Zbytočný míting

Počet zobrazení: 4538

Všetci osvietení komentátori sa zhodujú na tom, že pondelkový míting Putin – Trump v Helsinkách nepriniesol nijaký posun. Charakteristické je Trumpovo zhrnutie rokovaní po ich skončení: Trump znovu potvrdil svoje obvinenia o ruskom zasahovaní do volieb v USA roku 2016. (Tak znie aj titulok v TIME zo 17. júla.) A k tomu pripojený citát amerického prezidenta: „Hoci ruské činy nemali žiaden vplyv na výsledok volieb, opakujem úplne jasne: akceptujem záver našej spravodajskej komunity, že ruský zásah do volieb v roku 2016 sa stal. […] Ale mohli by to byť aj iní ľudia. Veľa ľudí tam vonku.“ Amen!

Teda kto vlastne sa vŕtal vo volebnej agende USA roku 2016? – Keď sedíte vo washingtonskom Bielom dome, máte patent na rozum. A tak nezmysel viruluje ďalej – ako španielska chrípka. Zodpovednosť za virulenciu, teda za možnosť, že takéto chuligánske tvrdenia môžu viesť a aj povedú (ak to takto pôjde ďalej) k masovej tragédii – je u Trumpa nulová!

Pandémia tzv. španielskej chrípky z roku 1918 bola prírodný živel. Prírodným živlom, nebezpečným ako Vezuv nad Pompejami, je aj hochštapler Trump. Životy miliárd pozemšťanov sú mu očividne ukradnuté.
Prípravy „plánu Barbarossa 2018“ majú teda zelenú. Rusko, tras sa!

Autor je docentom teórie a dejín masmédií na Filozofickej fakulte UP v Olomouci

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984