Reklama
Reklama

Švajčiari, nekúpite?

Švajčiarsko má najdlhší tunel na svete, meria 57 kilometrov, razili ho štrnásť rokov a celkové výdaje z pôvodných ôsmich miliárd dolárov narástli na pätnásť miliárd. Tí Švajčiari nebudú celkom kompletní. Keby boli jeho stavbu včas zastavili, mohli celú sumu predraženia ušetriť a postaviť za ňu niekoľko menších tunelov. Nuž čo, my im závidíme Williama Tella, oni nám môžu Jána Figeľa.
Počet zobrazení: 1438
kdhradark2.jpg

Švagor odborník

Národná diaľničná spoločnosť, ktorá je, samozrejme, v rezorte ministra Jána Figeľa, zamestnala na lukratívnom poste jeho švagra Štefana Ungradyho, pretože je odborník. Švagor by si mal dať pozor, aby ho Ján Figeľ v záchvate dobročinnosti nedal na charitu. Veď aj ten nešťastný byt dostal oprávnene.


Brat podvodník

Na takmer svätého predsedu KDH Jána Figeľa sa valí jedna morová rana za druhou. Najnovšie vyšlo najavo, že v časoch, keď on pracoval pre prospech vlasti, jeho brat „podnikal“ vo svoj prospech: okradol dôverčivých ľudí o 60 miliónov korún.


Omyl-pokus?

Premiérka pri sto dňoch na čele vlády oznámila, že sa končí vládnutie metódou pokus-omyl. Z kuloárov Úradu vlády preniklo, že odteraz to má byť naopak.


... a zlé preč!

Povedané s Mináčom, vláda doteraz vládla iba akoby, až teraz bude vládnuť naozaj. Nuž, pánboh s nami...


Priznanie?

„Ja si nemyslím, že ten, kto má moc, má aj vždy pravdu,“  oznámila nám premiérka Iveta Radičová a mnohí sa pýtajú, či to priznala natvrdo, alebo sa iba preriekla.


Škoda každého dňa

Podľa poslanca a exministra Jána Počiatka Radičovej kabinet je vláda jednodňových opatrení. Škoda, že nie je iba na jeden deň...


Rada Radičovej

Premiérka Iveta Radičová poplietla, čo a ako chce vláda privatizovať. A. P. Čechov jej radí: „Bože nedovoľ mi hovoriť o tom a hodnotiť to, čo nepoznám a čomu nerozumiem.“


Začiatok konca?

Minister kultúry a dočasne aj cestovného ruchu Daniel Krajcer povedal, že návrh koncepčného riešenia, s ktorým prišiel, je iba začiatok reformy STV a SRo. A aké je konečné riešenie, pán minister? Likvidácia?


Koruno či eura?

Pri starej dobrej korune to už bolo akosi zafixované, bola jedna koruna, ale už niečo nestálo päť koruna, sedem koruna či deväťkoruna. Pekne päť korún, sedem korún, deväť korún. S eurom nám to ešte nejde, je síce jedno euro, no aspoň politici by sa mohli naučiť, že je päť eur, sedem eur, deväť eur. Aj milión eur, ak im také malé čísla nič nehovoria.


Systém je v pohode

Bývalý šéf NADSME Bystrík Berthoty sa vyjadril asi v tom zmysle, že v agentúre podľa neho zlyhali ľudia a nie systém. Po argumentáciu nemusel chodiť ďaleko, aj pohrobkovia socializmu tvrdili, že nezlyhal systém, ale ľudia.


Spravodlivosť

Titulok z médií: „Dôchodca postrelil zlodeja, hrozí mu väzenie.“ Dodatok glosátora: Aby bolo jasné, dôchodcovi.

Foto: "Dobročinný" minister dopravy, pôšt a telekomunikácií SR Ján Figeľ
Autor foto: SITA/Dušan Hein

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama