Skrytá špinavá vojna...

Počet zobrazení: 4974

Proti americkej hegemónii sa kedysi začal budovať alternatívny blok nezápadných mocností pod hlavičkou BRICS. Patrila doň Brazília pod taktovkou prezidenta Lulu, Putinovo Rusko, Singhova a Modiho India, Si Ťin-pchingova Čína a Južná Afrika prezidenta Zumu.

Zrekapitulujme si osud týchto štátnikov:

1) V Brazílii došlo k štátnemu puču a k moci sa dostala neoliberálna proamerická vláda. Ľavičiara Lulu odsúdili na 12 rokov väzenia, hoci je najpopulárnejší politik v krajine.

2) Zuma v Južnej Afrike bol takisto zosadený, bude súdený a takisto zrejme pôjde do väzenia. Na jeho miesto dosadili prozápadného politika Cyrila Ramaphosu, o ktorom s obdivom píšu neoliberáli z The Economist.

3) Voči Rusku sa rozpútala hysterická kampaň, prijali sa sankcie, vyhosťujú sa diplomati, šíri sa militantná rusofóbia. Putin tento tlak ustál a ešte ho posilnil.

4) Proti Číne sa takisto spustila obrovská antikampaň, USA jej de facto vyhlásili obchodnú vojnu, pod zámienkou ochrany ľudských práv sa Západ snaží oslabovať čínskeho prezidenta. Komunistický líder Si Ťin-pching tento tlak ustál a svoju pozíciu ešte posilnil.

5) India je pod tlakom amerického Kongresu, ktorý spustil masívnu kritiku Modiho vlády za to že americké korporácie nemajú jednoduchší prístup na indický trh. Indiu čakajú voľby a Američania tlačia na indickú vládu, aby otvorila trhy pre ich biznis.

Summa summarum, odkedy BRICS vytvorilo protiváhu americkej nadvláde vo svete, členské krajiny BRICS-u čelia jednému útoku za druhým. Ich lídri sú zatváraní do väzenia alebo démonizovaní. Tí, ktorí prejavili slabosť, boli eliminovaní. Vydržali len tí najsilnejší. Ako Putin a Sin Ťin-pching.

Západné mocnosti voči všetkým štátom BRICS-u vyvíjajú enormný ekonomický a politický nátlak. Je to neférové, je to imperialistické, je to odpudivé. Nejde o nič iné ako o mocenské geopolitické záujmy USA a ich poskokov. Ak mi chce niekto nahovoriť, že je našou morálnou povinnosťou podporovať našich „spojencov“ v týchto svinstvách, tak nech sa spamätá: našou morálnou povinnosťou je byť spravodliví.

BRICS má moje sympatie a držím palce všetkým tým nezápadným politikom, ktorým sa darí odolávať americkému imperializmu. Držím palce Číne, Rusku a takým politikom, ako je prezident Lula, ktorí sa nechcú poddať nadnárodnému kapitálu a západným mocnostiam. Držím palce spravodlivosti.

Prebieha skrytá vojna, o ktorej vám médiá nepovedia. Špinavá vojna, v ktorej sa Západ snaží odstrániť všetkých tých, ktorí by mohli oslabiť jeho nadvládu nad svetom.

Nenechajte sa zmiasť, priatelia: zlo ostane zlom, nech sa skrýva za ľudské práva, slobodu či demokraciu. Svet potrebuje viac rovnováhy. Preto verím v posilňovanie BRICS-u a v oslabovanie amerického neoliberálneho modelu.

Status na FB, 7. 4. 2018

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984