vytrhnuté z internetu

Jednou z typických pliag, ktoré niekedy dostávajú rozmer jednej zo siedmych biblických rán, bývajú invázie komárov. Ak nepomôžu spreje či mastičky, z internetu si môžete zadarmo stiahnuť neveľký program Noukomar, ktorý neustále vysiela z reproduktorov vášho počítača ultrazvuk vo výške16-18 kHz, ktorý údajne komáre nemajú radi a odletia preč.
Počet zobrazení: 1128

Jednou z typických pliag, ktoré niekedy dostávajú rozmer jednej zo siedmich biblických rán, bývajú invázie komárov. Ak nepomôžu spreje či mastičky, z internetu si môžete zadarmo stiahnuť neveľký program Noukomar, ktorý neustále vysiela z reproduktorov vášho počítača ultrazvuk vo výške16-18 kHz, ktorý údajne komáre nemajú radi a odletia preč. Ešte sa však komáre nevyskytujú, takže za výsledok neručím - a možno sa niekomu nebude chcieť mať stále zapnutý počítač. Prostriedok proti komárom nájdete na adrese vykopal.mujweb.cz.

Na adrese www.ananova.com môžeme obdivovať prvú virtuálnu televíznu hlásateľku. Podľa môjho názoru z hľadiska výzoru ide o kríženca jednej zo Spice Girls a povestnej postavy počítačových hier, dámy menom Lary Croft. Zatiaľ nepôsobí veľmi prirodzeným dojmom, animácia jej pohybov je ďaleko pod úrovňou počítačových hier a jej hlas je skôr hlasom robota, než mladej ženy. Pravda, všetky tieto chybičky krásy sú napraviteľné.

Na stránke teletextu Českej televízie, ktorá je venovaná internetu a počítačom som sa dozvedel, že na adrese www.faktum.cz sa má zjaviť investigatívny denník pre Čechy a Moravu. Zo všetkých možných a nemožných afér, ktoré kvária našich bratov za riekou Moravou však zatiaľ objavil jednu jedinú. Minister českej vlády Grégr robil svojho času nábor do Ľudových milícií. Takže pre túto stránku by sa asi hodil iný názov, napríklad anti-Grégr.

Keďže čeština je pre nás ešte stále zrozumiteľná, vieme si preložiť, čo môžeme nájsť na adrese www.vymluvy.cz. Nič iné, ako výhovorky. Môžu byť manželské, pracovné, výhovorky určené policajtom, až po tie, ktoré sú určené návštevníkom, majúcich snahu získať nás pre nejakú z početných náboženských siekt. Napríklad: Nepoznáme sa náhodou z polepšovne? alebo Myslím si, že váš koniec sveta sa už práve začal, prípadne Počkajte chvíľu, než si vypnem vibrátor.

Už sme písali o webovských stránkach venovaných pivu. Na adrese www.milksucks.com/beer-survey.html možno nájsť argumenty, prečo je pivo zdravšie ako mlieko. Mlieko obsahuje tuky, cholesterol, často sú v ňom lieky (najmä antibiotiká) a rastové hormóny. Jeho konzumácia môže viesť k srdcovým chorobám a k cukrovke. Pivo nič také neobsahuje, naopak sú v ňom vitamíny skupiny B a upokojujúce látky z chmeľu. Pivo je teda zdravé. Škoda len, že tejto vedou podloženej argumentácii akosi nechcú veriť naše manželky.

Jedna z vecí, ktorá dokázala prežiť Sovietsky zväz, je prvá a zároveň posledná počítačová hra tetris. Americkí študenti dokázali hru zahrať so svetlami dvanásťposchodovej knižnice. Podrobnosti nájde na adrese bastilleweb.techhouse.org. Kto by zatúžil mať hru, s ktorou sa hrali vlastníci komodoriek, či iných predpotopných počítačov, nájde ju na adrese www.tetris.com. Je však automatickou súčasťou niektorých programov, ako je napríklad WinNavigator.

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984