Z vašich ohlasov

Jozef Vaculík, Peter Dolina, Naďa Ilečková
Počet zobrazení: 4669

Eduard Šebo: Dilema boja proti pandémii
Žiaľ, ako sa ukazuje v podmienkach Číny, Covid-19 sa chová atypicky. V Číne pri odobraní vzoriek vyliečeným sa nepotvrdilo, žeby si organizmus vypestoval protilátky. A najhoršie výsledky boli u mladšej populácie, z ktorých viacerí opätovne podľahli nákaze. Nakoniec aj Nemci, Američania a Angličania došli k záveru, že premorovanie obyvateľov môže byť veľmi nebezpečné a už ho neodporúčajú. Zatiaľ sa teda ukazuje ako bezpečná cesta dôsledné zabránenie jej šírenia s vážnymi počtami mŕtvych. Treba sa viac sústrediť na vývoj vakcín, ktoré úspešne zapôsobia na získanie imunity. Dnes sa pomaly každý štát pokúša vyvinúť ju. Nebolo by rozumnejšie spojiť svoje sily a hľadať ju spoločne?
Jozef Vaculík

Redakcia: Špeciálny seriál k výročiu oslobodenia

Áno, milá redakcia, seriál o Oslobodení je výborný nápad a teším sa naň veľmi. Z našej rodiny bolo v Holocauste zavraždených 7 ľudí, z toho 4 deti. VŽDY sme doma mali úctu k Sovietskemu zväzu, aj keď sme otvorene diskutovali aj o záporných stránkach (napr. „My lečit budem posle vojny“ a pod.)
Verím, že aj ostatné periodiká sa pridajú a je pekné, že moje obľúbené Nové slovo ide príkladom.
Váš Peter Dolina


Rastislav Tóth: Ľudia, hrám sa s vami, tlieskajte mi!
Konečne niekto na hlas povedal to, čo má už byť samozrejmosťou po takých choromyseľných postupoch dotyčného panáčika  na Úrade vlády – „predčasné voľby“. Sulíkovi, žiaľ, nepomohli ani halušky pre toho panáčika!
Naďa Ilečková

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984