Reklama

Stalo sa

Američania z firmy U. S. Steel si vraj už v Košiciach zvykli a vcelku sa aklimatizovali, len momentálne najväčším problémom ich manželiek je nájsť kvalitný škrob na košele. To je fakt. V škrobenosti máme voči svetu a Američanom ešte naozaj čo doháňať.
Počet zobrazení: 1492

Američania z firmy U. S. Steel si vraj už v Košiciach zvykli a vcelku sa aklimatizovali, len momentálne najväčším problémom ich manželiek je nájsť kvalitný škrob na košele. To je fakt. V škrobenosti máme voči svetu a Američanom ešte naozaj čo doháňať.

Zo štyroch kandidátov na post predsedu Strany občianskeho porozumenia uspel na kongrese v Košiciach doterajší líder Pavol Hamžík. A ja som si naivne myslel, že Volfa sme mali v slovenskej politike iba jedného.

František Mikloško vyhlásil, že vymenovanie Ivana Šimka za ministra vnútra je tretím prípadom absolútnej ignorácie KDH zo strany premiéra. No a to naši kresťanskí demokrati nevedeli, že poturčenec je vždy horší od Turka.

Podľa Jána Slotu Anna Malíková "kašle na to, čo sú stanovy, čo je právo, čo je všetko. Ona je Boh, ona je Ježiš Kristus a Duch svätý v jednej osobe". Teda aj podľa mňa by sa mala pani predsedníčka nad sebou zamyslieť a aspoň jednu z týchto funkcií prenechať pánovi Slotovi.

Na plánovanom stretnutí chcela Anna Malíková požiadať Vladimíra Mečiara o vysvetlenie, ako to myslí s opakovanými vyjadreniami o tom, že SNS vylučuje z budúcej povolebnej spolupráce. Pán predseda jej to vysvetlil dosť jednoznačne tým, že namiesto seba poslal svojho podpredsedu Miroslava Maxona.

HZDS-ĽS oficiálne oznámilo, že od septembra bude v krajoch organizovať semináre a konferencie o integrácii do Severoatlantického paktu, s úmyslom presvedčiť čo najviac občanov. Nie Amerika, ale zrejme Slovensko je krajina netušených možností.

Vedenie SNS zobralo na vedomie novú zahraničnopolitickú orientáciu HZDS-ĽS na NATO a predsedníčka národniarov sa rozhodla pre boj o voličov Mečiarovej strany, ktorí si neprajú vstup Slovenska do tejto inštitúcie. No neviem, ale po tom, čo sa vydala, jej už veľkú šancu na úspech nedávam.

Slovenskému prezidentovi neudelili pri jeho návšteve Banskej Štiavnice čestné občianstvo mesta, pretože poslanci tamojšieho zastupiteľstva tento návrh neschválili. Ktovie, možno ho majú prichystané napríklad pre Alexandra Rezeša.

Mikuláš Dzurinda plánoval na stretnutí s americkým prezidentom hovoriť o veciach dôležitých pre obe strany a dokonca mal ambíciu hovoriť o problémoch celej Európy. Mňa osobne by však celkom uspokojilo už to, keby počas tohto stretnutia naučil Georga Busha, kde vlastne to Slovensko leží.

Americký prezident prezradil nášmu premiérovi, že na to, aby sme vstúpili do NATO, nemusíme byť veľkou krajinou, ale dôležité je mať veľké srdce. A tiež je, podľa mňa, dôležité, aby to veľké srdce nebolo pričasto až dole v nohaviciach.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama

Blogy a statusy

Reklama