Reklama
Reklama

Blog Pavel Novota

Celkový počet zobrazení titulu: 4171 | Týždenné zobrazenia: | Dnešné zobrazenia: 0

K článku pána Čarnogurského

V Literárních novinách som narazil na článok Jána Čangurského : „Spojme sa s Ruskom.“ V článku sa zaoberá situáciou po teroristickom útoku v Bruseli v súvislosti so situáciou vo svete z pohľadu pôsobenia USA a Ruska. Jeho úvahy sú zaujímavé a myslím, že nie je od veci si jeho článok prečítať.

Riešenie patovej situácie z volieb.

Svoj blog o patovom výsledku výsledku parlamentných volieb som ukončil vetou : „Je to však len na našich politikoch, či ukážu, že sa vedia aj zachovať ako štátnici, či im ozaj ide o Slovensko, alebo len o ich vrecká.“ Som veľmi rád, že môžem konštatovať, aspoň podľa môjho názoru, že sa skutočne zachovali ako štátnici a rád by som uveril, že skutočne zvíťazil záujem o Slovensk

Bude horúce leto ?

Aj podľa ohlasu na blogoch, aj v rôznych diskusiách našu politickú scénu ovládli domáce problémy v súvislosti s patovými výsledkami parlamentných volieb. K akým výsledkom všetky tie jednania dospejú je dosť obťažné predpovedať, i keď sa v podstate rysujú dve alternatívy. Zdá sa však, že môže byť z toho ešte dosť teplo.

Nebezpečie patovej situácie.

Dozvuky parlamentných volieb neutíchajú. Zrejme ešte budú pretrvávať dokiaľ sa nepodarí zostaviť vládu. Či však to bude stačiť, aby utíchli pri patovej situácii, ktorá nastala, je otázka ? Nejde len o zostavenie novej a funkčnej vlády, ale aj jej orientáciu z hľadiska EU.

Môj pohľad na parlamentné voľby 2016

Politika, v konečnom dôsledku, je náhľad na život. Aj ten, kto sa vydáva za apolitika má svoj náhľad na to čo sa okolo neho deje, a ako člen spoločnosti sa i pre neho vytvárajú vzťahy a väzby k spoločnosti, ktoré sú formované politikou. Ten jeho náhľad vytvára vlastne jeho politický postoj. Preto si myslím, že ľudia by nemali odmietať politiku ako takú, ale naopak, zaujímať sa o ňu. Aby rozoznali všetky tie nuansy čo život prináša, aby poznali kto hrá falošne, komu sa oddá veriť.

Voľby a voľby.

V tomto roku sa budú konať dvoje voľby, ktoré už teraz rezonujú v našich mas médiách – voľby do Slovenského parlamentu a voľba nového prezidenta USA. Kým tie „naše“ budú už 5. marca 2016, teda o niečo viac ako mesiac, tie v USA až 8. novembra 2016, teda o viac ako pol roka.

Amerika, Amerika ...

Spojené štáty v očiach mnohých našich ľudí, nie len politikov, sú príkladom demokracie, slobody a ako sa hovorí „krajinou neobmedzených možností“. Aká je však skutočnosť ? Prečo nechcú akcteptovať fakty ?

Čo je normálne ? Kde je sloboda ?

Na webovej stránke Aktuality.sk sa objavil článok „Teroristické hrozby budú v Európe normálne, tvrdia odborníci“. Keď niečo považujem za normálne, tak to beriem ako súčasť bežného spôsobu života.

Nebezpečná hra na demokraciu. - 3.časť

Barack Obama ešte stále tróni v prezidentskom kresle. Prekvapenie s očakávaním zmien sa vytratilo. Pán prezident neveľmi naplnil očakávania a nesplnil ani to čo sľúbil, napríklad o ukončení pôsobenia USA na Quntanáme. A vôbec sa nezmenilo hegemonické ťaženie USA do pozície jedinej svetovej super veľmoci, trend predchádzajúcich prezidentov pokračuje.

Nebezpečná hra na demokraciu. - 2. časť

Po ukončení studenej vojny Spojené štáty, ako víťaz, umocnili svoje hegemonistické chúťky.

Stránky

Pavel Novota

Autor zatiaľ neuviedol o sebe bližšie informácie.

Blogy