Reklama
Reklama

Sankcie a teplo v našich domovoch

Počet zobrazení: 4084

Dlhodobé mrazy znásobujú nároky na teplo v domácnostiach i na pracoviskách, či už v škole, na úradoch alebo vo fabrikách. Plynofikácia, ktorá v značnej miere pokrýva prísun tohto média do vyhrievacích kotlov, zatiaľ má dostatok plynu a preto aj vykurovanie je bezproblémové. Je to aj vďaka zvýšenému prísunu (dodávok) plynu z Ruskej federácie. Za túto zimu bolo dodaných z Ruska do zahraničia v 24-hodinových cykloch až 17 rekordných zásielok: donedávno ostatná znamenala až 635,1 miliona kubických metrov plynu. Ruský holding zaznamenal plnú vyťaženosť všetkých plynových magistrál a to vo všetkých smeroch exportu.

Európski spotrebitelia predlžujú plán zvyšovania importu ruského plynu. Už na 25. januára Gazprom stanovil pre zahraničie dodávku až 635,5 milióna kubických metrov plynu počas 24-hodinovej lehoty. Je to nový rekord v 24-hodinovom časovom limite. Ešte predtým predstaviteľ Gazpromu Aleksej Miller prezidenta V. V. Putina informoval, že podiel spoločnosti na európskom plynovom trhu vzrástol na 34 percent.

Je zvláštna tá naša stará Európa, a hlavne nepochopiteľní sú jej predstavitelia v Európskej únii. Sme radi, že vďaka pravidelným dodávkam ruského plynu nemrzneme, môžeme variť, ohrievať si vodu, zušľachťovať ho chemicky na iné potrebné produkty a pod. No na strane druhej predstavitelia únie harašia a donekonečna predlžujú sankcie proti Ruskej federácii, o ktorých už každý nerusofób vie, že sú len na posmech ale, žiaľ, aj na škodu občanom Európy, samozrejme, aj Slovenska!

Foto: D Coetzee/Flickr

 

 

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama