Reklama
Reklama

Slovensko potrebuje silného premiéra

Počet zobrazení: 3220

Včera mi jeden priateľ poslal mail. Bola to fotografia parkoviska pred činžiakom, kde vedľa áut parkovali aj dve ťavy. Na prvý pohľad vtipná reakcia na to, čo sa momentálne deje v Európe. Po hlbšom zamyslení mi však prebehol mráz po chrbte.

Otázka desať tisícov utečencov smerujúcich z Afriky a Ázie do Európy si naozaj zaslúži prvoradú pozornosť a som rád, že jej naše médiá venujú toľko pozornosti. Mrzí ma však, že sa začína manipulovať s verejnou mienkou. Pod zásterkou falošnej solidárnosti a tým, že neriešime tento závažný problém srdcom, nás médiá, niektorí politici a v poslednom čase, žiaľ, aj cirkev, stavajú do pozície akéhosi bieleho miesta na mape Európy. Čím ďalej, tým viac dostávajú v médiách priestor tí, ktorí sa nestotožňujú s jasným postojom vlády v tejto otázke. Skôr naopak, prikláňajú sa k tým, ktorí sa nám za náš postoj vyhrážajú ekonomickými sankciami. Pritom aj malé dieťa vie, že takýto problém žiadne kvóty nevyriešia. Možno jednorazovo áno, ale čo o rok, o dva, o tri? Migranti z Afriky, to nie je predsa problém len Slovenska, to je problém celej Európy. A to už nechcem písať o tom, že by sa takýto scenár by sa rozšíriť po celej Afrike a v blízkej budúcnosti by sa mohol zapáčiť aj obyvateľom celej Ázie.

No vrátim sa na Slovensko. Neverím, že by naše mienkotvorné médiá a pisálkovia v nich nevedeli, aká hrozba sa valí na celú Európu. Dotácie zo zahraničia sú však lákavejšie, ako podporovať stanovisko vlády. Aj preto obdivujem neochvejný postoj predsedu vlády SR, aj keď mám obavu, že bojuje s veternými mlynmi. O to viac by sa mali ozývať tí, ktorým naozaj horí srdiečko pre Slovensko. Postaviť sa dnes jasne na stranu Róberta Fica a jeho vlády, to nie je nacionalizmus, ani spurnosť voči tým veľkým, to je zodpovednosť a zároveň aj obava z toho, čo môže prísť. Žiaľ, okrem Slova ľudia, ktorí podporujú kroky vlády SR a tých určite nie je málo, nemajú kde vyjadriť svoj názor. Navyše nerobí premiérovi dobrú službu, keď iniciatívu v otázke migrantov preberajú takí ľudia, ako je pán Kotleba. To potom nás naozaj časť Európy môže vnímať ako nacionalistov či fašistov. Chýba mi tu aktívna ľavica i vplyvné ľavicové médium. A tak priestor na ovplyvňovanie verejnej mienky dostávajú tí, ktorí vládu obviňujú z nedostatku solidarity, bezcitnosti, netolerantnosti ...

Aj preto pri tomto nie príliš radostnom konštatovaní je šťastím, že máme premiéra, ktorý má mantinely. Bez mantinelov sa dobrá a čestná politika robiť nedá a nedá sa riadiť ani krajina. To potom sa ľahko dá skĺznuť k politickej prostitúcii, kde hlavnou hodnotou sú peniaze a moc. A rovnako je naším šťastím, že máme silného premiéra. Silný premiér však potrebuje silný národ, ktorý budem za ním v ťažkých a historických rozhodnutiach aj stáť.

 „Tak, Slovač, hlavu hore !“
                                                                                    

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama