Reklama
Reklama

Ad.: Mám faktickú... 3: Bitka o Európu

*/Je to dôležité!?!:/* *Nuž priznám sa k troche zaujatosti: Ľ. B. je po čase (a s odstupom) konečne vzdelaný, kreatívny politik s výrazne sociálnym cítením a vzťahom k vedeckej kritike sociálnych a politických systémov. (Má - a to neobhajujem - aj niektoré protodeformácie z nášho videnia sveta, ale dúfam aj dosť sily ustrážiť sa pokĺznutia k arogancii, truhlíkovstvu, či exhibicionizmu...)*
Počet zobrazení: 1897

Je to dôležité!?!: Nuž priznám sa k troche zaujatosti: Ľ. B. je po čase (a s odstupom) konečne vzdelaný, kreatívny politik s výrazne sociálnym cítením a vzťahom k vedeckej kritike sociálnych a politických systémov. (Má - a to neobhajujem - aj niektoré protodeformácie z nášho videnia sveta, ale dúfam aj dosť sily ustrážiť sa pokĺznutia k arogancii, truhlíkovstvu, či exhibicionizmu...)

Podstatné však je, že neuhýba a angažuje sa. K samej téme: niektoré jej rozmery sú utajované resp. zahmlievané. Ide, podľa mňa, aj o polemiku o zdroji moci v reálkapitalizme: domnievam sa, že sa dá dokázať, že kríza eura, európskej integrácie je projekt z dielne globálnej exekutívy (globálnej finačnej oligarchie). Motívy, rukopis, mediálne zvládnutie, šramotenie liberálov sú signifikantné.

Nebudem obhajovať legitimitu euroorgánov, no je určite demokratickejšia ako nikým nevolená globálna exukutíva. Globálna exekutíva rúca režimy, popravuje nepohodlných oponentov, robí hlboké demograficky účinné, plošné finančné operácie so zreteľnými opatreniami na znižovanie vzdelanosti, zdravotnej a sociálnej starostlivosti. Snaha postaviť sa jej - nenechať vykrvácať Grécko, neskôr Taliansko, Španielsko resp. nenechať ich v pazúroch finančnej oligarchie (aby boli potrestaní alebo zobraní na milosť - podľa "odvahy" s ktorou zdecimujú vlastné vzdelávacie, zdravotnícke a sociálne inštitúty a predajú/privatizujú svoje prírodné bohatstvo). Určite vidno stopy oligarchií, poplatného správania eurobyrokracie (roky ju oligarchia sponzoruje, vzdeláva a selektuje).

No tento spor o euro je konfliktom medzi nevolenou, nekontrolovanou a tajenou autoritou generovanou sústavou bankových domov, ratingových agentúr, mediálnych korporácií a politicky (nie demokraticky, ale predsa len ako-tak politicky) sformovanou eurobyrokratúrou (a určite aj pokusom podojiť kontinentálnu Európu – najmä Nemecko a Francúzsko, priamo a nepriamo posilniť anglo-americký potenciál v globálnom obchode a politike, vystužiť ho – za európske peniaze – pred konfliktom s Ruskom a Čínou).

A celá táto kríza je o čase: viete o tom, že banky, štáty získavajú čas na transformáciu svojich aktív, na prípravu opatrení pre riadený (sic!) i neriadený bankrot. Ale aj ľavica potrebuje čas. Ľudia ešte nerozumejú, no už začínajú cítiť a čím viac času dostanú, tým lepšie pochopia kde, kto a ako z nich robí biologický materiál pre sociálne systémy nastavené na maximalizáciu zisku a kontrolu moci v rukách vopred určenej uzavretej kasty.

(Z diskusie pod Mám faktickú... 3. Bitka o Európu

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     

Komentáre

Obrázok používateľa Anonymný
#1
(neuvedené)
28. jún 2012, 11:22
Lebo keď čítam čo sa deje a chystá poza humny ... http://www.ru-news.ru/art_desc.php?aid=8091 tak starí Mayovia mohli mať aj pravdu ":-(
Obrázok používateľa Anonymný
#2
(neuvedené)
28. jún 2012, 15:04
politika sa nikdy nerobí ako pravda, ale ako divadlo, Juraj Janošovský zaujímavo interpretuje režisérske ťahy neviditeľných hráčov. Pravdu asi nepozná nikto, je to jeden z možných pohľadov.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
29. jún 2012, 11:52
Zaujímavé čítanie ako vzniká je Svätá ríša Európska franského národa (EÚ s hegmóniou Nemecka a Francúzka) V podstate ide o to, že cez eurobondy si nemecké a francúzske banky získali nielen ekonomickú, ale najmä politickú moc nad pevninskou časťou Európy a možno aj Írskou časťou Britských ostrovov. V podstate sa opakuje rok 1940, ale bez Gebelsovej propagandy a nemeckých tankov. Vzniká 4. Ríša a všetci sa tvárime, že sa nič nedeje. Alebo si toto geopolitické podmanenie ani nedokážeme uvedomiť, nie to ešte pripustiť. Ak bol zradcom Slovienov na Veľkej Morave Svätopluk (kolaborujúci s Nemcami v r. 870) podobne ako v r. 1939-40 Tiso kolaboroval s Hitlerom, tak teraz kolaboruje s Merkelovou Fico? Ale hlavne je, že máme opäť Slovenský štát a vodcu s veľkou hlavou! Otázne je do kedy sa udrží krehké prímerie za cenu veľkých ústupkov? Karlovcom Rímska ríša nemeckého národa vydržala menej ako 50 rokov len do r. 843. V každej novej etape sa história opakuje, len sa menia prostriedky primerane danej dobe.
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama