Reklama
Reklama

Nad Tatrou sa blýska!

Počet zobrazení: 4749

Kto ma lepšie pozná, vie, že som nielen hrdý Slovák, ale ani nedám na Slovensko dopustiť, aj keď sa mi tu veľa vecí nepáči a nie som so všetkým spokojný. V prvých sekundách nového roku som si s manželkou pripil bošáckou slivovicou nielen na zdravie a úspešný rok 2018, ale aj na 25 rokov nášho Slovenska. Novoročný prejav hlavy štátu som si vypočul so zmiešanými pocitmi. 25 rokov Slovenska – to si zaslúžilo lepší a predovšetkým optimistickejší prejav. No ale prosím. Povedal som si: udeľovanie štátnych vyznamenaní mi sviatočný dojem vylepší. Tešil som sa, že uvidím významných ľudí zo všetkých oblastí spoločenského života, ktorí sa svojou prácou, konaním a spoločenskými aktivitami pričinili o to, že dnes patríme medzi vyspelé štáty v Európe a sveta. O to väčšie bolo moje sklamanie z nominácie niektorých ľudí. Určite všetkých ocenených nemožno hodiť do jedného vreca, no niektoré mená podľa mňa doslova znehodnotili túto mimoriadnu udalosť.

odlozime.jpg
Kresba: Ľubomír Kotrha

Hneď po skončení priameho prenosu som chcel zareagovať a poslať to do Slova. No to by bol asi hrozný článok. Povedal som si, počkám, aká bude reakcia politikov, novinárov, prognostikov, analytikov... Reakcie našťastie prišli rýchlo a mňa tešilo, že boli spravodlivo kritické. My totiž už nie sme národ holubičí a to by si konečne malo uvedomiť i jeho veličenstvo, p. prezident. Samozrejme, tak ako som čakal, kritické reakcie prišli prevažne z ľavej strany, od ľavicových intelektuálov či novinárov. Pravá strana politického spektra mlčí, rovnako ako väčšina našich  „nezávislých“ médií. No čo už, aj toto je Slovensko.

Vo všetkom zlom sa však takmer vždy nájsť aj niečo poučného. Ak sa doteraz niekto nevyznal v hodnotách, ktoré ctí p. prezident, tak akt odovzdávania najvyšších štátnych vyznamenaní to určite aj zaslepeným jasne ukázal. Na tých hodnotách sme, žiaľ, Slovensko stavať nechceli a verím, že ani nechceme. Taktiež mlčanie našej najdemokratickejšej opozície je veľavravné. Viem si živo predstaviť, koľko tlačoviek by zvolala opozícia, koľko článkov o porušení demokratických hodnôt a princípov by vyšlo v novinách, keby vyznamenania, samozrejme, v opačnom garde, odovzdával Róbert Fico.

Našťastie všetko pomaly začína byť inak. Ľudia sa už nedajú manipulovať ani médiami, ani politikmi. Sám som bol prekvapený, koľko negatívnych reakcií zaznelo z úst bežných občanov, dokonca aj voličov p. prezidenta. Je dobré, že ľudia začínajú používať svoj vlastný rozum a nepotrebujú nikoho, aby im hovoril, aký majú mať na vec názor. Určite na všetko treba čas a byť trpezlivý. Pravda však vždy vyjde najavo, aj keď to niekedy trvá dlhšie. Nad Tatrou sa začína blýskať, aj keď tie hromy, blesky,  prichádzajú zatiaľ len tej ľavej strany.

Takže:  Hore hlavu – Slovač!

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama