Stalo sa

Francúzsky politológ Jacques Rupnik vyhlásil, že 95 percent z toho, čo sa vyžaduje na vstup do EÚ, sa nerobí preto, aby sa niekto zapáčil Bruselu, ale že Slovensko by to malo robiť pre seba, pretože chce byť normálnou a civilizovanou krajinou, ktorá patrí do Európy. A chudák, náš premiér, sa tak usiloval...
Počet zobrazení: 1038

Francúzsky politológ Jacques Rupnik vyhlásil, že 95 percent z toho, čo sa vyžaduje na vstup do EÚ, sa nerobí preto, aby sa niekto zapáčil Bruselu, ale že Slovensko by to malo robiť pre seba, pretože chce byť normálnou a civilizovanou krajinou, ktorá patrí do Európy. A chudák, náš premiér, sa tak usiloval...

Na oslavách v Černovej, kde sa konala aj spomienka na Andreja Hlinku, sa okrem popredných predstaviteľov KDH zúčastnila aj Anna Malíková, pričom povedala, ako je rada, že sa osláv ujali strany, ktoré majú vo svojom programe kresťanské a národné hodnoty. Ja som to tušil, že nebudú smútiť za HZDS-ĽS pridlho.

Politickou stratégiou SDKÚ pred voľbami má byť spolupráca všetkých stredovo-pravicových strán, pričom politickými nepriateľmi vraj zostáva HZDS-ĽS, obe SNS a ortodoxní komunisti. A to mysleli len tých v KSS, alebo aj v ostatných stranách?

Členovia vlády a SDKÚ Ivan Mikloš a Ivan Šimko nechceli komentovať skutočnosť, že poradca premiéra Alojz Rajnič je zároveň predsedom predstavenstva firmy Inžinierske stavby Košice, ktorá zvíťazila v tendri na dostavbu mosta zo Štúrova do Ostrihomu, a dokonca si ani neboli istí, či vôbec jeho poradcom je. A sú si istí aspoň v tom, že je Mikuláš Dzurinda premiérom?

Rudolf Schuster po tom, čo položil veniec k Pamätníku umučených a popravených komunistickým režimom, ponúkol predstaviteľom organizácií, v ktorých sa združujú ľudia prenasledovaní bývalou mocou, aby mu predložili pracovný návrh zákona, ktorý by riešil ich problematiku vrátane odškodnenia.To, že bol pán prezident komunista-katolík, mi je známe, ale že bol aj komunista-antikomunista, to ma naozaj prekvapilo.

Minister vnútra Ivan Šimko si myslí, že poslanec SMK Pál Farkas je natoľko seriózny, že všetci, čo si vypočuli jeho výklad priebehu zadržania policajnou hliadkou, mu uverili. Vyzerá to teda tak, že alkohol v krvi mali napokon policajti.

Poslanec František Mikloško sa nestotožňuje s názorom, že rozhodnutie KDH ísť do volieb samostatne je izolacionistické, a tvrdí, že premiér Mikuláš Dzurinda žije v spomienkach na víťazstvo SDK. Vzhľadom na nie veľmi ružovú budúcnosť mu skutočne nič iné nezostáva.

Počet Maďarov na Slovensku za posledných desať rokov klesol až o 47 tisíc, čo podpredseda SMK Miklós Duray vysvetľuje odchodom mladých Maďarov zo Slovenska. Nech je to už akokoľvek, aj tak to budú národniari v predvolebnej kampani prezentovať ako svoj veľký úspech.

Katolíckych biskupov príjemne prekvapil výrazný nárast veriacich po poslednom sčítaní ľudu, keď na Slovensku verí v Boha až 84 percent obyvateľov, pričom ku katolíkom sa hlási 69 percent. To, že z tohto množstva volí KDH momentálne len okolo 6 percent ľudí, im už je asi menej príjemné.

Po rokovaní s predsedom parlamentu Jozefom Migašom predseda ruskej Štátnej dumy Gennadij Selezňov povedal, že Slovensko nenaľaká Rusko tým, že chce vstúpiť do NATO, a tvrdí, že sme bratské národy usilujúce sa o rozvoj spolupráce. Len aby sa to napokon neskončilo tak, že Rusko bude v aliancii skôr ako my.

Počas účasti Mikuláša Dzurindu v talk show americkej televízie CNN moderátori v štúdiu tento jeho rozhovor komentovali a tvrdili, že veľa ľudí bude mať radosť z toho, čo počuli. Je to síce možné, ale "blbú náladu"na Slovensku to asi veľmi nevylepší.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984