Reklama
Reklama

Zlomové situácie ukážu, kto je kto

Počet zobrazení: 2609


Odvolanie ministerky zdravotníctva a podpredsedníčky NR SR bolo rýchle, razantné a spravodlivé. Takto si ľudia predstavujú prístup politikov k prehreškom. Nakoniec, toto všetko už u nás dávno funguje, žiaľ, zatiaľ nie v politike. Ak urobí veľký prehrešok pracovník v súkromnom alebo štátnom sektore, v lepšom prípade to pocíti na plate, alebo má automaticky „vyhadzov“ s tým, že škodu musí nahradiť.

Robert Fico sa rozhodol veci riešiť radikálne. Zdá sa, že si konečne uvedomil situáciu v strane. Nič však nie je zložitejšie a riskantnejšie, ako robiť poriadky vo vlastnej strane. Ak je totiž pravda, že Smer-SD sa delí na dve až tri odnože, na čele ktorých sú silní a vplyvní straníci, problém tu môže nastať.

Všetci dobre vieme, že Smer nevznikal na nejakej hodnotovej báze. Sám Robert Fico pri zakladaní hovoril o nejakej tretej ceste, ktorá nebola ani vľavo, ani vpravo, ani v strede. Bola a dodnes je to strana marketingového typu. Takže je celkom prirodzené, že v Smere pôsobia ľudia s rôznymi hodnotami, s rôznym pohľadom na život. Pokiaľ strana žala úspechy, tak prevládalo hosana. Každý si tu prišiel na svoje, každý dostal miesto pri bohato prestretom stole. No ako to už v živote chodí, nie sú len vzostupy, ale aj pády. Všetko sa začalo úplne nenápadne voľbami VÚC v Banskej Bystrici, následne prezidentskými voľbami a tak trochu to pokračuje aj voľbami komunálnymi. V mnohých krajských, okresných a ďalších mestách Smer-SD nenašiel ani vhodného kandidáta na primátora. Musel sa uspokojiť len s podporou. Pre stranu, ktorá zdrvujúco vyhrala pred dvoma rokmi parlamentné voľby, to musí byť určité memento. Osobne si myslím, že pán premiér toto všetko vie. A vie aj to, že sám tú káru už neutiahne. Nasadlo na ňu príliš veľa ľudí, ktorí sa len vezú a zbierajú ovocie jeho práce.

Osobne si myslím, že pádom ministerky a podpredsedníčky NR SR sa tieto hry nekončia. Nielenže sa oslabila jedna frakcia v Smere, ale určite vzrastie aj napätie v strane, lebo silní a vplyvní ľudia na čele frakcií sa s tým asi ťažko zmieria. Veľmi ľahko to môže prerásť do tvrdého vnútrostraníckeho boja. Zvlášť aj preto, lebo ako poznám premiéra, obidve dámy už len ťažko získajú v Smere-SD špičkové funkcie....

Nie som politológ ani profesionálny politik, takže nebudem predpovedať, kde sa to všetko zastaví, alebo aké to bude mať pre Smer-SD následky. Jedno viem určite. V takýchto situáciách sa vždy ukáže, kto je kto. Zlomové a krízové situácie vždy odhaľujú ľudí v ich skutočnom šate. Verím a prajem si, aby pri Robertovi Ficovi zostalo čo najviac vplyvných ľudí pôsobiacich v jeho strane. Verím. že tieto hry Robert Fico za pomoci skutočných a úprimných priateľov ustojí, stranu ozdraví a posunie ju opäť dopredu.
                                                                               

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama