Reklama
Reklama

Skutočné dno

(Priority slovenskej vlády sú – áno – perverzné)
Počet zobrazení: 2780

Zaujala ma aféra poslanca Tarabu, ktorý zverejnil fotografiu dcéry prezidentky Čaputovej s komentárom o nádejnej modelke. Myslím si, že poslanci NR SR by sa nemali verejne zaujímať o modelky, publikovať ich fotky a obohacovať ich komentármi.

Na druhej strane som nechápal, ako môže byt tento čin kvalifikovaný ako „útok“. Modelky sú predsa rady videné, fotografované, filmované pri výkone svojej funkcie. Pochopil som, až keď som inkriminovanú fotografiu videl. To dievča zrejme u väčšiny slovenských rodičov nevyvolá potrebu dať ju svojím dcéram za príklad výzoru.

V Spojených Štátoch to nie je inak, aj keď, samozrejme, takýto „exteriér“ je viac tolerovaný. Ale že by typický americký rodič túžil, aby sa jeho dcéra takto upravila, si nemyslím.

Ja si trúfam túto celu „aféru“ pochovať. Ako? Tým, že ukážem obrázok, ktorý je oveľa šokujúcejší a škandálnejší než obrázok prezidentkinej dcéry. Tu je:

investicie.jpg

 

To, že slovenská vláda ide nakúpiť „novú“ bojovú techniku za 2 miliardy eur, je známa vec. Nedávno som videl premiéra Hegera, ako s hrdosťou vyvrátil „fámy“, že do zdravotníctva nepôjdu z rozpočtu žiadne peniaze: „Pôjdu, špeciálne na zvýšenie platov v zdravotníctve! Celých 91 miliónov!“

A ublížená mamička (prezidentka Čaputová) nedávno predsa otvorene poľutovala „armádu“, že sa na ňu málo myslí v rozpočtoch a dokonca musí trpieť škrty!

caputmask_843.jpg
Kresba: Ľubomír Kotrha

Nalejme si čistého vina. Slovensko sa nikdy nebude vedieť ubrániť vojenskému útoku veľmoci. A žiadna veľmoc na pomoc nepríde. Najlepšou prevenciou takejto hrozby je nemať na vlastnom území cudzie armádne základne. Inými slovami: Slovensko by skoro určite dobre prežilo aj bez armády.

Čo zabíja Slovákov a čo hrozí ďalším zabíjaním, sú choroby, plurál: nie iba Covid. Graf ukazuje, že priority slovenskej vlády sú – áno – perverzné. Nielen zdravotníctvo, aj iné oblasti potrebujú iste viac investícii ako zbrojenie! Ale nedostanú ich a daňoví poplatníci, teoreticky vládcovia krajiny, tým trpia a budú trpieť naďalej. A to je to skutočné dno.

(Autor žije v USA, Issaquah, WA)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama