú preto, aby bezpečne kotvili v prístavoch. Eduard Chmelár a jeho Socialisti môžu priniesť ľavicovému voličovi alternatívu. Keby by som bol Robertom Ficom, tak by som prial tomuto projektu. Je vždy lepšie dať hlas Socialistom, ako zostať pri voľbách doma. Nakoniec, určite aj sám p. Fico bude mať bližšie k Chmelárovi ako k Sulíkovi, Hlinovi či Matovičovi.

No a čo záverom? Veľmi by som si prial, aby Slovo iniciovalo diskusie o budúcnosti slovenskej ľavice. Nakoniec, je na to historicky predurčené. Stačí si len spomenúť na rok 1989, keď Nové slovo zohralo významnú úlohu pri formovaní SDĽ – novej modernej ľavice. Možno práve teraz sa rozhoduje opäť o jej budúcnosti.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984