Reklama
Reklama

Slovensko – 30 rokov slobody!?

Najväčšia zbierka kresleného humoru
Počet zobrazení: 4264

Kniha je svojím spôsobom unikát na Slovensku: humorne ilustrované dejiny Slovenska za posledných 30 rokov. Vzniká ako spomienka na revolučné udalosti z roku 1989 a na následný porevolučný vývoj na Slovensku až do dnešných dní. Spolu až 550 ilustrácií od jediného autora: Ľubomír Kotrha je naozaj špičkou vo svojej oblasti.

Kniha má pevnú väzbu, rozmer 21x21cm, až 564 strán, spolu 550 ilustrácií (kreslených vtipov).Ide teda o najväčšiu (aj najťažšiu) knihu kresleného humoru na Slovensku! Karikatúry sú usporiadané viac-menej chronologicky, tak ako vznikali a boli uverejňované.

V knihe sa teda objavia rôzne dôležité medzníky našich dejín (Nežná revolúcia, rozdelenie Československa, mečiarizmus, vstup do EÚ a pod.) zobrazené so štipkou vtipu, irónie či sarkazmu. Forma kresleného humoru je vhodnou reflexiou čias minulých – umožňuje zobrazenie vážnych i menej vážnych udalostí našej histórie cez prizmu úsmevu a nadľahčenia.

Autor nikomu „nenadržiava‟, ani nikoho nešetrí. Vtipy v knihe si berú na mušku všetky osobnosti (ktoré si to zaslúžia :)), či politické strany (tie si to asi zaslúžia naozaj všetky :)). Postupne zobrazuje naše dennodenné „radosti i starosti‟, ktoré nám veľmi často práve politici dokážu pripraviť a okoreniť tak náš život o nejakú tú štipku humoru.  

Aj v papierovej, aj v PDF verzii je každý vtip na jednej strane (A špeciálna PDF verzia ich obsahuje o 200 viac ako papierová až 750!).

obalka_slovensko-30_rokov_slobody.jpgKniha, ktorú pripravuje malé vydavateľstvo Espero (info@espero.sk, 0902 203369), vyjde ešte pred Vianocami (dostupná by mala byť od 10. 12.) Vydanie tejto knihy z verejných zdrojov podporil aj Fond na podporu umenia. Nakoľko je suma potrebná na vydanie značne vyššia, rozhodlo sa vydavateľstvo uskutočniť pre knihu podpornú kampaň. Vydanie publikácie možno podporiť na portáli StartLab: https://www.startlab.sk/30rokov

Zároveň si takto možno zabezpečiť dodanie knihy priamo domov ešte pred Vianocami (ako darček pre seba alebo svojich blízkych). V rámci tejto kampane na podporu vydania sú pripravené aj viaceré „bonusy‟ – napríklad aj limitovaná zbierka nálepiek, či dokonca obraz z ilustrácie podľa vlastného výberu s podpisom autora. Špeciálne pre podporovateľov sa chystá aj rozšírená PDF-verzia knihy, ktorá má až o 200 vtipov/strán viac ako papierové vydanie.

29-cstrhanie_843.jpg

slovakia19.jpg

2-gorilastop_843.jpg

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama