Reklama

Sedemdesiatnik Vladimír Pavlík a jeho kresby

Karikaturista, výtvarník a dizajnér z Nového Mesta nad Váhom
Počet zobrazení: 1941

Vladimír Pavlík, čerstvý sedemdesiatnik (19. 11. 1951) sa narodil v Zemianskom Lieskovom v okrese Trenčín. Vyštudoval Strednú priemyselnú školu strojnícku v Novom Meste nad Váhom a absolvoval Strojnícku fakultu SVŠT v Bratislave. Pokračoval v postgraduálnom štúdiu priemyselného dizajnu na STU Košice a grafického dizajnu na Fakulte architektúry v Brne. V roku 1985 ho prijali za člena Slovenského fondu výtvarných umení. Viac rokov bol zamestnaný ako dizajnér vo VUMA v Novom Meste nad Váhom a popri tom externe pracoval aj ako dizajnér pre viaceré strojárske podniky. V roku 1991 založil výtvarný ateliér.

vladimir_pavlik.jpg

Popri svojom povolaní sa venoval výtvarnému umeniu a humoru zvlášť; prvé karikatúry vytvoril na strednej škole a počas štúdii v Bratislave. Kresleným humorom prispieval do viacerých novín a časopisov. Ilustroval niekoľko kníh kresleného humoru, vytvoril sériu detských maľovaniek a vydal knihu kresleného humoru. Svoje práce vystavoval na rôznych samostatných ako aj kolektívnych výstavách v mnohých krajinách sveta. Jeho diela boli ocenené na viacerých súťažiach na Slovensku, na medzinárodných súťažiach kresleného humoru v zahraničí získal vyše 40 ocenení.

V roku 1982 bol spoluzakladateľom prvej súťažnej prehliadky kresleného humoru v rámci vtedajšieho Československa s názvom Novomestský osteň v Novom Meste nad Váhom, ktorej je riaditeľom. Najmä vďaka nemu zriadili v Novom meste nad Váhom Stálu galériu humoru, je jediná na Slovensku. V roku 2007 v Piešťanoch na Kolonádovom moste vytvoril slovenský rekord v „Hodinovke kreslených vtipov“, keď za 60 minút nakreslil 54 vtipov, čo je zaznamenané aj v Slovenskej knihe rekordov. Ďalší rekord vytvoril o štyri roky neskôr, keď nakreslil na plátne s plochou 22,54 štvorcového metra najväčší kolorovaný obrazec, ktorý visel určitý čas na priečelí novomestského kultúrneho domu. Popri karikatúre sa venuje aj maľbe obrazov. V tomto roku sa stal čestným občanom mesta, v ktorom žije a pôsobí. Prinášame niekoľko obrázkov z jeho tvorby.

culture_2_17_andr.jpg


dazdnik.jpgbohac.jpg

obed.jpg

kocur.jpgna_balone_.jpg

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     

Blogy a statusy