Reklama
Reklama

Sagan kontra Truban

Počet zobrazení: 5504

Cyklistická hviezda Peter Sagan na bilbordoch vyzýva mládež na SPOLOČNÉ NIE DROGÁM! Naliehavosť jeho odkazu začali v médiách narúšať silní a vplyvní súperi. Michal Truban síce priznal drogovú minulosť a oľutoval ju, ale kauzy sa ujali iniciatívni – povedzme to po novom a slušne – pochlebovači, ktorí povyliezali spoza jeho pudla!

truban-toluen.jpg
Kresba: Ľubomír Kotrha

„Drogy pre ľudstvo nie sú hrozbou, sprevádzajú nás desaťtisíce rokov,“ upokojoval občanov podpredseda Progresívneho Slovenska Martin Poliačik. (https://www.topky,sk, 13. 8. 2019) To už bolo priveľa aj na Igora Matoviča, verného spolubojovníka trubanovcov a beblavých proti Ficovi: „Oni v tom PS/Spolu majú zrejme nejakú letnú drogovú súťaž o najväčšiu debilinu, ktorú kto vypotí či vyvedie. (Tamtiež.) Zdá sa, že do internej súťaže PS/Spolu sa zapojili aj spriaznení novinári. „Na konferencii Manager Expo Truban používal aj rekvizity: fľašu vína, keď hovoril o alkohole, a igelitové vrecúško, keď o marihuane. Publikum upozornil, že nešlo o ozajstnú marihuanu. Na doteraz málo známom videu používal termíny spojené s návykovými látkami ako metaforu pre cestu k úspechu. Prednáška je z roku 2012 a vďaka nej sa dá o niečo lepšie pochopiť, o čom vlastne líder koalície PS/Spolu hovoril pred študentmi Pedagogickej fakulty UKF v Nitre v roku 2013.“ (https://dennikn.sk, 13. 8. 2019) Keď iný novinár v tom istom denníku napíše, že „problém nie je v tom, že bral drogy, a ani to, že o nich hovoril...“ je to jeho osobná vec a nijaký rodič ani starý rodič ho nenúti tlieskať Saganovmu posolstvu na bilborde, ale klamať verejnosti do očí? Veď čím iným ako bohapustým klamstvom je jeho sväté rozhorčenie: „Najmä preto, že niektoré škodlivejšie drogy sú v spoločnosti neprávom tolerovanejšie, má Truban problémy, kým pri Slotovi a jeho kolegoch z mokrej štvrte sa nič také nedialo.“ Nebol azda Ján Slota (SNS) políciou a médiami dostatočne poťahovaný za šoférovanie pod vplyvom alkoholu? Alebo Ján Cuper (HZDS)? A predovšetkým, novinár by nemal znásilňovať voliča, nieto ešte mladého. „Videá (Trubanove, pozn. aut.), o ktorých doteraz takmer nik nevedel, sú zásadne menší problém ako napríklad policajná správa o vzťahu Kočnera so Smerom.“ Kto ten vzťah oficiálne potvrdil? Vyšetrovatelia? Súd? Generálna prokuratúra? Alebo len agentúra JDP, jeden denník povedal, ktorá pred parlamentnými voľbami pomaly a isto nahrádza agentúru JPP? Mohol Truban v toľkej starostlivosti najbližších nepookriať a nepotešiť priaznivcov novučkým videom? „Nielen moje úspechy, ale aj zlyhania ma urobili, kým som. S pokorou pracujem na tom, aby nová generácia priniesla zmenu a vymenili sme skorumpovaných politikov pri moci.“ (https://www.topky.sk, 14. 8. 2019)  

Sagan víťazí vo svete, ale doma mu to zrejme nevyjde. Ktovie, či by tie bilbordy nemal dať prelepiť, aby ho noví a slušní politici za jeho jednoznačné NIE DROGÁM nevyhlásili za prisluhovača vládnej koalície. Alebo pri ochrane mládeže pred pliagou ráta s podporou pani prezidentky? Medzi nami, ako matka dospievajúcich dcér by sa mala vyjadriť, nie?

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama