vytrhnuté z internetu

Na začiatku tohto roka bola vyhodnotená anketa osobností českého internetu. Jej víťazom sa stal Ondřej Neff. Netreba viesť dlhé reči o jeho Neviditeľnom psovi. Okrem adresy pes.eunet.cz ho môžeme nájsť aj na adrese www.neviditelnypes.cz, a tak stačí azda iba krátka informácia, že tomuto legendárnemu magazínu sa darí stále dobre.
Počet zobrazení: 1251

Na začiatku tohto roka bola vyhodnotená anketa osobností českého internetu. Jej víťazom sa stal Ondřej Neff. Netreba viesť dlhé reči o jeho Neviditeľnom psovi. Okrem adresy pes.eunet.cz ho môžeme nájsť aj na adrese www.neviditelnypes.cz, a tak stačí azda iba krátka informácia, že tomuto legendárnemu magazínu sa darí stále dobre. Pravda, Ondřej Neff sa neobmedzuje na jedinú stránku, a tak v minulom roku predstavil ďalší web, ktorý sa volá Digineff, adresa je www.digineff.cz. Každý deň tu nájdete novinky o všetkom digitálnom - hlavne fotoaparátoch. A Neff do tretice: správna osobnosť stránky nielen robí, ale nechá svojich fanúšikov, aby sa na nich spolupodieľali. Takáto stránka sa volá Tri prsty Astonove (adresa je eldar.cz/kangaroo/aston) a dozviete sa tu aj to, čo v Neviditeľnom psovi nenájdete.

Stránku Iva Lukačoviča pozná každý, kto pri internete strávil aspoň minútu. Volá sa Zoznam (česká adresa www.seznam.cz, slovenská www.zoznam.sk), a je už niekoľko rokov najnavštevovanejšou českou internetovskou stránkou. So Zoznamom viac či menej súvisí množstvo ďalších webov, z ktorých za zmienku určite stojí denník novinky.cz - ich šéfredaktorom je Petr Matoušek a za viac než rok existencie z nich vybudoval veľmi dobrý magazín. Dozviete sa z neho všetko zaujímavé, čo sa deje na českom internete.

Naopak, stránka Gentleman, ktorej autorom je novinár Ivan Straka, si do svojho motta dala heslo: "Aktuálnosť je pozlátko, objektívne informácie sú ilúziou, poctivá subjektivita je na nezaplatenie" (adresa www.gentleman.cz). Podľa toho tiež stránka Ivana Straku vyzerá.

Na adrese www.slavophilia.net nájdeme odkazy na najdôležitejšie webovské stránky v slovanských krajinách. Táto stránka je zaujímavá preto, že také vyhľadávače ako Yahoo alebo Altavista sú takpovediac k webom v slovanských jazykoch macošské, a ak sa Slovák dostane k lokálnemu internetovskému katalógu slovanskej krajiny, hľadanú informáciu nájde skôr.

Na adrese www.wired.com nájdeme vyhodnotenie 10 najväčších sklamaní v oblasti elektroniky. Ide o sľubované novinky, ktoré sa v roku 1999 očakávali, no ktoré výrobcovia neuviedli na trh. Internetu sa týka napríklad produkt na 1. mieste: program Microsoft Windows 2000, ktorého uvedenie na trh mešká už dva roky. Na ôsmom mieste je veľkými spoločnosťami sľubované zrýchlenie prístupu na internet.

Na adrese www.net-cities.com nájdeme informácie nielen o takých významných svetových mestách, akými sú New York a Chicago, ale aj o Bratislave. Okrem schémy prechádzky po Bratislave je tam aj informácia, kde sa dá zohnať anglicko-slovenský slovník.

Od Silvestra 1999 vysiela naživo cez internet česká televízia NOVA. Ide o prvý počin tohto druhu v strednej Európe. Nájdeme ho na adrese www.tv-nova.cz/ novanew/ internet tv.asp. Nemožno však čakať zázraky, okienko v ktorom sa nachádza obraz, je zatiaľ malé a na hodnotenie jeho kvality treba byť krajne tolerantný. Nároky dnešnej doby spĺňa iba prenos rozhlasových programov cez internet. Na kvalitnejší televízny obraz si musíme počkať.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984