Satan chce mať moc

Výrok Krajčího z temnej minulosti
Počet zobrazení: 4828

Do slovenskej politiky sa dostáva čoraz viac neoľudákov, fašistov, klerikálov a  náboženských fanatikov. Príkladom toho nie sú len poslanci ako Kotleba, Kuffa, Podmanický a ďalší, ale najnovšie i minister zdravotníctva Marek Krajčí. Ten už opakovane vyhlásil križiacku vojnu všetkým, nie len neveriacim, ale i nekresťanom.

Je tragédiou, že vyhlásením „Satan chce mať moc... riešením preto je, aby božie deti prevzali zodpovednosť za krajinu“ začal realizovať, teraz ako minister v praxi, hon na čarodejnice. Odvoláva špičkových odborníkov v zdravotníctve a navrhuje i sprísnenie či zákaz interrupcií. Postupuje podobne, ako jeho šéf Matovič a súťaží, kto získa viac skalpov a kto dá viac ľudí dole. Počuli ste Slovo Matovičovo.

Tento pán, ešte ako opozičný poslanec v kresťanskej televízii life.tv. povedal, že  evanjelium je potrebné priniesť do sféry biznisu, médií, kultúry, vzdelávania, zdravotníctva a aj do politiky...

Ústava Slovenskej republiky pritom hovorí [Prvá hlava Základné ustanovenia, článok 1 (1)]  „Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa nijakú ideológiu ani náboženstvo“. Možno si preto položiť otázku, dokedy budeme trpieť flagrantné porušovanie Ústavy SR a to dokonca ministrami tejto vlády a poslancami parlamentu?

Na tieto vážne snahy o demontáž právneho štátu, demokracie a nastolenia novej totality založenej na náboženskom fanatizme nik nereaguje. Prechádzajú to liberáli, ale i Smer, ktorý si hovorí sociálna demokracia. Nereagujú osobnosti verejného, ani kultúrneho života a skorumpované médiá s ich presstitútmi to úspešne tolerujú. Občan sa tiež bojí ozvať, lebo súčasná vládna mašinéria by ho mohla zomlieť.

Pána Krajčího by mali stíhať za úmyselné navádzanie na nerešpektovanie a priame porušovanie Ústavy SR, za tmárstvo a najmä za šírenie nenávisti. Ak to je možné a správne u Kotlebu za šírenie a propagáciu fašizmu, prečo tak nepostupovať u Krajčího. Mimochodom, jeho výroky sú nezlučiteľné nielen s ústavou, ale i mandátom poslanca NR SR.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984