Teraz je na rade jabloň...

Počet zobrazení: 3857

Určite si viacerí čitatelia spomínajú na úspech bošáckej hrušky spred troch rokov v súťaži o Európsky strom roka. Napriek silnej konkurencii s oveľa väčšími krajinami obsadila krásne 3. miesto. V týchto dňoch vyslalo Slovensko do súťaže o Európsky strom roka ďalší bošácky skvost – tentoraz jabloň. Samozrejme, mňa ako rodáka a súčasného chalupára tejto, zvlášť pre nás chlapov malebnej dedinky, táto skutočnosť teší. Aj keď Bošáca je, samozrejme, viac preslávená slivkami. No aj jabloň je o. k. Slivka by síce, zvlášť v tekutom stave, mala oveľa  väčšiu šancu na víťazstvo, ale treba pomôcť aj jabloni.

jablon.jpg
Podporte ju svojím hlasom. Foto:  http://www.bosaca.sk/

Keďže sa snažím byť aj človek činu, snažím sa rôznymi cestami pozitívne ovplyvniť hlasovanie. Aj preto využívam mne blízke Slovo s nádejou, že mi tento príspevok uverejní a nebude to brať ako skrytú reklamu. Samozrejme, si uvedomujem, s kým bude jabloň, resp. Slovensko súťažiť. Budú tam ďaleko väčšie krajiny, ako je naša. No život ma už veľakrát presvedčil, že sila nie vždy je odvodená od veľkosti. Úplne geniálne to vyslovil náš spisovateľský velikán Vladimír Mináč: „Vždy budeme malým národom, no pokiaľ si budeme chrániť svoju pravdu a hodnoty, nikdy nebudeme bezmocní. Nie moc, ktorá je pominuteľná, ale duch, ktorý v nás pretrváva, to je naša cesta, náš zmysel, náš osud.“

Takže by som rád poprosil všetkých čitateľov, aby podporili svojim hlasom bošácku jabloň. Viem, že túto stránku čítajú hlavne ľavičiari a tí majú k vlastenectvu a Slovensku asi najbližšie. Aj preto som sa rozhodol pre Nové Slovo. Stačí ak si kliknete na http://www.bosaca.sk/ a dozviete sa všetko o hlasovaní, ktoré bude prebiehať do konca februára 2018.

Ak sa rozhodnete svojím hlasom podporiť strom z nášho Slovenska, budem len rád a budem môcť vysloviť vám všetkým len jediné slovko. Ďakujem.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984