Reklama
Reklama

Zápas o republiku pokračuje

Počet zobrazení: 4736

Kiska ustúpil. Ústavná kríza na Slovensku sa skončila a do konca týždňa by nová vláda mala získať dôveru v parlamente. To je dobrá správa. Ale pozor – tým sa kríza v slovenskej spoločnosti nekončí. Musia nasledovať ďalšie kroky.

1) Médiá konečne musia prestať tlačiť na políciu a ulica musí nechať vyšetrovateľov robiť si svoju prácu. Je to jediný spôsob, ako chytiť a potrestať páchateľov brutálnej vraždy, ktorá otriasla Slovenskom. Je zvrátené, ak ulica, opozícia či médiá lynčujú nevinných ľudí a obviňujú štátne orgány z prepojenia na mafiu. Ak sa má vyšetriť vražda a ak sa má Slovensko upokojiť, médiá, opozícia a ulica musia prestať rozvracať štát.

2) Kiska musí odstúpiť z prezidentského úradu. Robert Fico odstúpil ako premiér, pretože chcel zmierniť napätie v slovenskej spoločnosti. Tak, ako jedna polovica Slovenska odmietala Roberta Fica, tak isto druhá polovica Slovenska odmieta Andreja Kisku. Ak má Kiska toľko odvahy čo Fico, mal by odstúpiť sám. Bolo by zvrátené, ak by v prezidentskom úrade zotrvával človek, ktorý na Slovensku podporoval masovú hystériu, rozoštvával slovenskú spoločnosť, zneužíval vraždu na mocenské ciele a ohrozil základné piliere parlamentnej demokracie.

3) Na Slovensku musíme obnoviť dôveru v slobodu slova. Nielen tým, že budeme chrániť novinárov. Ale predovšetkým tým, že nebudeme nikoho sankcionovať za názory, ktoré nikomu neubližujú ani nešíria nenávisť. Je zvrátené, aby sa akýkoľvek politik či politička museli verejne kajať za prejavenie svojho slobodného kritického názoru na mimovládne organizácie, ich netransparentné financovanie či prepojenie na kontroverzných zahraničných donorov a domáce finančné skupiny. Ak sa majú ľudia báť slobodne prejaviť svoj názor, potom je ohrozená demokracia na Slovensku. Liberalizmus nie je štátnym náboženstvom a liberálne médiá nie sú novodobou inkvizíciou. Je nevyhnutné prijať také opatrenia, ktoré prinavrátia ľuďom dôveru v to, že môžu bez obáv o svoju budúcnosť vysloviť svoj názor.

4) Na Slovensku sa musíme vrátiť k plnohodnotnej parlamentnej demokracii, ktorú nesmie ohrozovať ani prezident ani ulica. Opozícia musí prestať zneužívať mobilizáciu naivných mladých ľudí na mocenské hry. Je absurdné, aby sa 5,5-miliónové Slovensko podriaďovalo vôli niekoľkých tisícok zmanipulovaných študentov z Bratislavy, ktorých od rána do večera hecujú liberálne médiá, mimovládky, opoziční poloblázni a patetickí herci. Pri všetkej úcte k právu občanov na zhromažďovanie, Slovensko sa musí vrátiť k rešpektu k voľbám, k parlamentu a ústave. Pouličné lynčovanie nie je v civilizovanej demokratickej krajine prípustné.

5) Občanom Slovenska musíme prinavrátiť dôveru v to, že suverénom na Slovensku sú oni, a nie finančné skupiny, ktoré stoja za médiami a mimovládnymi organizáciami. Čoraz viac ľudí na Slovensku je presvedčených, že udalosti posledných dní neboli spontánnym procesom a že domáce či zahraničné finančné skupiny, stojace v pozadí vplyvných médií a mimovládok, prispeli k spoločenskej hystérii a rozvratu. Aby sa vrátila dôvera občanov Slovenska v mimovládny sektor a občiansku spoločnosť, je v záujme všetkých aktérov transparentne dokladovať všetky svoje príjmy a osobné, finančné či politické prepojenia na finančné skupiny, korporácie, ambasády či zahraničných donorov. V opačnom prípade nebude možné prinavrátiť dôveru v mimovládny sektor a odbúravať averziu voči vybraným spolitizovaným subjektom tretieho sektora, ktorú pociťuje podstatná časť slovenskej spoločnosti.

Ak sa má život na Slovensku vrátiť do normálu, je potrebné, aby došlo k naplneniu spomínaných piatich bodov. Vládna koalícia urobila maximum pre to, aby upokojila situáciu na Slovensku. Teraz je rad aj na iných.

Slovensko dnes potrebuje, aby sa ľudia prestali hrať na policajtov, sudcov a katov. Slovensko potrebuje nestranného prezidenta, ktorý nerozdeľuje. Slovensko potrebuje otvorenú diskusiu bez toho, aby niekoho lynčovali za iný názor. Slovensko potrebuje riešiť konflikty v parlamente, nie na ulici. Slovensko potrebuje mať istotu, že občiansku spoločnosť nezneužívajú finančné skupiny a zahraniční aktéri.

Zápas o republiku pokračuje.

Status na FB, 21. 3. 2018

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama