Z VAŠICH OHLASOV

Počet zobrazení: 3026

Ad. Rudolf Slezák: Stachanovca poznáte podľa výplatnej pásky

Vie sa, kde bol pochovaný. Alexej Grigorievič Stachanov sa narodil 3. januára 1906 v obci Lugovskaja a zomrel 5. novembra 1977 vo veku 71 rokov v psychiatrickej liečebni na následky chronického alkoholizmu (roztrúsená skleróza s čiastočnou stratou pamäti, delírium tremens), pričom predtým prekonal mozgovú príhodu . Pošmykol sa na šupke jablka, udrel si hlavu a umrel bez toho, aby sa spamätal. Bol pochovaný na mestskom cintoríne v meste Torez v Doneckej oblasti na Ukrajine.
Pavel J. Frimmel, 10. 9. 2021

+++

Ad. Branislav Fábry: Generálny prokurátor verzus špeciálny prokurátor

Vynikajúca, presná a pritom zdržanlivá analýza a naliehavá výzva. Ale obávam sa, že nebude vypočutá. Ten vlak je príliš rozbehnutý.
Zbyšek Šustek, 11. 9. 2021

+++

Ad. Eduard Chmelár: Medzinárodné mierové fórum Zjednotení za mier

Vážený pán Chmelár!
   Chcem Vám úprimne poďakovať za Vašu mierovú iniciatívu. Do roku 1990 sme v rámci MDD organizovali v našom okrese Mierové slávnosti detí a mládeže v amfiteátri v Bojniciach. Do toho roku som bola aj členkou Okresnej mierovej rady. No a po roku 1990 po Mierovej rade ticho. Hľadala som na internete, či ešte vôbec existuje nejaká mierová aktivita u nás a vo svete. Našla som len v Českej republike. Ak sa budú zakladať regionálne organizácie, hneď sa do nej prihlásim, i keď je mi už 85 rokov.
   Pamätám si z Medzinárodných táborov detí v šesťdesiatych rokoch v československom pionierskom tábore deti, ktoré k nám prišli z krajín po vojnových konfliktoch. Najviac, na 4O chlapcov z Alžírska v lete 1962. Bolo by to dlhé rozprávanie.
   Budem veľmi rada, ak vyjde zborník prednášok a vystúpení zo stretnutia v tlačovej podobe, aby som si ho mohla objednať a o obsahu prednášok informovať mladých ľudí, ale aj starších a strednú generáciu, s ktorou sa stretávam.
   Želám mierovému stretnutiu veľa, veľa úspechov a verím, že sa čoskoro začne aj v našej krajine hovoriť aj na verejnosti o mieri.
Magdaléna Malichová, 12. 9. 2021

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984