Reklama

Vytrhnuté z internetu

Z adresy inej.unas.cz/pack/minzivot.zip si možno stiahnuť skomprimovaný programček, ktorý sľubuje neuveriteľné veci. Ak zadáte svoj dátum narodenia, dozviete sa, aké máte znamenie nielen podľa tradičnej európskej, ale aj čínskej astrológie (v tomto prípade je uvedené iba zviera charakterizujúce dvanásťročný cyklus a chýba prvok päťročného cyklu), svoje šťastné číslo a napokon, čím ste boli v minulom živote.
Počet zobrazení: 1288

Z adresy inej.unas.cz/pack/minzivot.zip si možno stiahnuť skomprimovaný programček, ktorý sľubuje neuveriteľné veci. Ak zadáte svoj dátum narodenia, dozviete sa, aké máte znamenie nielen podľa tradičnej európskej, ale aj čínskej astrológie (v tomto prípade je uvedené iba zviera charakterizujúce dvanásťročný cyklus a chýba prvok päťročného cyklu), svoje šťastné číslo a napokon, čím ste boli v minulom živote. Ja som mal byť šľachtičnou v Rumunsku v jedenástom storočí, môj mladší syn staviteľom v Grónsku v dvanástom storočí a moja svokra inkvizítorom na Sumatre v deviatom storočí. Takže, kto takýmto veciam verí, môže si ich vyskúšať.

Minule som písal o Zamjatinovej antiutópii, ktorá inšpirovala Orwella. Lenže antiutópia je vlastne reakciou na utópiu. Utopickú dokonalú spoločnosť popísal v rovnomennom diele anglický humanista Thomas More. Odstránenie neduhov rodiacej sa kapitalistickej spoločnosti videl v likvidácii súkromného vlastníctva. Cestovateľ Rafael Hythlodaios popisuje takúto dokonalú beztriednu spoločnosť, ktorá sa nachádza na ostrove Utópia. Text celého diela nájdeme na adrese www.d-holliday.com/tmore/utopia.htm.

Na adrese mujweb.cz/www/nomen-omen nájdeme zaujímavú galériu priezvísk a povolaní ich majiteľov. Napríklad Urválek - prokurátor, Kájínek - nájomný vrah, Čmuchálek - colník, dermatológ Chlupatý, redaktor vojenského vysielania Soldát. Ak si vyťukáte túto adresu, možno objavíte ešte komickejšie zhody.

Karate vzniklo na ostrove Okinawa, ktorý bol už vtedy pod japonskou nadvládou. Tamojší miestodržiteľ zakázal miestnym obyvateľom používať zbrane, takže im ostávali na obranu či prípadný útok iba schopnosti vlastného tela. Ruka je po japonsky "te". Toto bojové umenie sa rozdelilo na niekoľko smerov: Šuri-te, Nahta-te a Tomari-te. Súhrne sa toto umenie nazývalo Karate-džucu. O histórii karate sa môžete dočítať na adrese sorry.vse.cz/~xbrud03/karate/karate.htm. Na konci 19. storočia sa už Okinawa považovala za integrálnu súčasť Japonska a toto bojové umenie sa stalo zložkou japonskej kultúry. O tom, ako sa mu darí na Slovensku, sa dá dočítať na adrese www.karate.sk.

Informácie o alternatívnej medicíne, zdravom životnom štýle a rozličných čajoch a ich používaní nájdete na adrese www.vitae.sk. Čaje i bylinky možno na tejto adrese dokonca nakupovať online.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama

Blogy a statusy

Reklama