Reklama
Reklama

O mesiac sú voľby - zasa "vyhrá" pravica?

Presne o mesiac sú parlamentné voľby. Aj keď volebná kampaň sa oficiálne začína až 18. februára, v podstate frčí už od ich vyhlásenia. Do tejto sa odkiaľsi zo zákulisia politickej džungle s hrmotom zapojila aj tajomná Gorila, o ktorej takmer nikto nepochybuje, ale ani nik neprijíma, ak práve na neho ukazuje prstom. Tak či onak, karty sú rozdané a výsledky volieb nebudú vôbec náhodné.
Počet zobrazení: 4888
volby 2012.jpg

Bez ohľadu na ideologické nutkanie voličov je veľmi pravdepodobné, že ľudia si pred urnami položia otázku: chceme tu mať chaos, napätie, neustále vnútorné škriepky a nestabilitu, alebo relatívne pevnú, stabilnú vládu s jasným a uceleným programom a ponukou sociálnych istôt?

Ako teda dopadnú voľby? Tentoraz nie je také ťažké hádať. Krištáľová guľa nie je potrebná... Jasne vyhrá SMER a niektoré pravicové strany pôjdu s percentami dole. Znamená to však, že sa zmení vláda? To nie je vôbec isté...

SMER-SD istotne posilní. Prečo?

SMER-SD získa okolo 40 %, plus-mínus jedno či dve percentá. Okrem svojho klasického elektorátu, ktorý tvorí stabilných 35 % z predchádzajúcich volieb (títo voliči zrejme nemali dôvod stratiť dôveru v stranu, ktorú volili v roku 2010, keďže pôsobila v opozícii), SMER-SD rozšíri svoj košiar o voličov „mŕtvej“ ĽS-HZDS, inteligentnejších národniarov z SNS či priaznivcov malých nezvoliteľných stredoľavých či národných strán (KSS, SDĽ, Národ a spravodlivosť, Právo a spravodlivosť a pod.), ktorí dajú prednosť politickému realizmu pred nemými gestami.

Ďalší prírastok vyplýva z toho, že v predošlých voľbách stratil SMER-SD niekoľko percent aj kvôli „konštantným protestným hlasom“, ktorými chcú voliči v každých voľbách „vytrestať“ aktuálnu vládu. Tieto hlasy môže SMER-SD opätovne získať, keďže trestať sa bude tentoraz niekto iný. Nič na tom nezmenia ani iné protestné hlasy, tie protigorilie. Málokto spomedzi týchto protestujúcich by volil za akýchkoľvek okolností SMER-SD, takže hlasy z tohto hnutia sociálnej demokracii chýbať nebudú.

Dilema kultúrnych liberálov

Napokon, tí voliči, ktorí sa cítia podvedení stranou Sloboda a solidarita kvôli kultúrnym témam, ako je dekriminalizácia marihuany či registrované partnerstvá homosexuálov, možno dajú hlas tej strane, s ktorou zdieľajú aspoň ekonomické názory, keď tie kultúrne nie je momentálne schopná presadiť žiadna z relevantných politických strán. Kultúrni liberáli zväčša sociálne a ekonomicky inklinujú k umiernenej ľavici, aspoň na Západe, takže uvidíme.

Vychádzajúc z týchto predpokladov by SMER-SD mohol zlepšiť svoj volebný výsledok pokojne aj o 8 %, samozrejme, záleží aj na predvolebnej kampani a dostatočnej mobilizácii voličov. Menej než 38 % by to byť rozhodne nemalo.

KDH sa preceňuje: zaberú „modrí“

Prieskumy naznačujú, že druhé miesto bude patriť KDH, ale ťažko to hovoriť s istotou. Skôr sa dá predpokladať, že SDKÚ-DS zasa vyjde z volieb s lepším výsledkom, než sa očakávalo (v prieskumoch). Takzvaný „modrý volič“ totiž patrí k extrémne prispôsobivým a lojálnym, čo sa ukázalo prakticky v každých voľbách, bez ohľadu na obludné škandály dzurindovcov (kauza financovania strany, vláčiky, „alternatívny Gabo“ a pod.). SDKÚ-DS preto pravdepodobne obháji pozíciu lídra pravice a nezabráni tomu ani odpudivý „gorilí pach“, ktorý sa tiahne z útrob tejto strany. Niekoľko percent SDKÚ-DS stratí, ale výsledok v rozmedzí 10-12 % jej zabezpečí druhé miesto za SMER-om.

KDH nemá potenciál osloviť voličov, ktorí nepatria medzi jej tradičný elektorát. Hlboko veriaci obyvatelia vidieka, prípadne silne konzervatívni mestskí ľudia, to je jadro, ktoré dlhodobo a stabilne tvorí kresťanskodemokratických 8-10 %. Niečo navyše poskytne volič neokonzervatívneho imidžistu Daniela Lipšica; pár hlasov dajú možno aj zblúdilí rasisti, ktorých oslovila nepochopená (nepochopiteľná?) „biela“ kampaň tejto strany. Len malá časť bývalých voličov SDKÚ-DS však prejde ku KDH. „Svätuškári“ a „farizeji“ nie sú pre mestských neoliberálov a individualistov schodnou alternatívou, hoci strany navonok pôsobia príbuzne. Výsledok nad 12 % by bol silným prekvapením; KDH pravdepodobne získa okolo 9-11%.


SaS príde o polovicu voličov

Maďarský volič ako vždy nesklame a zabezpečí strane MOST-HÍD pohodlných 8-9 %. Mohlo by byť aj viac, nebyť toho, že SMK strane odoberie radikálne nacionalistického menšinového voliča. Takýchto radikálov však bude čoraz menej, pretože SMK sa vytesnila do pozície nezvoliteľnej strany a záchranný reflex menšín velí voliť realistické alternatívy.

Na pohodlný výsledok sa, naopak, nemôže tešiť Sloboda a solidarita. Sú na to tri dôvody: po prvé, položila pravicovú vládu z dôvodu, ktorému sa nedá logicky rozumieť (bolo totiž jasné, že euroval prejde aj bez podpory SaS) a keďže volič SaS patrí skôr k tým, čo sa racionalitu snažia využívať až do absurdných rovín, hlas „odpadlíkom“ sa mu nebude dávať ľahko; po druhé, SaS sklamala všetkých voličov, ktorí jej dali hlas kvôli kultúrnym témam (mladí libertínski voliči); po tretie, kauza Sasanka musela riadne otriasť sebavedomím voličov SaS, keďže tí sulíkovcov vnímali ako naskrz čistých politikov a verbálne výkriky „my sme čestní“ pôsobia čoraz menej presvedčivo aj na tvrdé jadro strany. Do volieb v roku 2010 išla SaS ako „nepoškvrnená duša“, no virtuálna bublina spľasla, rovnako ako Riškov balónik: dnes už má za sebou „jazvy“ vládnutia a nie je ich málo. Stranu môžu stáť úbytok podpory, ktorý naznačujú aj prieskumy. Výsledok: všetko nad 7 % môže SaS považovať za úspech.

Komu „zvoní hrana“?  

Veľkou otázkou volieb bude, kto ešte sa do parlamentu dostane a či vôbec niekto. „Päťpercentných“ strán, ktoré stoja na hrane, je tam hneď niekoľko – okrem Slotovej SNS sú to Matovičovi Obyčajní ľudia a Nezávislé osobnosti (už bez nezávislých osobností) a Weissova 99 %. Slotovci hrajú vabank, o čom svedčí nekultúrna rasistická kampaň aj neustále útoky voči najväčšej „konkurencii“ zo SMER-u. Náš tip: nevyjde to a SNS skončí s výsledkom niečo nad 4 %. Prečo? Chýbať bude kultivovanejší národný volič, ktorý dá prednosť Anne Belousovovej. SNS doplatí na to isté, na čo doplatila aj v minulosti – na rozkol.

