Reklama
Reklama

Z vašich ohlasov

Počet zobrazení: 3350

Ad.: Ján Čarnogurský, Alojz Lorenc: 1989 – 2018

Ak si to pozorne vypočujete, tak asi budete súhlasiť, že v podstate to bolo skoro hodinové míňanie času! Dvaja „protagonisti“, ktorí sú už dávno na smetisku dejín, ktorí boli v pozíciách umožňujúcich formovanie ďalšieho vývoja spoločnosti a obaja zlyhali v „práci“ i pre svoju kamarilu, sa snažili tuná prezentovať niečo myšlienkovo úplne zmätene a bez nejakej obsahovej línie.

Pád bývalého režimu nie je podľa mňa „historické zlyhanie marxizmu“, ako to prezentoval Dr. Čarnogurský, ale totálne zlyhanie ľudí ako gen. Lorenc, Lenárt, Hegenbart a ďalších dodatočne vytvorených „disidentov“ v KSČ a potom i totálne zlyhanie disentu predstavovaného Dr. Čarnogurským vo vládnych funkciách po zmene režimu.  

Asi to bolo spôsobene i tým, že „disent“ nie je schopný nič tvoriť, lebo je „naprogramovaný“ iba búrať! A myslím, že títo dvaja sú toho nádherným príkladom. Po prehraní tejto besedy mi napadla jedna česká rýmovačka (bohužiaľ, už si nepamätám, kto ju vytvoril).

Český muzikant
Chýr o jeho dovednosti roznesl se do všech stran –
hlavně když jde do tuhého, je s něho – Já nic, já muzikant!

Prof. Emil Kormuth, Durban, Južná Afrika

* * *

Moc vám děkuji za tento zorganizováný rozhovor, event. diskusi. Byla radost poslouchat pana Lorence. Moc se mi líbil jeho názor na federalizaci EU a budoucí vztahy mezi Slovenskem a Českem. Byla to radost poslouchat. Líbila se mi diskuse i v tom směru, že nikdo nikoho nenapadal, a byla tam snaha věci vysvětlit. Zajímavé byly názory Jána Čarnogurského. Moc bych vás prosil, kdybyste vaše setkání - rozhovory, inzerovali i v ČR. Dozvěděl jsem se o této akci díky Janu Čulíkovi, zveřejnil to na svých Britkých listech. Moc díky za váš extraligový rozhovor se dvěma esy.

Radovan Krátký
 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama