Reklama
Reklama

Svet na pokraji tretej svetovej vojny?

Počet zobrazení: 5104

Vyzerá to, akoby si Spojené štáty americké pripravovali zámienku na vojenskú inváziu do Sýrie. Vyhrážajú sa, že pôjdu do vojny aj bez mandátu OSN – a teda sa otvorene vyhrážajú porušením medzinárodného práva. Ak by sa tak stalo, svet by sa ocitol na pokraji tretej svetovej vojny. Rusko na rokovaní Bezpečnostnej rady OSN reagovalo veľmi tvrdo a hovorí o „najvážnejších následkoch“. Preložte si to z diplomatického jazyka a zaleje vás pot.

Ruskí vojaci na pozvanie sýrskej vlády bojujú proti teroristom z Islamského štátu. Ak by USA zaútočili na Sýriu, nielen by tým pomohli teroristom, ale navyše by sa dostali do stretu s ruskou armádou. Opakujem – situácia je ukrutne vážna. Pripomína mi to kubánsku krízu z 1962, kedy stál svet na prahu jadrovej vojny. Vtedy stál na čele USA politik, ktorý ako-tak zvažoval následky. Dnes tam stojí politik, ktorý sa len nedávno na twitteri doťahoval so severokórejským lídrom, kto má väčší jadrový gombík... Mám veľké obavy.

Obvinenie z použitia chemických zbraní v Sýrii treba samozrejme prešetriť. Ale nemám dôvod neveriť ruským špecialistom, ktorí tvrdia, že žiadne stopy po chemickom útoku nenašli. Zase obvinenia bez dôkazov? Ak mám byť úprimný, neexistuje podľa mňa žiaden dôvod, prečo by sýrsky režim použitím chemických zbraní provokoval intervenciu Západu vo vojne, ktorú už prakticky vyhral. Akoby ozaj iba niekto hľadal zámienky...

Množia sa obvinenia proti Rusku a jeho spojencom, zvyšuje sa tlak na Putina. Akoby niekto túžil po vojne. Ja budem do poslednej chvíle vyzývať k upokojeniu vášní. Zabudnite na to, komu fandíte – toto nie je futbal. Jediná vec, čomu v celom tomto spore fandím, je mier. A dnes ide naozaj o všetko. Ide o mier.

Status na FB, 10. 4. 2018

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama