Z vašich ohlasov

Počet zobrazení: 4974

Eduard Šebo ml.: Ako porozumieť Ukrajine, jej pomerom a politickému dianiu
„Veľmi dobre a zrozumiteľne napísaný článok. Práve takáto analýza je potrebná a vítaná.“
Alžbeta Moravčíková, 6. 3. 2022

Samuel Brečka: Príbehy nielen breznianskych národovcov VI.
„... pamätám si, že sme nechodili kupovať do drogérie, ale ,do Krnov‘ a hneď vedľa sme si kúpili lekvárové, makové alebo karlovarské (neskoršie aj Dubčekove rožky) u Kachničov. O Krnovcoch sa doma veľa nehovorilo, aj keď pani Krnová sa občas zastavila. S mamou riešili ženské problémy... takže to, o čom píšeš, čítam prvýkrát a veľmi ma to zaujalo. Tuším, že do tejto skupiny patrili aj p. Polóny a p. Reinthard, aj keď v druhom prípade nie som si istý. Ich vnúčatá (deti) boli moji spolužiaci, ale možno predbieham a v tvojich príbehoch sa ešte objavia. Ináč ,klobúk dolu, perfektná práca.
Ivan Kachnič, 5. 3. 2022 

Jozef Beňa: Agresia, invázia – alebo – právo na sebaobranu
„Perfektná, vecná, presná analýza. Stálo by za pokus urobiť stručný ,výcuc‘ kľúčových faktov, súvislostí a záverov a takúto informáciu šíriť aj medzi ľud pospolitý, pretože v tomto akademickom rozsahu to zostáva len pre pomerne úzky okruh vzdelancov. A ešte jeden postreh – ak kuchárov hodnotíme podľa toho, akú dobrú polievku uvarili, tak diplomatov treba hnať od válova, že dopustili vypuknutie vojny. Zabezpečiť mier – to má byť hlavná náplň ich práce a v tom zlyhali, sú za vojnu zodpovední.“
Augustín Rosa, 5. 3. 2022

Milan Benkovský: Každá vojna je hrozná, ale...
„Milan, máš 100 % pravdu. Len jedno ma mrzí. Budú tvrdiť, že na Ukrajine prebehli už dvoje ,slobodné‘ voľby. Že Ukrajina si vybrala svoje smerovanie. Ale ak je tak ozaj, potom si musí byť celá Ukrajina vedomá, kam kráča. V tom, že putinovské Rusko napadlo Ukrajinu, som sa v ňom maximálne sklamal. Ale trápi ma aj bieda ukrajinských občanov, rovnajúca sa našej. To snáď prináša do celého sveta bezbrehý kapitalizmus, naivita ľudí (alebo snaha veriť v dobro, ktoré si volia). Dúfam, že sa to všetko urovná v prospech obyčajných ľudí (určite nemyslím tých matovičovcov) tak na Ukrajine i v Rusku.
Milan Šarmír, 27. 2. 2022

Záznam online-diskusie: Alternatívne scenáre vo vzťahoch Európy a Ruska
„Ďakujem, toto by malo byť povinné čítanie a povinné školenie.“
Margita Gašparíková, 26. 2. 2022

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984