Reklama

Vytrhnuté z internetu

Už sme niekoľkokrát spomínali slovenské vyhľadávače a portály. Medzi tie novšie patrí portál na internetovskej adrese www.najdes.sk, ktorý svojimi službami dosahuje úroveň silnejších konkurentov. Možno si ho personalizovať, teda prispôsobiť podľa našich želaní, no chýba mu fulltextové vyhľadávanie.
Počet zobrazení: 1219

Už sme niekoľkokrát spomínali slovenské vyhľadávače a portály. Medzi tie novšie patrí portál na internetovskej adrese www.najdes.sk, ktorý svojimi službami dosahuje úroveň silnejších konkurentov. Možno si ho personalizovať, teda prispôsobiť podľa našich želaní, no chýba mu fulltextové vyhľadávanie. Ponúka nám však SMS-bránu, program až 20 TV-staníc, aktuálne počasie, TIP na stránku a veľa iného. Rýchlosť načítavania je únosná.

Zabudnúť by sme nemali ani na adresu www.best.sk, ktorá vďaka jednoduchej grafike ponúka veľmi rýchle vyhľadávanie. Je to však jediná výhoda tohto sajtu.

Svojho času z novinových stánkov zmizol týždenník blízky KDH - Fakty. Nestratilo sa však jeho internetové vydanie, ktoré sa nachádza na adrese www.fakty.sk. Keď si ho pozrieme, zistíme badateľný rozdiel. Kým papierové vydanie bolo predsa len určené širšej čitateľskej obci, to internetovské je zamerané viac fundamentalisticky, na "skalné" jadro KDH.

Pokiaľ viem, existujú najrôznejšie typy sexuálnych úchyliek. Na adrese www.paperclipporn.com je popísaná taká, o ktorej som dosiaľ nemal potuchy. Viete si však predstaviť, že objektom sexuálnych túžob môže byť aj obyčajná kancelárska sponka? Ak si vyťukáte uvedenú adresu, môžete si prečítať tragický príbeh sponky, ktorú zneužili americkí úradníci.

Nostradamus je jedna z najzáhadnejších postáv dejín. Nepochybne to bol úspešný lekár, ktorý si poradil s epidémiou moru. Zanechal však aj knihu nezrozumiteľných proroctiev. Už niekoľko storočí vychádzajú knihy pokúšajúce sa o ich výklad. Najzaujímavejšie však je, že tieto proroctvá sa dajú pochopiť až vtedy, keď sa predpovedané udalosti splnili. O tomto prorokovi si môžete takisto niečo prečítať na adrese www.geocities.com/Area51/Hollow/4840/. Jedno je však isté: Nostradamom predpovedaný Kráľ hrôzy v auguste 1999 nezostúpil na našu planétu. Možno sa to aj stalo, len my sme ho akosi nezbadali.

Adresa www.gendoor.com je zaujímavá tým, že stránka sľubuje nájsť etnický pôvod vášho priezviska, či váš prapredok pochádza z Ruska, Maďarska, či z Turecka. Program v sajte najprv akosi nevedel identifikovať, čo znamená litera "š" na konci môjho priezviska, ale keď som ju nahradil písmenom "s", zistil, že to moje je slovenského pôvodu.

Ak chcete hľadať vtipy, najviac ich má byť na adrese www.funny.sk, vraj okolo 4000. Nájdeme tu však i vtipné obrázky a votreli sa sem dokonca aj slávni Pokémoni, o vhodnosti či nevhodnosti ktorých rozhoduje "načalstvo" našej verejnoprávnej televízie.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama

Blogy a statusy

Reklama