Iné je to u Obyčajných ľudí. Podľa prieskumov majú našliapnutých na 7-8 %, ale po poslednej kauze, kedy z kandidátky tejto strany (hnutia?) odišlo 24 politikov (vrátane ministrán KDS a OKS), to s nimi až tak ružovo nevyzerá. KDS, OKS a niektoré „nezávislé“ (ultra-pravicové) osobnosti na seba síce viazali maximálne 1-2 % ľudí, no práve tieto 1-2% môžu Matovičovi chýbať, aby sa „pretiahol“ do parlamentu. Isté je jedno: o voličov KDS a OKS definitívne prišiel, pretože voliči týchto strán neboli komplementárni s Obyčajnými ľuďmi. Inými slovami: volič Mikloška či Dostála celkom isto nebude voliť Matoviča. Skôr dá hlas KDH alebo strane MOST-HÍD. Na vysvetlenie: Ak by z KDH odišiel povedzme Brocka, KDH by nestratilo ani hlas, pretože jeho postoje sú absolútne komplementárne s postojmi strany ako celku. Ak ale z takého rôznorodého subjektu ako je OĽ odídu najvýraznejšie osobnosti s veľmi vyhranenými postojmi, stranu to môže položiť a Matovič to nezachráni. Pravda, určitú časť protestných voličov si stále drží. Matovič sa nesnaží hrať na systémového programového politika. Jeho vízia je jasná: hulákať, grobianiť, predvádzať sa a dostať sa tak do parlamentu, aby tam ďalej robil neplechu. A približne 5 % ľudí mu to „žerie“. Výsledok OĽ teda bude najväčšou hádankou volieb a možno len tipovať, že to bude okolo 5,5 %.

99-percentný podvod?

Napokon: 99 %. Podobný predvolebný projekt ako SDĽ počas minulých volieb. Scenár ten istý (veľkolepá kampaň), financovanie to isté (zbrojársky priemysel), akurát tváre sa zmenili a strana (hnutie?) navyše parazituje na celosvetovom progresívnom hnutí Occupy, s ktorým hodnotovo nemá nič spoločné. Bolo by neuveriteľné, ak by sa do parlamentu predsa len dostali, aj keď masívna kampaň môže byť silnou zbraňou. Ak si však naozaj niekto nedokáže zrátať, že 99 % chudobných a chudobnejúcich ľudí zákonite nemôže mať peniaze na takú bombastickú kampaň, akú nasadili weissovci, potom bude treba prehodnotiť politologické výskumy aj do budúcnosti a staviť na (čoraz nástojčivejšiu) formulku: v politike už ani za mak nezáleží na tvárach, na hodnotách, ani na štruktúrach; stačí veľa, veľa peňazí.

Pravda, sponzori tejto strany zrejme dokázali zaplatiť aj niekoľko prieskumov, kde vykazujú slušné hodnoty (spraviť sa tak pred voličom „zvoliteľným“), takže ťažko povedať, ako to nakoniec dopadne v realite. Očakávanie 3-4 % je asi realistické. Tieto hlasy budú zrejme chýbať SMER-u na to, aby zostavil jednofarebnú vládu (tak ako hlasy, ktoré išli strane SDĽ v roku 2010, pomohli pravici prečísliť sociálnu demokraciu), čo je možno takisto jeden zo zámerov „zbrojárov“. Nad stranami ako SDĽ či 99 % neustále visí podozrenie, že vznikli práve preto, aby „ukradli“ hlasy SMER-u a pomohli tak pravici. V roku 2010 to vyšlo. Vyjde to aj tentoraz?

Kto sa poberie na smetisko dejín?

Ostali nám už len nezvoliteľné strany, ktoré zrejme nebudú mať dlhé trvanie. Intelektualistická Zmena zdola zrejme neosloví viac než 1 % voličov, čo platí aj pre kotlebovcov, mojsejovcov a iné čudesné zjavy. Zrejme dlhodobo neprežijú, hoci zopár neofašistov dá Kotlebovi hlas aj v budúcnosti.

Výnimkou je KSS, ktorá zrejme ako tradičná ľavicová strana prežije aj ďalší degradujúci jednopercentný výsledok a ďalej bude tíško čakať na socialistickú revolúciu. V prípade pretrvávajúcej hospodárskej krízy strana v budúcnosti môže rásť, takže čakanie sa možno vyplatí. Zelení budú takisto pevnou súčasťou politickej scény, ale zopár rokov sa asi ešte budú hľadať. Ostatné ministrany nemajú zmysel a zaniknú. To platí aj pre SMK a ĽS-HZDS, ktoré sa definitívne ocitnú na „smetisku dejín“.

Pravica to môže opäť „zlepiť“...

Vychádzajúc z doterajšej argumentácie je náš odhad presne mesiac pred voľbami nasledovný:

 

SMER-SD   =     40 %
SDKÚ-DS   =     11 %
KDH          =     10 %
MOST-HID =       9 %
SaS          =       7 %
OĽ            =       5 %
-------------------------
SNS          =       4 %
99%         =       3 %
SMK         =        2 %
KSS          =       1 %
ĽS-HZDS   =       1 %

Čo by to znamenalo? Že pravica by mohla opäť „zlepiť“ vládnu koalíciu. Jej zisk by bol 42 %, zatiaľ čo SMER-SD by mal iba 40 %. Síce by nový pravicový zlepenec vydržal iba dva-tri mesiace, dokým sa nebude schvaľovať trvalý euroval, ale aj tak... Jediná šanca SMER-u, ako zabrániť ďalšej vláde pravice, je zmobilizovať všetkých svojich potenciálnych voličov. Nič nie je rozhodnuté. Pôjde o každý jeden hlas...

Záver: Vo voľbách síce pôjde o alternatívu medzi chaosom a stabilitou. Nech sa však nikto nespolieha na to, že pravica je v takom rozklade, že sa k moci automaticky vráti sociálna demokracia. Nie, poriadok musí zákonite zvíťaziť nad chaosom iba v starovekej mytológii a v niektorých náboženstvách. V politike nič také neplatí. Dzurinda neblúzni, keď hovorí o pravicovom fronte. Celkom pokojne môže znovu zvíťaziť chaos. Chaotickejší a zničujúcejší než kedy bol. Pozor na to!

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     

Komentáre

Obrázok používateľa Anonymný
#2
(neuvedené)
10. február 2012, 05:35

Zarazila ma opäť správa, že dochádza k novému "in spe" konkordátu.

Viac na: http://volby.sme.sk/c/6252173/knazi-chcu-pred-volbami-pocut-nazory-politikov.html

" Po kampani pred vlaňajším sčítaním obyvateľstva sa cirkvi angažujú aj pred marcovými predčasnými voľbami. Bratislavský arcibiskup a metropolita Stanislav Zvolenský sa v stredu stretol s vedením Smeru aj SDKÚ, v utorok rokoval aj s predsedom KDH Jánom Figeľom.

Rímskokatolícka cirkev chce na politikov vplývať, aby v parlamente presadzovali kresťanské hodnoty."

Pozrite si aké?

? Podporujete povolenie eutanázie?

? Podporujete manželstvo ako výlučný vzťah muža a ženy?

? Podporujete pokusy s bunkami z ľudských embryí?

? Podporujete motivovovanie sociálne odkázaných nežiť iba zo štátnej pomoci?

? Podporujete obmedzenie hazardu, pornografie, násilia či návykových látok?

http://volby.sme.sk/c/6252173/knazi-chcu-pred-volbami-pocut-nazory-politikov.html

---------------------------------------------

Žiadne otázky okolo rozkrádania, korupcie, zneužívania moci?

Len jediná otázka sa týka sociálnych otázok -"motivovovanie sociálne odkázaných nežiť iba zo štátnej pomoci."

Nikde nečítala, že by RKC zakladala kooperatívy podľa vzoru Mondragon v súlade s encyklikami pápežov pre dlhodobo nezamestnaných a najmä nezamestnateľných Rómov.

Bude to len metóda úzkeho dvora a dlhého biča, aby viac sa dostalo RKC?

Podľa môjho názoru za týchto okolností budú voľby pravdepodobne len fraškou.

Zo všetkých prieskumov je jasné, že voľby vyhrá Smer a zostaví vládu s KDH.

Možno sa bude snažiť Smer zdôvodniť "ľavokonzervatívnu" koalíciu potrebnou ústavnou väčšinou, aby uchlacholili nahnevaných ľavicových voličov?

Pravdepodobne sa už len za pomoci RKC obrusujú hrany trecích plôch a dolaďujé sa forma stabilnej budúcej "ľavokonzervatívnej" koalície.

Potom je na mieste otázka: Mrznú tí ľudia úplne zbytočne na námestiach?

Obrázok používateľa Anonymný
#3
(neuvedené)
10. február 2012, 06:26
mam k nej niekolko vyhrad:

1/ odchodom skupinkarov z OKS a KDS matovic nic nestrati, prave naopak, moze len ziskat za predpokladu, ze sa pred volbami zacne normalne chovat a prestane robit politicky cirkus a patogenne utocit na stranu SMER, co mu dost poskodzuje, lebo ho plno ludi povazuje za politickeho idiota. jeho preferencie sa pred rozpadom jeho kandidatky pohybovali kusok nad 5% a to ho zrejme znervoznilo, lebo ocaka lepsi vysledok a tak urobil poroiadok so svojou pritazou a celkom elegantne a sympaticky sa ich zbavil. ak mu daju dnes na namesti SNP mikrofon, moze ratat mozno aj so 7%

2/ gorilia SDKU urcite neziska 11%, to je velky omyl tejto inak peknej analyzy, ak ziska tolko ako Matovic, moze to povazovat za uspech...

3/ ako na tom bude SaS a Sulik sa ukaze tiez v zavere kampane, ci Suklik bude cusat tam kde je, alebo zacne vyskakovat a vytiahnu na neho zaverecnu SaSanku - rozhovor s Kocnerom na hotelovej izbe...

4/ SNS nepochybne dosiahne vysledok nad 5%

5/ volebny zisk SMERu ci nad alebo pod 40% bude zalezat na tom, ci sa podari aktivizovat ich potenciaĺnych volicov, ktori vacsinou k volbam nechodia, nakolko su znechuteni vsetkym a vsetkymi...

dnes je 10.2.2012, volby su o mesiac, uvidime ako prognozy vyjdu

zaver: mam za to, ze este nie je rozhodnute a lavica by sa mala viac aktivizovat, ak nechcu pokracovanie v rozkradanie narodneho majetku a v dalsom nezmyselnom zadlzovani slovenska. treba oslovit znamych, priatelov, rodinu, hovorit s nimi, snazit sa, aby isli k volbam, po ktorych sa moze stat aj to, ze pravica urobi velke upratovanie a namiesto tej bandy ktora tu rozkradala slovensko doteraz pride este horsia banda...
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
10. február 2012, 07:23
nereagujem
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
10. február 2012, 07:25
a tou je Smer Sociálna demokracia. Ľavičiari sa nemusia obávať, horšie už nebude, iba ak by zas pozliepali rozbitý zlepenec tí napravo.
Ale ani pravičiari zas nemusia zúfať - znárodňovať nezačne Fico, ale skôr USA.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
10. február 2012, 10:38
Súhlasím. SMER určite vyhrá voľby, či už bude mať 38 alkebo 42 %. Ale pozor ! Nebude to vôbec jedno, levo to ešte neznamená, že zostaví ako víťaz volieb vládu !!! takže, treba aktivizovať každého jedného voliča Smeru, TREBA ÍSŤ VOLIŤ ! Ako sa hovorí : K URNÁM DO NOHY = KAŽDÝ ! Nespoliehať sa vôbec na to, že Smer aj tak vyhrá. Pravicové strany sú nedôveryhodné, tí čo najviac teraz na seba kydajú, sú schopní pod rúškom ostať pri koryte moci, stratiť úplne charakter a dať sa zase dohromady. Len keď SMER bude mať sám väčšinu v parlamente, potom nastane otázka či a koho do vlády PRIBRAŤ ?! Ak by to tak bolo, tak vyzerá to na spoluprácu s KDH a možno aj s MOSTOM - HÍD. Voliči, ktorí ešte stále nie ste rozhodnutí. Neverte a nevoľte takých diletantov a hlupákov ako Matoviča, Sulíka či 99 %. Sú to všetko diletanti, ohlupovači mozgov, katastrofa pre SK a nebudú schopní spolupracovať ani 1 rok ! Takže, fandovia soc. dem. teda SMERU , k voľbám a do bohy !
Obrázok používateľa Anonymný
#4
(neuvedené)
10. február 2012, 11:02

Alebo je to len bu, bu, bu na potenciálnych voličov?

Podľa prieskumu z februára by to dopadlo % takto:

Prieskum agentúry Focus Strana Podpora v %

Smer 41,4

KDH 9,4

SDKÚ 8,2

SaS 7,6

Most-Híd 7,2

Obyčajní ľudia - nezávislé osobnosti 6,8

SNS 5,6

99 % občiansky hlas 4,3

SMK 3,0

HZDS 1,5

Strana slobodné slovo - Nory Mojsejovej 1,1

KSS 1,0

SDĽ 0,9

ĽS Naše Slovensko 0,9

Národ a spravodlivosť - naša strana 0,4

Právo a spravodlivosť 0,2

Strana živnostníkov Slovenska 0,2

Strana zelených 0,2

Obyčajní ľudia 0,2

Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/prieskumy-potvrdili-pad-sdku-d2d-/sk-volby.asp?c=A120201_095952_sk-volby_p29#ixzz1lxyDCTZt

http://spravy.pravda.sk/prieskumy-potvrdili-pad-sdku-d2d-/sk-volby.asp?c=A120201_095952_sk-volby_p29

Takže netreba veštiť z kávovej usadeniny, ale vychádzať z reálnych a aktuálnych prieskumov.

Obrázok používateľa Anonymný
#5
(neuvedené)
10. február 2012, 11:28

"občas začuť aj hodnotové alternatívy medzi keynesiánskym konceptom sociálnej demokracie (sociálny štát, progresívne dane a verejné investície) a neoliberálnym receptom pravice (minimálny štát, zvyšovanie DPH a škrtanie), voľby asi rozhodne predovšetkým to, na čo vsadila najväčšia strana SMER-SD: otázka istôt"

*********************************

Podpredseda Smeru "Pali filozóf" má úplne inú koncepciu, ako to prezentujete ako 3 cestu medzi socializmom a neoliberalizmom. (Možno Giddensová 3 cesta je už trochu z módy?)

Ide o presadzovanie štátneho kapitalizmu a možno aj vedúcej úlohy Smeru v strane a v spoločnosti?

Krátky citát:"Samozrejme, model štátneho kapitalizmu má aj viacero nevýhod, ale podstatné je, že krajiny s 8-, 9- či 10-percentným rastom, aký je typický pre štáty tzv. BRICS (Brazília, Rusko, India, Čína, Južná Afrika), sa stávajú minimálne predmetom veľmi serióznych analýz a nástrojom hľadania odpovede na otázku, čo s kapitalizmom 21. storočia."

Viac na: http://pavolpaska.blog.sme.sk/c/288823/Co-s-kapitalizmom-21storocia.html

Obrázok používateľa Anonymný
#6
(neuvedené)
10. február 2012, 13:40
karty sa budú rozdávať 10. 03. 2012. Ďalej na http://www.nas2kriz.sk/ ...
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
10. február 2012, 14:00
načo reagovať?
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
10. február 2012, 14:02
vážne?.:-)
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
10. február 2012, 15:35
No, musím súhlasiť. Zdá sa, že RKC v súčasnosti v pokrytectve nik neporazí. Na doživotie zabezpečený klérus tu razí neoliberálne dogmy - fuj, to ale smrdí !
Obrázok používateľa koncek@extel.sk
#7
Peter Konček
11. február 2012, 09:10
Na výber je pravica namočená v Gorile a ľavica ponúkajúca istoty rozkrádania, taktiež namočená v Gorile. Super výber. Asi ako medzi Coca-Colou a Pepsi-Colou.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
11. február 2012, 09:17
Farizejstvo na kvadrát No, musím súhlasiť. Zdá sa, že RKC v súčasnosti v pokrytectve nik neporazí. Na doživotie zabezpečený klérus tu razí neoliberálne dogmy - fuj, to ale smrdí ! Armini

**************************

Presne ste to vystihli. Tak ako v r. 2006, Fico utekal za Korcom, tak aj teraz utekal za Zvolenským. Ale čo sa dá od oportunistov, ktorí chcú byť za každú cenu pri moci? Len predjednať konkordát s RKC, aby ovečky RKC zahlasovali za "stabilnú vládu a ľudské istoty", ktoré dokážu ponúknuť len Smer s KDH a nikto iný.

Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
11. február 2012, 09:28

"Tieto voľby sú alternatívou výberu medzi Gorilami a Gorilami. Na výber je pravica namočená v Gorile a ľavica ponúkajúca istoty rozkrádania, taktiež namočená v Gorile. Super výber. Asi ako medzi Coca-Colou a Pepsi-Colou." Peter Konček

****************************

Pekne ste to vystihli.

Je to taktiež ako alternatíva pre abstinenta buď pre vodku, alebo borovičku?

Alebo hodenie hlasu im sa rovná stláčaniu gombíka na zatváraniu dverí v pomyselnom výťahu Slavoja Žižeka.

Ten sa pohne aj bez nás a tam kde budú chcieť Gorily . Pretože ľudia (z Penty, J&T,...) potrebujú istoty!

Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
11. február 2012, 09:35

Hodiť práznu obálku, kvôli zvýšeniu kôra.

"Ak by ste aj nevedeli, koho voliť, hoďte na protest aspoň prázdnu obálku, vyzval novinár Tom Nicholson účastníkov minulotýždňovej demonštrácie proti Gorile.

Na to, aby bol voličský signál jasný, musí sa pridať dostatočný počet ľudí....

? 2010: 29 180 ? 2006: 26 713

? 2002: 34 917

? 1998: 26 360

? 1994: 47 807

Viac na:

http://volby.sme.sk/c/6253737/prazdne-obalky-vysledok-volieb-nezmenia.html

Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
11. február 2012, 16:55
tieto volby urcite nie su alternativou medzi gorilami a gorilami, takyto nazor by som ocakaval skor od nejakeho bananoveho revolucionara, nie od zodpovedneho dospeleho cloveka. je predsa rozdiel niekde vypit len kolu alebo podielat sa na stamilionovych privatizacnych proviziach...
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
11. február 2012, 16:59
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
11. február 2012, 17:00
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
11. február 2012, 17:02
Obrázok používateľa Anonymný
#8
(neuvedené)
11. február 2012, 17:21
to je žumpa, čo? skúsime tomu dať inú farbu? podarí sa?

Stránky

Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama