Vyhlásenie k schváleniu 2 500 nelegálnych osád na okupovanom Západnom brehu Jordánu

Počet zobrazení: 3340

Členka Výkonného výboru OOP Dr. Hanan Ashrawi, riaditeľka odboru kultúry a informácií, dôrazne odsúdila izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a ministra obrany Avigdora Liebermana za schválenie 2 500 nelegálnych sídelných jednotiek na okupovanom Západnom brehu. Toto rozhodnutie urobili len dva dni po tom, čo Výbor pre plánovanie a výstavbu Jeruzalema schválil povolenie výstavby viac ako 550 jednotiek v okupovanom Východnom Jeruzaleme.

„Opäť platí, že izraelská vláda preukázala, že je viac odhodlaná na krádeže pôdy a kolonializmus, než na vytvorenie dvojštátneho riešenia a požiadavky mieru a stability. Takéto úmyselné eskalácie nelegálneho izraelského osadníckeho podnikania predstavujú vojnový zločin a do očí bijúce porušovanie medzinárodného práva a dohovorov, najmä rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN číslo 2334.

Je zrejmé, že Izrael využíva inauguráciu nového amerického prezidenta, aby stupňoval svoje násilie a zamedzil akúkoľvek existenciu Štátu Palestína. Preto vyzývame USA a zvyšok medzinárodného spoločenstva, aby vykonali vážne a konkrétne opatrenia na úplné zastavenie osadníckych aktivít a prinútili Izrael k zodpovednosti za tieto katastrofálne plány a represívne opatrenia a pokuty predtým, než zničí územnú a demografická súvislosť Západného brehu."

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984