Reklama
Reklama

Už ste ich počuli?

Milovníci dobrej hudby určite poznajú skupinu Close Harmony Friends z Nitry. Jej speváci robia muziku, ktorá má na celom svete svojich priaznivcov. Skupiny ako Linha Singers z Prahy, černošská Take six, Prestissimo účinkujúca s big bandom Radio Praha, Singers on Limited sú iba skromným výpočtom tých skupín, ktoré spravidla vystupujú aj formou a capella, teda bez spolupráce s orchestrálnym sprievodom.
Počet zobrazení: 1105

Milovníci dobrej hudby určite poznajú skupinu Close Harmony Friends z Nitry. Jej speváci robia muziku, ktorá má na celom svete svojich priaznivcov. Skupiny ako Linha Singers z Prahy, černošská Take six, Prestissimo účinkujúca s big bandom Radio Praha, Singers on Limited sú iba skromným výpočtom tých skupín, ktoré spravidla vystupujú aj formou a capella, teda bez spolupráce s orchestrálnym sprievodom. Túto skutočnosť ocenil aj Pavol Polanský, ktorý ich v Rádiu Twist zaradil do svojej relácie Pekná hudba. A to je na slovenské pomery v súčasnosti ocenenie, ktoré má svoj cveng.

Mal som tú možnosť vypočuť si ich na generálke koncertu, ktorý mali v Bratislave 15. februára v ružinovskom kultúrnom dome. Obdivoval som aranžmán známych evergreenov, napríklad Blue Moon, Honey Pie a - akože inak - černošské spirituály. To však nie je zďaleka všetko. V repertoári "friendov" sa nachádzajú skladby Georgea Gerschwina, Igora Bázlika, Jacka Hallorana a mnohých ďalších slovenských a svetovo známych skladateľov. Skupina sa v ostatnom čase venuje najmä tzv. odľahčenej forme a capella a na jej najnovšom CD je v závere úchvatná pieseň s názvom Liečme svet piesňou. Prezradím o nich, že nie všetci sú profesionálni muzikanti. Ale ich pohybový a hudobný prejav je viac ako profesionálny. K tomu skutočne netreba nič dodávať, len si ich vypočuť.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama