Reklama
Reklama

Týždeň mínus (so zárukou)

"My už jednoducho nemôžeme žiť len z problémov vo vzťahoch Slovákov a národnostných menšín, teda najmä maďarskej menšiny. Nemôžeme žiť z okamžitého, momentálneho vytĺkania politického kapitálu z maďarskej problematiky, prípadne zo súčasných problémov v Kosove. Minimálne 40 percent Slovákov je sociálne odkázaných..."
Počet zobrazení: 844

"My už jednoducho nemôžeme žiť len z problémov vo vzťahoch Slovákov a národnostných menšín, teda najmä maďarskej menšiny. Nemôžeme žiť z okamžitého, momentálneho vytĺkania politického kapitálu z maďarskej problematiky, prípadne zo súčasných problémov v Kosove. Minimálne 40 percent Slovákov je sociálne odkázaných..."

(čestný predseda SNS Marián Andel, NO,19. mája 1999)

"Osobne sa mi zdá, že súčasné akcie, ktoré sa podnikajú v Juhoslávii, majú v rukách viac vojaci ako politici, a to nepovažujem za dobré".

(podpredseda vlády SR Pavol Hamžík, PRAVDA, 19. mája 1999)

"O P. Magvašim sme hovorili ako o manažérovi, nie ako o predstaviteľovi SDĽ. Netreba za tým vidieť nič iné, len to, aby sa železiarne dostali z marazmu, do ktorého ich doviedol pán Rezeš. Nie sme strana privatizérov."

(podpredseda SDĽ Peter Weiss, SME, 19. mája 1999)

"Po naštartovaní reforiem by sa do roka až 18 mesiacov mohol obnoviť hospodársky rast. Situácia sa nebude zlepšovať a tento rok bude veľmi ťažký. Zatiaľ však z pohľadu dlhodobejšej jasnej budúcnosti Slovenska nie je lepšia alternatíva ako táto vláda."

(analytik Slovenskej sporiteľne Martin Barto, PRAVDA, 20. mája 1999)

"Občania majú osud v rukách. Ak by sa aj pani Vášáryová mala rozhodnúť medzi pánom Mečiarom a mnou, myslím, že má ku mne bližšie."

(kandidát na prezidenta Rudolf Schuster, SME, 20. mája 1999)

"Pamätám si, že ste hovorili, že po zadržaní Lexu mňa prepustíte a potom, že keď Sujová v Plus 7 dní uverejní články. Toto všetko sa stalo a ja som napriek tomu stále vo väzbe."

(exnámestník riaditeľa SIS Jaroslav S. v liste vyšetrovateľovi Jozefovi Šátekovi. SME, 20. mája 1999)

"Potrebné sú konkrétne a čitateľné kroky, ktoré jednoznačne presvedčia trh o tom, že zo strany vlády existuje nielen vôľa problémy riešiť, ale že sa s tým aj začne. Opatrenia musia byť zamerané najmä na to, aby sa vývoj verejných financií a zahraničného obchodu čo najviac priblížili k tomu, čo si vláda a NBS naprojektovali."

(guvernér Národnej banky Slovenska Vladimír Masár, PRAVDA, 21. mája 1999)

"Samozrejme, ak porovnáme menšinové práva s ruským modelom, tak všetko iné je nadštandardné."

(predseda SMK a podpredseda NR SR Béla Bugár, PRÁCA, 22. mája 1999)

"Po sérii mojich rokovaní môžem povedať, že som väčší optimista, lebo celý rokovací proces sa dostáva do takej fázy, že sa začína rokovať už o konkrétnom dokumente, ktorý by sa mal stať základom na ďalší postup pri riešení situácie."

(minister zahraničných vecí SR a splnomocnenec generálneho tajomníka OSN pre riešenie kosovskej krízy Eduard Kukan, PRAVDA, 22. mája 1999)

"Domnievam sa, že to bol neodvratný niekoľkomesačný vývoj. Konkrétna realizácia opatrení na vyrovnanie niektorých makroekonomických nerovnováh, ktoré v daňovom a cenovom systéme i zahraničnej obchodnej bilancie vláda avizovala, zostali a stále sú len v deklaratívnej podobe."

(podpredseda HZDS, poslanec NR SR Sergej Kozlík, PRÁCA, 24. mája 1999)

"K programu aj ekonomickému balíčku sme sa prihlásili a tomu, že sa balíček plní v časovom poradí na 37 percent, nie je na vine SDĽ, ale niekto iný."

(minister práce, sociálnych vecí a rodiny Peter Magvaši, SME, 24. mája 1999)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama