Reklama
Reklama

Únos Vietnamca – ten istý protivládny scenár

Počet zobrazení: 4471

Človek sa po dvoch týždňoch vráti z dovolenky, otvorí internet a hneď sa na neho vyvalia dve tony konšpiračných teórií o únose nejakého Vietnamca.

Ja teda nechcem tvorcom týchto spravodajských hier boriť sebavedomie, ale ak si myslia, že na Slovensku reálnych voličov z mäsa a kostí zaujíma nejaký skorumpovaný vietnamský politik, ktorého vraj uniesli v Nemecku, tak im už z toho tepla asi vážne prepína.

Namiesto toho, aby slovenská opozícia riešila ekonomiku, sociálne veci, zamestnanosť a platy, tak rieši vietnamského týpka, čo dakde na druhej strane sveta spreneveril 150 miliónov dolárov. Bravó!

Fakt nechcem nikomu radiť, ale ak chcete vyhrať voľby, drahí priatelia z opozície, selfíčka z chirurgie ani uletené akčné storky o Vietnamcovi na Slovákov dojem neurobia.

Kauza únosu Vietnamca nie je nová. Riešila sa už pred vyše mesiacom. Zjavne niekomu dochádza fantázia. Len si zopakujme, o čo ide:

1. Vietnamec nie je žiaden samaritán, ktorý po svete lieči choré deti. Je to zločinec. Spreneveril milióny dolárov a zavreli ho na doživotie. Tak ako vo mne nikdy nevyvolávali súcit suroví ruskí oligarchovia, ktorých dal do poriadku Putin, tak vo mne nevyvoláva súcit ani vietnamský oligarcha, ktorý si napakoval vačky v Hanoji. Sorry, ale ďaleko viac ma trápi, koľko detí v Iraku povraždili Američania a koľko detí v Jemene povraždili Saudi.

2. Vietnamská socialistická republika je priateľský štát a nevidím jediný dôvod, aby som ho z čohokoľvek obviňoval bez dôkazov. Vietnamec tvrdí, že z Nemecka odišiel dobrovoľne. Bodka. Nech si to riešia Nemci s Vietnamcami, nás do toho nič. Neurážajme Vietnamcov obvineniami, ktoré nevieme preukázať.

3. Incident s Vietnamcom sa odohral v Nemecku. Ak teda niekto zlyhal, tak Nemci, nie Slováci. Chápem, že pre nemecké orgány to musí byť frustrujúce a tak hádžu vinu na niekoho iného. Ako malé deti. Ale takto sa to v diplomacii nerobí. Považujem za škandál, že si tu niekto zo zahraničia otiera ústa o Slovenskú republiku bez akýchkoľvek dôkazov. Namiesto toho, aby si priznal chybu. Je to vážny a znepokojujúci zásah do suverenity nášho štátu a očakávam, že sa nemecká strana ospravedlní.

4. Ak som to správne pochopil, obvinenie Kaliňáka stojí na údajnej výpovedi nejakého policajta. Musí ísť o mimoriadne dôveryhodný zdroj, keďže sa skutok údajne stal pred rokom a chlapec sa rozhodol prehovoriť až teraz. To je lepší medzičas aj ako Hlávková. Gratulujem.

5. Autorkou celého tohto akčného príbehu je novinárka Tódová, ktorá prenasleduje Kaliňáka už roky. Vždy, keď ju vidím, spomeniem si na americký film Osudová príťažlivosť, kde posadnutá ženská prenasledovala Michaela Douglasa s takou vervou, až skončila v jeho kúpeľni s nožom v ruke. Ja len, že Tódová je, čo sa týka Kaliňáka, asi tak nezaujatá, ako keď Mazúrek hovorí o Rómoch. Prečo by ju, preboha, mal brať niekto vážne?

6. Ministerstvo vnútra rozcupovalo Tódovej konšpirácie na márne kúsky. V údajnom svedectve policajta nesedí prakticky nič. Okrem toho, že sa to údajne odohralo v Slovenskej republike. Ja teda nie som expert na spravodajské hry, ale keď už pošlú chlapca, nech si vymyslí nejakú drsnú storku proti Kaliňákovi, tak by to mohlo mať aspoň hlavu a pätu, nie? Ako to bolo v Pelíškach? To muselo dát príšernou práci a přitom taková blbost.

7. Kiska sa zase zachoval nie ako prezident, ale ako anonymný hejter na internete. Namiesto toho, aby chránil Slovensko a čakal na výsledky vyšetrovania, tak zase len kope do vlády, hysterčí a rozoštváva spoločnosť. Nemecké orgány, ktoré chcú zo seba zmyť vinu z únosu Vietnamca, si k takémuto spojencovi musia blahoželať. To sa len tak nevidí, aby niekto robil takéhoto užitočného panáčika cudzej moci. Danke sehr, Herr Präsident!

8. Protivládny scenár je dokola ten istý. Denník N alebo SME napíše nejaký blábol. Preberú to ostatné korporátne médiá a tvária sa, že je to strašný škandál, aj keď vlastne nemajú nič reálne, len šíria konšpirácie. Dramatičnosť tomu vždy pridajú opoziční politici, ktorí to celé koordinujú. Kiska si pateticky predvolá premiéra, Remišová prevedie hysterický záchvat pred kamerami a Šeliga s Farskou sa vyhrážajú, že Kiskajugend zase pôjdu do ulíc. Nejedny ústa na Súmračnej už zívajú od nudy. Žiadna invencia, stále dokola to isté.

9. Pravicové médiá budú teraz niekoľko dní písať zbesilé článočky, akí sú Fico a Kaliňák strašní zloduchovia, nevylučujem, že do toho zakomponujú aj Putina, napokon, lietadlo pristálo v Moskve (Budaj so Smatanom spia, či čo?!), skrátka, tie isté pesničky, tie isté hlúposti, tá istá zloba a nenávisť. A nikoho to už jednoducho nezaujíma. Pretože ľudia už takýmto primitívnym spravodajským hrám neveria.

10. Slováci na dovolenkách neriešia Vietnamca, ale užívajú zaslúžený oddych. Tak im dajte s vašimi konšpiračnými teóriami pokoj, už nikoho nezaujímate.

Status na FB, 6. 8. 2018, titulok Slovo

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama