Reklama
Reklama

Už iba pár dní a potom sa konečne vyspíme

Počet zobrazení: 3817

Ešte pred tým, než sa stal Abraham Lincoln prezidentom Spojených štátov, pracoval v jednej advokátskej kancelárii. Všade po uliciach vraj bolo plno blata a ľudia si robili chodníky z dosák, preskakovali z blata do kaluže, než sa dostali do obchodu, do práce alebo do kasína. Napokon sme to mohli vidieť aj v mnohých filmoch a seriáloch o tých časoch. No a po takomto drevenom chodníku si vraj v jeden deň vykračoval v novučičkom obleku aj budúci prezident Spojených štátov. Všimol si však, že v blate na ceste sa už z posledných síl márne snaží vyslobodiť malé prasiatko. Ľudia chodili ľahostajne okolo, aj Lincoln prešiel, no potom sa vrátil. Zhodil zo seba kabát, pozháňal na okolí niekoľko dosák, nakládol ich do blata, prešiel po nich k prasiatku a vyslobodil ho z marasu, v ktorom sa topilo. Samozrejme, že sa zablatil a zničil si aj svoj oblek. Keď sa ho ľudia spytovali, prečo to robil a či mu stálo za to spôsobiť si takú škodu, odpovedal: „Nemohol by som zaspať, ak by som niečo neurobil pre jeho záchranu.“ Túto vetu by som rád podčiarkol, tak ju zaznamenal  G. B. Tindall v Dejinách Spojených štátov. Ak by niečo podobné urobil obyčajný človek, história by to síce nezaznamenala, no aj on je bytosť z mäsa a kostí, takže tiež má problémy so spánkom, keď vidí, že sa okolo neho dejú veci, ktoré ho o spánok oberajú, alebo ak chcete, aj o posledné radosti zo života. Myslím tým na ľudí v pokročilom veku, ktorí sú dnes odsúvaní niekde do podpalubia.

Nechcem sa opakovať, pretože už raz som sa na stránkach Slova zmienil o obraze, ktorý namaľoval Hieronymus Bosch v 15. storočí a nazval ho Loď bláznov. Na plátne zachytil ľudí,  ktorí sa nestarali o to, kam ich tá loď zavezie, no všetci sa v prvom rade pokúšali dostať  k pečenej husi zavesenej na stožiari. Znova mi tento výjav prišiel na myseľ, keď som si „užíval“ tak ako ostatní útoky všetkých politických strán na moju psychiku v predvolebnom období Bolo to oveľa horšie, ako keď na nás zo všetkých strán útočí zničujúca reklama, pred ktorou niet úniku. Ešte pár dní sa vyspíme a už bude konečne tomu hurhaju pokoj. Áno, hurhaju, ktorý vyvolávali po uliciach a námestiach miest horlivci pod heslom – Ide o všetko. Pod zámienkou, že im ide o platy učiteľov, trieskali do bubnov a vyvolávali hluk až 140 decibelov. Akoby tým chceli zastrašiť každého, kto by sa ozval proti ich požiadavke, aj keď už bolo jasné, že tými pochodmi im ide predovšetkým o povalenie Ficovej vlády. Práve kvôli týmto pochodom som si znova spomenul na Loď bláznov, ktorá unáša cestujúcich do neznámych vôd.

Napadlo mi, že každá loď má cestujúcich aj tretej cenovej skupiny, ktorí sedia v podpalubí a nemajú ani najmenšiu šancu, aby sa im ušiel kúsok z pečenej husi zavesenej na stožiari. Takouto kategóriou cestujúcich v podpalubí sú naši dôchodcovia. Dnes sa väčšina politických strán už ani netají, že prvé načo siahnu, budú sociálne balíčky. Akoby boli zavesené na tom stožiari a teraz je najvhodnejšia chvíľa si z nich uchmatnúť. Nezaspal by som, ak by som sa k tejto chamtivosti ešte raz pred voľbami neozval. Aj našim dôchodcom ide v týchto dňoch o veľa, a nie iba o odrobinky, ako sa to pokúša niekto zbagatelizovať. Sociálny balíček, to nie je iba tých 1,9 eura, to je aj cestovanie vlakom zadarmo na vyšetrenia do nemocnice, to je aj vianočný dôchodok, vratka za plyn, cena energií a potravín... to je tá pečená hus, po ktorej  každý naťahuje ruky.

Naši dôchodcovia sú už starí a skromní ľudia. Poznáte ich podľa toho, že sa vždy pohybujú v supermarketoch pri regáloch s akciami na potraviny tak ako aj ľudia s minimálnou mzdou vo výške 405 eur. Aj oni sa vezú v podpalubí, ani im sa z tej pečenej husi neujde. O nich sa na tých pochodoch mládeže nikdy nehovorilo, pretože témou dňa sa stali učitelia a vykrútenie krku Ficovi. Keď som však počúval vyjadrenia mnohých mladých ľudí počas ich pochodov, silno som zapochyboval o ich múdrosti a vzdelanosti. Nemyslím si totiž, že študenti v takom mladom veku už vedia, koľko má kto zarábať a koľko peňazí dnes školstvo potrebuje. Preto si myslím, že ich niekto využíva ako nástroj pre dosiahnutie svojich cieľov, aj keď tvrdia, že majú vlastný rozum a nikto ich neopije rožkom. To najsmutnejšie je však, že sa neozvali vtedy, keď Kaník s Beblavým rozhodovali o výške dôchodkov pre ich dedov a pokojne zaspávajú, ak sa niekto znova pokúša siahnuť na ich životnú úroveň. Veď siahnuť na vlaky, na vianočný dôchodok, na vratky za plyn... keď to spočítame, to už je poriadny zásah do ich mizerného rozpočtu. Čo je však ešte horšie, nečítal a nepočul som vo všelijakých ich vyhláseniach v médiách, a mali na to dostatok príležitostí, aby sa dištancovali od svojich spolužiakov alebo rovesníkov, šíriacich po sociálnej sieti urážajúce texty na adresu ich dedov. Vyberám iba dva z nich – Povozte si ešte svoje staré prostaty vo vlakoch zadarmo, je to už naposledy, alebo – Starí ľudia nad sedemdesiat rokov by už nemali voliť ani šoférovať. Ak toto nie je šírenie nenávisti a neznášanlivosti, potom je to čo? Slobodná výmena názorov? Hanbil by som sa, ak by sa za mojich čias niekto takto hanlivo vyjadroval o mojom dedovi a nezaspal by som dovtedy, kým by som na takéto hanebnosti dôrazne nezareagoval.

Ešte pár dní sa vyspíme a potom už budeme iba sledovať, do akých vôd nás zavezú noví kormidelníci. Sledovať a dúfať v to, že budú medzi nimi aj takí, čo nám doprajú kúsok miesta aj na palube.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     

Komentáre

Obrázok používateľa Palo
#1
Pavel Novota
01. marec 2016, 15:20

Pán Slezák, prosím neberte to dajako osobne, ozaj nie som proti Vám nejako zaujatý, Váš článok ma však znovu zaujal a dal mi podnet k zamysleniu sa. Už preto som ho znovu ohodnotil 5 bodmi. Rozhodol som sa reagovať aj preto, že sa hlásim k tým odrobinkám.

Zaujala ma hlavne tá Vaša analógia s obrazom Loď bláznov. Priznávam, že samotný obraz nepoznám, ale Váš popis čo ten obraz predstavuje vo mne inicioval dve základné myšlienky.

- Iste, že každý potrebuje nejaký ten žvanec aby aspoň prežil. Ak by sa však tí na tej lodi dokázali dohodnúť a neprevládalo by ono „JA“, mohlo by sa ujsť každému. I keď si človek hovorí Homo sapiens ( človek rozumný ), a možno práve preto, dokázal pre svoju sebeckosť zneužiť tie najkrajšie myšlienky o bratstve, láske k blížnemu, na dnešnú dobu, o demokracii, že práve v mene týchto ušľachtilých myšlienok vie aj zabíjať.

- Druhá myšlienka, pre ktorú by som tých ľudí označil za bláznov, je že pre nejaký kúsok žvanca nevenujú sa riadeniu svojej lode a nezaujíma ich kam tá ich lode SMERuje.

 

Obrázok používateľa ľavičiar
#2
Ladislav Hvižďák
01. marec 2016, 21:25

Pán Slezák. Trefný a aktuálny článok. Nepatrím už medzi mladých a balíčky mi nevadia. Myslím si však, že by nemuseli byť. Každý, kto poctivo počas celého života robil a robí by sa na tu almužnu-balíčky nemusel spoliehať. A je smutné, že smer dokáže svojim voličom dať iba tie balíčky, pričom tisíce nielen mladých ľudí drú ako otroci na našich novodobých kolonizátorov a to našim aj ľavicovým zástupcom nevadí a ešte im umožňujú väčšie zotročovanie SR. Viem, že na tento portál tie tisíce nechodia. Tu je väčšinou "ľavicová verchuška" , ktorá buď nevie alebo nechce vedieť aké má ten plebs problémy a preto pláta a pláta. Veľmi dobre aktuálnu situáciu popísal pán Krpala v článku : Čo sa dá (ne)vyhrať v parlamentných voľbách na Slovensku . Dúfam, že sa blíži doba keď dôjde na slová jednej už bývalej poslankyne / i ministerky/  " Nebude u nás poriadok dovtedy pokiaľ ľudia nevezmú do rúk lopaty a motyky a nevyženú nás / z budovy pri hrade / do Dunaja.  A ja dodám nielen poslancov , ale hlavne tých, ktorí tento marazmus v našej domovine zapričinili. Myslím , že vieme kto to sú. Správajú sa podľa hesla " Rozdeľuj a panuj " a politici sú iba bábhoherci v ich rukách. Škoda, že i ľavicoví.

Obrázok používateľa Rudolf Slezák
#3
Rudolf Slezak
02. marec 2016, 14:18

Dobrý deň pán Novota.

Bolo by neslušné odo mňa odignorovať Vašu reakciu na môj článok, aj keď viem, že mi dvaja tu veci neporiešime. Dôležité je však vediet, že tu je priestor na výmenu názorov a žiaden anonymný diskutér tu nebude šíriť všelijaké oplzlosti, nadávky, posmešky alebo vulgarizmy, ako je tomu pod článkami v iných mediách. Takto si predstavujem slušnú diskúziu. Ak sa chcete viac dozvediet o tej Lodi bláznov, vyguglujte si - Hieronymos Bosch, dozviete sa viacej. Každý obraz má svoju myšlienku a je na každom z nás, ako ju pochopíme. Je tam aj odpoveď na to, prečo sa ľudia na tej lodi radšej nevenujú smerovaniu  do neznámych vôd. Nuž je tam namaľovaná aj  veľká varecha na veslovanie. Kormidelník však venuje väčšiu pozornosť tomu žvancu zavesenom na stožiar.

V názoroch na tie sociálne balíčky sa asi nezhodneme. Vtipne ste v ich súvislosti však spomenuli svoju starenku, pozdravujte ju. Pripomína mi tak trocha Babičku od Boženy Nemcovej, aj ona nedala dopustiť na svoju grófku. Ten jej výrok - Tá pani grófka byua konc dobrý čovjek, ked išua okoua dicky mi neco dala, si zapamätám. Za pár dní sa dozvieme, čí sa balíčky zrušia, alebo sa v nich bude pokračovať.Aby som túto tému tiež trocha odľahčil,spomeniem jednu ženičku zo Záhoria, ktorá si nevie prenachváliť Roberta Fica, že jej dve deti môžu na strednú školu, cestovať do hlavného mesta zadarmo a že po prvý krát v živote sa dostali na lyžovačku. Na prilepšenie im mohla dať z vratky za plyn. "Viete pán Slezák, povedala mi raz:: " Ten Fico je ako môj manžel, neposlúcha, odvráva, stále sa niekde potuluje...no radšej s ním, ako bez neho.

Z toho ako píšem a o čom píšem, ste si už zaručene urobili svoju mienku, koho budem voliť.  Neviem posúdit však, koho budete voliť Vy. Slovensko je dnes veľkovýrobňou mizerných dôchodkov, ktoré sa vypočítavajú aj z minimalnej mzdy. Zaiste ste si všímli, ako zareágovali niektoré podnikatelské kruhy a poslanci, ktorí chránia v parlamente ich záujmy, na 405 eur. Veď oni nám počas ich vádnutia nedopriali ani tento "žvanec". A  to sa rozpredávali naše strategický dôležité podniky. Koľko sa toho "žvanca"  nám ušlo? Aj dva krát do roka nám vďaka Francúzom a Nemcom zdražovali plyn. Rozprávam sa s ľuďmi ktorí chodia do práce a všímam si, že v poslednej dobe zamestnavatelia odvádzajú do SP celú mzdu a nie iba jej časť. Aj to má dopad na mizerné dôchodky, keď väčšina zamestnávateľov, vyplácala polovicu mzdy "kešom". Tiež by som sa rád prihlásil k ušľachtilým myšlienkam o Bratstve, rovnosti a láske, no pokiaľ viem, týchto "súrodencov" upalicovali už po Francúzskej revolúcii a ležia v kóme.

Prajem Vám pekný deň a tiež som  zvedavý na to, ako dopadnú voľby.

Obrázok používateľa Palo
#4
Pavel Novota
04. marec 2016, 13:52

Dobrý deň aj Vám, pán Slezák.

Politika, i keď je často označovaná za špinavú a dávajú sa jej rôzne prívlastky ako pánske huncútstvo, je v konečnom dôsledku náhľad na život, a to aj pre toho kto sa stavia do pózy absolutného apolitika. Veď aj on má svoj názor na to čo sa okolo neho deje. Diskusiu považujem za korenie politiky, ktoré má vyvážiť jej chuť. Inak povedané, konfrontácia názorov mi dáva možnosť otestovať si ten svoj názor. Preto mi ani nevadí ak niekto ohodnotí môj blog jedným bodom, viac by ma zaujímalo prečo tak urobil. Len argumentačná diskusia má svoj zmysel, lebo ak niekto začne s invektívami a bude mi nadávať mi ničím neprispeje k posúdeniu správnosti môjho názoru. Myslím, že je škoda, že na týchto sránkách je diskusia dosť sporadická a povedal by som, že prevláda, taká komorná atmosféra, sú tu zaujímavé články, ku ktorým by sa hodilo diskutovať.

V diskusii si neosvojujem, že len ja mám pravdu. Ako som napísal politika je náhľad na život a ten je pestrofarebný. To znamená, že na tú istú vec, udalosť, môže byť rôzny názor, pričom žiadny nemusí byť tak povediac nesprávny. Hovorí sa tomu uhol pohľadu, alebo inak, do akej miery vo svojich názoroch sme ochotný ku kompromisu. Myslím si, že práve toto je náš prípad.

Tak nepriamo sa ma pýtate koho budem voliť. Doteraz som vždy volil komunistov ak pokiaľ pôjdem voliť tak ich budem voliť znova. Ten podmieňovací spôsob je namieste nakoľko som dosť kritický, zjednodušene povedané, k ich správaniu. To, že ich napriek tomu budem voliť je dané tým, že považujem zmenu spoločenského systému, z kapitalizmu na socializmus, ako nutnosť pre existenčnú budúcnosť ľudstva. Ako som už napísal, strana Smer SD takýto cieľ nemá. A nejde o to či to v programe má, alebo nemá napísané, ale parazituje na kapitalistickom systéme ako v domácej tak i v zahraničnej politike. Nechcem znovu konkretizovať v čom, už som sa to tu vo svojich príspevkoch pokúsil, tak by som sa len opakoval. Iste mi je pán Fico milejší ako predseda vlády ako pán Matovič, či pán Prochádzka, alebo niekto iný.

Pre mňa aj samotný názov, komunistická strana, má svoju cenu. Podotýkam, nie som jej členom, neobnovil som svoje členstvo. Ten samotný názov znamená jednoznačnú politickú orientáciu, preto napríklad strana Vzdor ma nijako neoslovuje ( Vzdor proti komu, mám za to, že každá strana ide do volieb uspieť, byť víťazná a v konečnom dôsledku podielať sa na vláde. V takom prípade, komu bude vzdorovať strana Vzdor ? ). Preto pre mňa, od samotného začiatku, keď renegát Peter Weiss prišiel s premenovaním strany to bolo neprijateľné a ako prax ukázala spustil tým rozpad ľavice na Slovensku. Tiež mi to pripadá ako by sa niekto hanbil za svoje meno a preto sa radšej premenuje. Mám za to, že z hľadiska pôsobenia komunistov na Slovensku nie je sa za čo hanbiť. Tým nechcem povedať, že všetko sa robilo len správne. Sám som aj v minulosti aktívne vystupoval a poukazoval čo sa mi nepáči za čo som sa dostal aj tak trocha do problematických situácií. V konečnom dôsledku keď sa poztrieme na Slovensko ako celok. Za vlády komunistov sa zo zaostalého, tým myslím hodne zaostalého Slovenska, ktorý bol prakticky bez priemyslu, s málo rozvinutým poľnohospodárstvom, v niektorých oblastiach skoro s feudálnou životnou úrovňou, sa stala vyspelá priemyselná krajina s poľnohospodárskou veľkovýrobou, ktorá v niektorých komoditách vykrívala celkovú spotrebu Československa. To isté sa dá povedať aj o ostatných oblastiach života - v kultúre, v športe, v školstve. Nechcem tu ísť do podrobností, dá sa zistiť koľko a v akých podmienkach bola kultúra na Slovensku, koľko filmov sa predtým natočilo, koľko športových klubov hrálo  v najvyšších československých súťažiach, alebo aké zastúpenie Slovenska bolo v reprezentácii, koľko bolo na Slovensku vysokých škôl. Môžte namietnuť, že tých vysokých škôl je dnes viac, ale vzhľadom ich úroveň by som o tom radšej pomlčal.

Už vidím, že som toho popísal aj viac ako som pôvodne chcel, ale snáď sa mi podarilo vysvetliť svoj postoj, preto že s tým čo som popísal mám pocit aj akej si vlastnej identity a nepriznajúc to popieral by som sám seba. Som hrdý na to, že som bol členom kolektívu, ktorý vybudoval a aj uviedol do prevádzky dielo, ktoré má i dnes strategický význam pre Slovensko - Podzemný zásobník plynu Láb.

Záverom len toľko. Považujem za šťastie, že som svoj život mohol prežiť s bežnými starosťami občana, ktorý sa nemusí báť o svoju životnú existenciu a hlavne v mieri. Rád by som svoj život aspoň v tom mieri dožil, ktorý by som rád dožičil aj svojim deťom vnukom a vôbec celému ľudstvu. To považujem za najhlavnejšie. Vývoj vo svete ani politika stany Smer SD ma však z obáv o tom či tak bude nepresvedčuje.

Prajem pekný deň.

Obrázok používateľa Rudolf Slezák
#5
Rudolf Slezak
04. marec 2016, 20:48

@4 Dobrý večer pán Novota.

Povedali sme si, čo sme chceli, teraz už budeme iba čakať ako dopadnú politické strany, ktorým dáme svoju dôveru. Vy viete koho budete voliť a viem to aj ja. To najdôležitejšie je však, že obidvaja pôjdeme k volebným urnám, aby sme prejavii svoju vôľu. Nedokážem pochopiť ľudí, ktorých je vraj viac ako milión o ktorých sa vie, že k voľbam nepôjdu. Maxim Gorkij označil  takýchto ľahostajných a nerozhodných ľudí za "lietajúcu divíziu". Raz boli na strane Kerenského, inokedy na strane cára, podľa okolností sa pohybovali medzi Nemcami, bielogvardejcami alebo ČA. Stále sedlali kone, no nikdy neprišli načas tam, kde sa rozhodovalo o osude ich krajiny, kde bolo treba zabojovať.

 

Pán Novota - palec hore za Váš diskúzny príspevok. Chlapský a otvorene ste zareagovali na moju zvedavú otázku - koho budete voliť. Dnes už treba mať odvahu na to, aby človek verejne priznal svoje rozhodnutie, že bude voliť komunistov. Pod všetko to, čo ste napísali o Slovensku, v akom stave bolo po roku 1945 a čo sa dosiahlo do roku 1989, sa podpisujem. Prežil som tiež celý život v bývalom režime, takže ma nikto nepresvedčí o tom, že za všetko čo sa tu vybudovalo sa treba hanbiť. Ešte i dnes chodia žiaci do škôl, využívajú sa kulturné domy a materské škôlky,ktoré sme stavali v akcii "Z"...tak by som mohol pokračovať a spomenúť ihriska, hasičské zbrojnice...no bol by to veľmi dlhý zoznam, nad ktorým sa už mladšie generácie iba uškŕňajú. Uškŕňaju sa však aj nad  Smeráckými"tupovoličmi". Keď napísal nedávno Peter Schutz v denníku Sme,že voliči Smeru sa hanbia verejne priznať k tomu, že budú voliť Roberta Fica lebo ich hanba fackuje zprava i zľava, okamžite som napísal do redakcie, že to nie je pravda, odignorovali ma. Napísal som im, že ich komentátor klame, no nepochodil som v žiadných mienkotorných médiach. Veď len na poslednom stretnutí s voličmi 2.3. v Bratislavskej hale ,sa zišlo 4 500 voličov Smeru. Ak by Peter Schutz naozaj chcel stretnúť voliča Smeru, tu si mohol vyberať. Naše myslenie však režírujú takí ľudia, čo nepripustia slobodnú výmenu názorov.

Jedno však máme pán Novota spoločné: Ani jeden z nás nebude voliť Igora Matoviča.

Obrázok používateľa Rudolf Slezák
#6
Rudolf Slezak
05. marec 2016, 13:00

Dobrý deň pán Hvižďak.

Oneskorene, no predsa som s rozhodol zareagovať na Váš vstup do diskúzie. Začali ste pekne, no som trocha v rozpakoch, keď som si prečítal záver Vášho príspevku. Citujete bývalú poslankyňu /ministerku/ - "Nebude u nás poriadok dovtedy, pokiaľ ľudia neveznú do rúk lopaty, motyky a nevyženú nás,z budovy pri hrade do Dunaja". Takže nie voľbami, ale iba motykami a lopatami sa dá urobiť poriadok v parlamente? To by však už bola revolúcia. Koľko vlastne tých revolúcií sme videli v poslednej dobe okolo nás? Boli to revolúcie farebné, oranžové, tulipánové, nežné aj krvavé, októbrove aj februárove a čo z nich ostalo? Nastolili vari poriadok a spravodlivosť? Keď sa na túto tému spýtali novinári, dnes už expremiera Václava Klausa, odpovedal: "Žiadna revolúcia vo svete sa nekonala preto, aby sa mal každý dobre". No a starý Bakunín, ešte predtým odkázal Európanom: "Zabudnite na to, že človek, ktorý prekročí prah parlamentu, bude tam chrániť vaše záujmy. Ten človek sa okamžite zmení a začne chránit záujmy svoje a záujmy tých, čo sa naňho nalepili".

K tým motykam a lopatam ešte pár slov. Ak by skutočne prišlo k nejakéj revolúcii, čo myslíte, kto by bral toto náradie do rúk ako prvý?. Na ukrajine to bol sfanatizovaný Pravý sektor, zdivočelí fanúškovia Dynama Kyjev, všelijakí politickí chuligáni... Preto si myslím, že voľby sú civilizovanejším nástrojom na prevzatie alebo udržanie si moci. Nech rozhodne vôľa ľudí.

Prajem pekný deň.

 

Obrázok používateľa Palo
#7
Pavel Novota
08. marec 2016, 13:16

Dobrý deň pán Slezák.

Chcem sa len nakrátko vrátiť k našej diskusii, lebo v kontexte titulky Vášho článku, na pokojný spánok to nijako nevizerá. 

Môj názor na voľby ste si možno prečítal, tak nie je potrebné sa opakovať. Naviac pán Fábry aj moje myšlienky rozviedol do väčších podrobností. Chcem Vám len pripomenúť, že voľby potvrdili to čo som považoval za dôležité sa skutočne ukázalo aj ako dôležité. Naviac sa Smer SD z minulosti vôbec nepoučil, keď ako víťaz volieb nebol schopný zostaviť vládu. Tu pri jednofarebnej vláde mal doteraz najväčšie šance niečo zmeniť, a tým aj bodovať. Podľa mňa to len potvrdzuje, aj z historického pohľadu, že strany sociálnej demokracie nie su ľavicovými stranami ale skôr stranami stredu. Každý spoločenský systém má svoje pravidlá, zákonitosti. Ak strana sa s ním stotožní, na ňom  parazituje, nemôže priniesť kvalitatívnu zmenu v jej fungovaní.

Inak aj komunisti, ku ktorým mám isté výhradi, ako som tu napísal, len potvrdili moje výhrady. Naviac je to trvalý pokles preferencií. Keď po vypadnutí z parlamentu mali ešte okolo 3%, v minulých voľbách niečo nad 1%, teraz nedosiahli ani to percento. Tak, že musím konštatovať s pánom Blahom, ako uviedol vo svojom dávnejšom článku - ľavica na Slovensku neexistuje.

Možno trochu predbieham a že sa Smer SD s niekym predsa len dohodne i keď to tak nevyzerá. V každom prípade  - prajem pekný deň.

Obrázok používateľa Palo
#8
Pavel Novota
08. marec 2016, 20:26

*.

 

Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama