Reklama
Reklama
Počúvanie je nové čítanie

Z vašich ohlasov

Počet zobrazení: 4835

Ad.: Československý zväz mládeže by v prachu histórie nemal zapadnúť
Zažila som tie časy, mám už osemdesiatku a doteraz som na ne hrdá. Nikto nám nevezme spomienky na tú radosť, odhodlanie, výsledky. To nám môže závidieť. Súhlasím s článkom.
(Bez podpisu)

Články JAROSLAV ČEJKA
Výborné, výborné, výborné!!!! Skvelé postrehy, objektívne videnie. Vďaka za takého autora. Pozdravujem ho aj redakciu.
Nataša Ďurinová

Ad.: Protest posledného človeka
Slovo s nadhľadom a k veci. Alibizmus tzv. ľavicových „vodcov“ (kde sú?) neschopných osloviť spoluobčanov vlastným a jasne artikulovaným programom je niečo inšie, ako zúčastňovať sa na delení „slušný – neslušný.  Čo takto „biedny ­ zazobaný“?
Vavrinec Uhlík

Ad.: Ešte k otázke Akú ľavicovú stranu potrebujeme...
Ľavicovosť Smer stratil už vtedy, keď sa prvý raz dostal do vlády. Neviem, čo je ľavicové v buržoáznom politickom systéme, keď s ním súhlasíte a „rozvíjate ho“. Tak to vypadá aj v renomovaných sociálnych demokraciách na Západe. Kam sa dostali vo svojej ľavicovej podobe za stoštyridsať rokov od založenia II. internacionály... Za ten rok ,keď bude okrúhle výročie, to nedosiahnu. Ukázalo sa to, ako všetci vrelo oslavovali zakladateľa vedeckého socializmu Karla Marxa. Vrátim sa k nášmu Smeru. Je to reformistická strana centristického charakteru a so sociálnou demokraciou nemá programovo nič spoločné. Na našej politickej scéne sú zlé prvky. Stačí si zobrať volebný zákon a zákon o registrácii strán a hnutí a viac netreba hovoriť. Existencia takýchto zákonov umožňuje, aby boli do parlamentu zvolené také spolky bez členskej základne, ako je SaS, OĽaNO, Sme rodina. Odrazom toho potom je aj činnosť tzv. poslancov so štatútom nezaradení. Títo vystupujú zo strán, za ktoré boli zvolení a robia si čo chcú, pritom volebný zákon hovorí, že majú byť nahradení. Vrcholom našich „slušných“ poslancov je, že si dokonca na pôde NR SR vytvárajú nové politické strany. Tak to urobil Lipšic a teraz Beblavý. Mandátový a imunitný vybor nekoná. To sú skutoční zástupcovia ľudu. Aj tu sa ukazuje tá „zásadovosť“ ľavicovej politiky Smeru, tak proklamovaná súdruhom Ficom... alebo už je len pán?
RSDr. Juraj Kramara

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Najčítanejšie

Matovičove referendá
Idioti v politike
Kto sa smeje naposledy
Čas na nových 2 000 slov
Esencia cynizmu a pokrytectva
Návrat posolstva Novočerkaska
Ad.: Idioti v politike
Čo dnes zasejete, to budete v budúcnosti žať!
Matovičove referendá
Budíček spoza Dunaja
Idioti v politike
Vrtieť Justitiou
Kam až môže klesnúť verejná morálka?
Ako Slovensko prichádza o verejnosť
Pod rúškom tma
Covid - Rozdelená spoločnosť
Reklama
Reklama
Reklama