Slovenské Národné Pokračovanie

Počet zobrazení: 4684

Už túto sobotu 29. augusta o 16.00 na Námestí SNP sa ľudia stretnú na kultúrnom podujatí Slovenské Národné Pokračovanie, aby si pripomenuli odkaz a pozitívne myšlienky povstania proti fašizmu v roku 1944.

snpokr_logo.jpg

Podujatie organizuje občianska iniciatíva Slovenské národné pokračovanie, ktorá chce jeho prostredníctvom poukázať na dôležitosť rešpektovania rôznorodosti a pokojnej koexistencie všetkých ľudí bez ohľadu na farbu pleti, vierovyznanie, kultúrne zázemie, pohlavie, rod či sexuálnu orientáciu.

„Odkaz SNP bude stále aktuálny, pokiaľ sa ľuďom nepodarí vysporiadať s vlastným strachom, malosťou a nenávisťou. Preto chceme pokračovať v jeho rozvíjaní, pripomínať si hodnoty mierového spolužitia, vzájomnosti a solidarity,“ povedala spoluorganizátorka podujatia Eva Riečanská. „Chceme, aby bola naša krajina spoločenstvom všetkých ľudí, ktorí v nej žijú. Otvoreným spoločenstvom, ktoré si ctí pestrosť, kultúrnu rôznorodosť a odmieta nenávisť a každú formu útlaku. Chceme sa stať národom, ktorý odmietne fašizmus vo všetkých jeho podobách. Veríme, že sa to dá. Preto pokračujeme...“ dodala.

Súčasťou podujatia bude okrem spomienky na obete fašizmu aj koncert Thierryho Ebama z Afriky, známeho z formácie Thierry and Friends a cykloprechádzka po stopách bratislavského odboja s výkladom.

Pre všetkých je pripravená ochutnávka jedál z rôznych kútov sveta, infostánky, tvorivé dielne, na ktorých si účastníci a účastníčky budú môcť vyrobiť tematické tašky či naučiť sa palestínsky tanec dabke alebo hrať na arabský bubon darbuka. A tri výstavy: inštalácia fotografií z utečeneckých táborov, výber z parodických koláží Naše Slovensko a časť zoznamu zobrazujúceho viac ako 22 000 ľudí, ktorí zahynuli na úteku v dôsledku azylovej politiky EU. Po zotmení sa bude premietať dokumentárny film o Slovenskom národnom povstaní.

Program:
16:00‑17:00    otvorenie výstav v Galérii na Námestí a tvorivé dielne s Cyklokuchyňou a Iniciatívou za mier na Blízkom východe
16:30‑18:00    Cykloprechádzka po stopách antifašistického odboja v Bratislave s výkladom
18:00‑19:00    hudbu vyberá Basha z The Ugly Selectors (SK)
19:00‑20:00    hrá a spieva Thierry Ebam (stredná Afrika, SK)
20:00‑20:30    vytvorenie mierového znaku a zapálenie sviečok obetiam fašizmu
20:30‑22:00    filmové premietanie
Počas celej akcie: Infostánky a stánky s jedlom a občerstvením

Manifest občianskej iniciatívy Slovenské národné pokračovanie
Webová stránka: http://povstaniepokracuje.sk
Facebook: https://www.facebook.com/povstaniepokracuje
Kontakt:  E-mail: info@povstaniepokracuje.sk

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984